Close
رستوران

برج ساعت تفلیس

Tbilisi Clock Tower

Tbilisi Clock Tower (2).JPG
Tbilisi Clock Tower (1).JPG
Tbilisi Clock Tower (4).JPG
Tbilisi Clock Tower (3).JPG
Tbilisi Clock Tower (5).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • بناهای تاریخی
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Limo
  نقدها:
  گزارش
  برج ساعت
  توصیه شده توسط کاربر

  برج ساعت تفلیس یکی از غیرعادی‌ترین بناهای شهر است. طراحی برج ساعت تفلیس توسط صنعتگری بومی به نام رزو گابریادزه (Rezo Gabriadze) انجام گرفت.این بنای غیرعادی رو به خیابان کناری خم شده، انگار که این برج در حال سقوط را تنها یک ستون آهنی سر جایش نگه داشته است. یک ساعت بزرگ و یک ستون اتکا وسط این برج درهم ریخته قرار دارند.در واقع می توان برج ساعت تفلیس را نشانگر و بازگو کننده ی افسانه و داستانی در ارتباط با فرشته قصه های نمایش عروسکی دانست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  برجی کوچک و زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. یکی از خیابانهای توریستی و مهم شهر تفلیبس که سنگفرش میباشد و تردد خودرو ممنوع است، خیابان معروف Loane Shavteli هستش که هر دو طرف خیابان پر از کافه بارهای متنوع هستش. در اواسط این خیابان برج ساعت واقع شده است که یک برج کوچک با ارتفاع کمتر از 10 متر هستش که بالای آن ساعت با عقربه های طلایی تعبیه شده. معماری خاص این برج واقعا دیدنیست و توریستها مدام در حال عکاسی در جوار این برج هستند. مطمئنا از قدم زدن در این خیابان و دیدن این برج لذت خواهید برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  برج ساعت تفلیس
  توصیه شده توسط کاربر

  برج ساعت یکی از جاذبه¬‌های گردشگری تفلیس است که توسط هنرمندی به نام ریزو گابریازده ساخته شده است. تمام قطعات و اجزای این ساعت و برجی که بر روی آن قرار گرفته است مربوط به گرجستان است. نواخته شدن زنگ ساعت در هر ساعت و زنگ مخصوص در ظهر و ساعت 7 غروب هر روز با نام چرخه زندگی باعث جذب گردشگران به این محل می شود. سازنده برج ساعت چون خودش کارگردان نمایش های عروسکی است، از هنر خود در این ساعت استفاده کرده و راس ساعت، فرشته ای از درِ کوچک در بالای ساعت بیرون می آید و با یک چکش زمان را اعلام می کند. این بنای غیرعادی رو به خیابان کناری خم شده، انگار که این برج در حال سقوط را تنها یک ستون آهنی سر جایش نگهداشته است. یک ساعت بزرگ و یک ستون اتکا وسط این برج درهم ریخته قرار دارند. با وجود اینکه بنا خیلی قدیمی بنظر می رسد اما عمر چندانی از آن نگذشته است و در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است. از پل صلح تا این برج ساعت، حدود ۴۰۰ متر راه است که با پیاده روی می توان به آن رسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  برج ساعت
  توصیه شده توسط کاربر

  این برج که علاوه بر یک برج ساعت عادی، یک‌نمایش موزیکال کوتاه یک دقیقه ای را نیز در برخی ساعات شبانه روز اجرا میکند، کوچه سیزدهم خیابان Shavteli واقع شده است. در ساختمان زیر این برج ساعت همه روزه نمایش های موزیکال رزا گابریادزه برگزار میگردد، کسی که سازنده این برج زیباست. راس هر ساعت فرشته ای زیبا از بالای برج بیرون آمده و ساعت را اعلام میکند. اما برای دیدن‌نمایش یکدقیقه ای چرخه عمر، باید در هنگام‌ساعت ۱۲ یا ۷ در کنار برج باشید تا این نمایش را ببینید. توصیه میکنم اگر زمانی را برای دیدن این برج صرف میکنید حتما راس ساعت ۱۲ یا ۷ باشد تا این‌نمایش کوتاه را نیز ببینید‌.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: