Close

عمارت الماس

Almas Mansion
3.4
(از 5 نقد و بررسی)

درباره عمارت الماس

نوع جاذبه
موزه های تاریخی
موقعیت
تهران
پیشنهاد کاربران
%60 از 3 رای
رتبه در تهران
414 از 1073 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف عمارت الماس

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
ندا
نوشته شده در 5 آبان 1399
report-icon گزارش

عمارت الماس یکی از تالارها دیدنی کاخ گلستان است . این بنا به خاطر آینه کاری داخل تالار به نام عمارت الماس نام گذاری شده است . وقتی وارد عمارت میشوی از راهروی با کاشی های بسیار زیبایی عبور میکنی و اتاقهای کوچک، دهلیزها و در انتها به تالار اصلی وارد میشوی ، آینه کاری منحصر به فرد آن کاشی های زیبا و مجسمه های از پادشاهان و طاق های آینه کاری شده جذابیت این تالار را چندین برابر کرده. طبقه زیر زمین تالار حوض خانه کاخ بود. کاغذ دیواری تالار و رنگ آن به زیبایی تالار افزوده بود . دیدن این عمارت زیبا را به دوستان لست گرامی پیشنهاد میکنم . #عمارت_الماس

بیشتر
امتیاز کل
4
Ehsantrips
نوشته شده در 19 بهمن 1398
report-icon گزارش

یکی از بناهای جنوبی مجموعه کاخ گلستان، عمارت الماس است که در کنار عمارت بادگیر قرار دارد. این عمارت نیز بسیار قدیمی و شروع ساخت آن در دوره فتحعلیشاه و اتمام آن در زمان محمدشاه قاجار بود. عمارت الماس بنای نسبتا کوچکی است که به خاطر آیینه کاری های ایوانچه جنوبی تالار اصلی عمارت آن را الماس نام نهاده اند و دو نقاشی پرتره هم از فتحعلی شاه در دو طرف ایوانچه نصب است. عمارت الماس یک تالار اصلی با اُرسی هایی رو به حیاط کاخ دارد و دیوارها نیز با کاغذ دیواری فرانسوی تزئین شده که بعد از سال ها هنوز پابرجاست. یک دهلیز پشت تالار قرار دارد که شروع بازدید از این مسیر است و اکنون عکس هایی از دوره قاجار بخصوص شکار در طاقچه های این دهلیز به نمایش گذاشته شده است. بنظر من مهم ترین دیدنی این عمارت دو پرتره نقاشی شده از فتحعلیشاه قاجار مربوط سال ۱۲۱۹ قمری است و البته کاغذ دیواری های جالب!

بیشتر
امتیاز کل
4
نادر مزرعه شادی
نوشته شده در 11 مهر 1398
report-icon گزارش

برای بازدید از عمارت الماس باید بلیت جدا تهیه کنید. بعد از عبور از بخش کنترل بلیت وارد یک دالان یا راهروی تنگ می‌شوید. بدون هیچ تزیینی و هیچ شاخصه‌ای با ارزشی. وقتی این حس بد اولیه تشدید می‌شود که دیوارها با عکس‌هایی از شکارهای همایونی گونه‌های جانوری پر شده است. در طول راهرو عکس‌هایی است که نه خود شاه قاجار که در چندین مورد خادمین و افراد درجه چندم هم حیوانی را شکار کرده و عکسی به یادگار انداخته‌اند. از این راهرو که بگذریم به شاه نشین کوچکی می‌رسیم که چندین مجسمه مفرغی از مظفرالدین شاه با آن سبیل‌های مشهورش! البته پنجره‌های ارسی این بخش بسیار زیبا هستند و شاید بیش از همه به چشم می‌آیند. آنطور که در راهنمای این بخش نوشته شده بود، در زمان موشک باران تهران بنا و سقف آن آسیب جدی دیده بوده است و بعدها مرمت شده است. بازدید از این بخش موزه را اگر از دست دادید زیاد هم مهم نیست.

بیشتر
امتیاز کل
3
خدیجه عربی
نوشته شده در 30 شهریور 1398
report-icon گزارش

عمارت الماس از قدیمی ترین قسمتهای کاخ گلستان است که در زمان فتحعلیشاه ساخته شده و در زمان محمد شاه کامل شده. این کاخ کنار عمارت بادگیر قرار دارد و به دلیل نوع آینه کاری آن الماس نامیده شده . البته در زمان ناصرالدین شاه هم کاغذ دیواریهایی در آن نصب شده است. در قسمت شمالی عمارت ارسی های زیبایی با شیشه های رنگی وجود دارند. در اینجا نقاشی های از زمان فتحعلیشاه وجود دارد و همینطور چند مجسمه مشهور. گویا در زمان جنگ قسمتی از آن آسیب دیده اما بعدها مرمت شده. البته این عمارت به زیبایی باقی قسمتهای مجموعه گلستان نیست اما دیدن آن هم خالی از لطف نیست

بیشتر
امتیاز کل
3
ادریس بهرام پور
نوشته شده در 29 شهریور 1398
report-icon گزارش

وقتی بلیط ورودی های مجموعه کاخ گلستان را گرفتیم، با دیدن عمارت الماس کای ذوق زده شدیم که قرار است چی ببینیم !! عمارتی به اسم الماس چقدر باید جالب و جذاب باشد...اما ! عمارتی که فتحعلی شاه ساخته و کمترین آیینه کاری ها را داشت ! و ناصرالدین شاه بیشتر با کاغذ دیواری وارداتی از اروپا دیوارهایش را پوشانده است ! این عمارت محل به نمایش گذاشتن آثار هنری زمان فتحعلی شاه قاجار است. هرچند دلم نمی آید بکویم از این دیدن هم نکنید چیز خاصی از دست نداده اید، اما اسم عمارت با چیزی که انتظار دارید ببینید و می بینید کمی متناقض است !

بیشتر
امتیاز کل
3
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت