Close
رستوران

نیایشگاه مادی

Madi Worship

Madi Worship (1).jpg
Madi Worship (2).jpg
Madi Worship (4).jpg
Madi Worship (3).jpg
Madi Worship (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • بناهای باستانی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  نیایشگاه مادی
  توصیه شده توسط کاربر

  بر روی یکی از صخره های بزرگ کوه بیستون 3 کتیبه وجود داره. نقش برجسته مهرداد دوم، نقش برجسته گودرز دوم و وقف نامه شیخ علی خان زنگنه (که بر روی نقش برجسته قبلی حجاری شده)
  نقش برجسته مهرداد دوم قدیمی ترین نقش برجسته دوره اشکانیه که 100 سال قبل از میلاد ایجاد شده. این نقش برجسته در حقیقت واگذاری قدرت از طرف مهرداد به یکی از بزرگان را نشان میده.
  نقش برجسته گودرز هم پیروزی گودرز بر مهرداد (شاهزاده ای که به منظور تصاحب تاج و تخت لشگرکشی کرد) رو نشون میده. بازدید از این بخش ورودی جدا نداشت و با بلیط تهیه شده برای بازدید از مجموعه بیستون ازش دیدن کردیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  نیایشگاه مادی
  توصیه شده توسط کاربر

  نیایشگاه مادیی در مجموعه باستانی بیستون قرارداره که بوسیله ی پلکان میتونید از نزدیک‌ این اثر رو که در کنار نقش برجسته مهرداد دوم که در زمان مهرداد دوم مقتدرترین پادشاه اشکانی و گودرز دوم که مهرداد را شکست داد و قطعا بعد از نقش برجسته مهرداد دوم‌کشیده شده است را تماشا کنید.و همچنین وقف نامه شیخعلیخان زنگنه که با خط ثلث در سال۱۹۰۳ نوشته شده که ۴ دانگ از املاک نهر قره ولی و چمبطان رو به سادات فاطمی و دو دانگ رو صرف کاروانسرای صفوی که در بیستون قرار داده ،وجود داره. مجموعه بیستون را با خرید بلیط ۳۰۰۰تومانی میتونید بازدید کنید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: