Close
رستوران

موزه پوشاک سلطنتی

Royal Clothes Museum

Royal Clothes Museum (1).JPG
Royal Clothes Museum (2).JPG
Royal Clothes Museum (3).JPG
Royal Clothes Museum (4).JPG
Royal Clothes Museum (5).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  موزه پوشاک سلطنتی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین بناها در مجموعه سعدآباد کاخ شمس هست که عمارت دیدنی و زیباییه و امروزه موزه پوشاک سلطنتی هست. در این موزه لباس های دوره قاجار و پهلوی به نمایش درومده. یکی از نکات مثبت در این موزه این هست که در کنار خیلی از لباس ها عکسی از خانواده سلطنتی در حالی که همون لباس رو به تن دارن وجود داره. زیباترین لباس ها در این موزه به نظر من لباس عروسی فرح دیبا و لباسی که ملکه مادر در روز عروسی محمدرضا شاه پوشیده بودن که هر دو لباس بسیار فاخر و زیبا بودن. لباس های خانواده سلطنتی با سوزن دوزی های بلوچ بخش زیبایی از این نمایشگاه بود. در طبقه اول هم لباس سنتی تمام اقوام ایرانی به نمایش درومده بود که همشون شاد و پر از رنگ بودن و انتخاب زیباترینشون واقعا کار سختی بود. از بازدید از این موزه بسیار لذت بردیم و دیدنش رو پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  موزه پوشاک سلطنتی
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه پوشاک سلطنتی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد قرار گرفته است و در دو طبقه واقع شده است.این کاخ که معماری آن ترکیبی از معماری اروپایی و ایرانی است متعلق به شمس بوده است که در فصل تابستان از آن استفاده میکرده .در این موزه انواع و اقسام لباسهای خانواده سلطنتی به نمایش گذاشته میشود که حتی لباس عروسی فرح را هم در آنجا نگهداری میکنند#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  موزه پوشاک سلطنتی
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه ی پوشاک سلطنتی دومین موزه ای هست که بعد از ورود از درب سمت دربند مجموعه سعدآباد از اون دیدن خواهید کرد.عمارت موزه تلفیقی زیبا از معماری ایرانی و اروپایی دارهکه در سال ۱۳۱۴ بدستور رضاشاه بمدت ۴ سال برای شمس پهلوی ساخته شدکه از این کاخ بخاطر اب و هوای خوبش برای کاخ تابستانی استفاده میکرد.در حال حاضر این عمارت تبدیل به موزه ی پوشاک سلطنتی شده که اکثر لباس ها مربوط به دوره ی پهلوی و اواخر قاجار هست و نکته ی جالب برای من پوشیده بودن لباسهای دون دوره نسبت به الانه که در یک مراسم عروسی در تنگدست ترین نقطه ی شهر لباسها فاخر تر از این موزه هستند البته از لحاظ ظاهری چرا که اکثر لباسها دست دوز بودند و گلابتون دوزی و سرمه دوزی و ملیله دوزی عمده هنرهای بکار گرفته در این پوشاک بود.چیزی که توجه منو جلب میکرد لباس مخمل سبز رنگی بود که شبیهه اونو توی کمد مادرم دیده بودم و برام جالب بود و همچنین لباس تاج الملوک همسر دوم رضاشاه که در مراسم ازدواج محمدرضا پهلوی و ثریا اسفندیاری پوشیده بودند که بسیار فاخر و جذاب بود .گچبری های طلایی سقف و لوستر زیبای آویزان بالای راه پله ها و همچنین آبنمای پلکانی که بعد از فروش کاخ به محمدرضاشاه مسدود شد از جمله جذابیت های داخل عمارت بود.ورودیه این مکان برای هر نفر ۴۰۰۰ تومان میباشد.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  آرشیوی از لباسها سنتی پادشاهی قدیم
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. اگر از درب ورودی میدان دربند کاخ سعدآباد وارد شوید این موزه دومین موزه در مسیر خواهد بود. در این موزه شما عکسهایی از دوره قاجار و لباسهایی پادشاهان و مردمان آن زمان بر تن می کردند را خواهید دید و مجله هایی از عکسهای آن زمان نیز در دسترس است. در ادامه لباسهای کردی و بلوچ و بسیاری از گروههای دیگر آن زمان را خواهید دید. این موزه شامل دو طبقه می باشد و معماری آن از بیرون نیز دیدنیست و دیدن آن را پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  موزه پوشاک سلطنتی
  توصیه شده توسط کاربر

  این موزه که در اصل کاخ شمس پهلوی بوده است. بنای کاخ به دوره پهلوی اول می‌رسد. البته بعد از آماده شدن کاخ شمس در مهر شهر کرج این کاخ مدتی هم موزه هدایای سلطنتی بوده است. خود بنا بسیار زیبا و بزرگ و باشکوه است. در این موزه پوشاک و لباس‌های عصر قاجار و پهلوی به نمایش گذاشته شده است. بهترین بخش این موزه نمایش لباس‌هایی است که متعلق به دوره دوم پهلوی است و عکس‌های شخصیت اصلی هم در کنار لباس به نمایش گذاشته شده است. وجود چنین موزه‌ای باز جای خوشحالی است که این لباس‌ها در کوران روزهاز انقلاب سال ۵۷ سوزانده یا از بین برده نشده‌اند. در بخشی دیگر از این موزه که در طبقه همکف قرار دارد، لباس اقوام مختلف به نمایش درآمده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: