Close

کهیر

Kahir
3.8
(از 5 نقد و بررسی)

درباره کهیر

نوع جاذبه
روستا و دهکده
موقعیت
کنارک
پیشنهاد کاربران
%100 از 5 رای
رتبه در کنارک
4 از 4 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف کهیر

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 27 فروردین 1400
report-icon گزارش

روستای کهیر از توابع شهرستان کنارک، در فاصله ۳۸ کیلومتری شمال غرب چابهار قرار دارد و زادگاه میوه های گرمسیری به شمار می آید، جاذبه اصلی این روستا باغ های گرمسیری هست که در مجاورت روستای چهاربیتی قرار دارد، میوه هایی مثل موز، انبه، پاپایا و زیتون( البته زیتون محلی که میوه ای شبیه به گلابی است). این روستا نسبتا کوچک و مردمانش از نظر اقتصادی ضعیف هستند اما بسیار مهربون و خوش برخورد بودند. درآمد اصلی مردم روستا، از فروش همین میوه هاست و روزی خود را از این باغات میدانند. داخل روستا امکانات رفاهی مناسبی نداشت و حتی یک نوشیدنی خنک به سختی پیدا میشد. و نکته جالب چرخیدن بز ها در روستا بود، در واقع بر خلاف جاهای دیگه که سگ ها در شهر میچرخند، اینجا بزها هستن که در روستا و پای زباله ها میچرخند تا غذایی برای خود پیدا کنند و جالبتر اینکه خودشان بعد از سیر کردن شکم به خانه صاحب خود برمیگردند.

بیشتر
امتیاز کل
3
شیلان صادقی
نوشته شده در 4 اسفند 1399
report-icon گزارش

روستایی با مزارع میوه های استوایی در مسیر کهیر زرآباد چابهار قرار دارد که میوه های از قبیل موز،گواوا، انبه ،چیچک،لیمو و کنار را داشت . بعد از حدود ده دقیقه پیاده روی به یکی از باغهای که این میوه ها را داشت رفتیم . صاحب باغ بی هیچ چون و چرای اجازه داد که به داخل باغش برویم و از میوه هایش عکس و فیلم بگیریم .این نکته برایم بسیار جالب بود که باغ ها نه حصاری محکم نه درو پیکری خاص داشتند و صاحبان باغ ها با گشاده روی بسیار میزبان مهمانان میشدند مهربانی و لطفی که در مناطق دیگر اصلا وجود ندارد. در دل آن رمل و کویرها باغ های اینچنین سرسبز و زیبا بسیار شگفت انگیز بود .
درختان موز بسیار بلند و فاخر بودند برایم جالب بود چونکه تا به حال درخت موز را از نزدیک ندیده بودم . موزها به شکل خوشه ای بود که گلی بنفش در زیر خوشه داشت اما موزها هنوز سبز و نرسیده بودند .لیدرمان توضیح داد که موزها را سبز و کال برداشت میکنند تا به شهرهای دیگر بفرستند و در طی مسیر موزها رسیده و قابل خوردن میشوند.میوه دیگری که تا به حال ندیده بودم گواوا بود .بومیان منطقه این میوه را زیتون مینامیدند که بسیار با زیتون مناطق شمال فرق داشت . بوی بسیار خوبی داشت کمی هم شبیه گلابی بود اما این میوه هم فصل برداشتش نبود و هنوز کال بود.

بیشتر
امتیاز کل
4
Roya.noori
نوشته شده در 3 اسفند 1399
report-icon گزارش

یکی دیگر از شگفتی های چابهار باغهای میوه های استوایی آن است.باغهای کیهر زرآباد در 38 کیلومتری شمال غربی کنارک قرار گرفته.
زمین های کشاورزی و باغهای میوه های گرمسیری مانند موز . انبه . پاپایا . گواوا(زیتون محلی) و سبزیجات است.
یکی از جذابیت این باغ ها دیدن درخت موز برای گردشگران است که به صورت کال و سبز روی درخت هستند و پس از برداشت محصول کم کم زرد میشود و میرسد.

بیشتر
امتیاز کل
4
احمد کتری زاده
نوشته شده در 15 دی 1398
report-icon گزارش

روستای کهیر در نزدیکی چابهار قرار داره حدفاصلش 75کیلومتر میباشه اب و هواش مرطوب ،بیشترمردم در کهیرصاحب باغ میباشن و خود کهیر ابش خیلی شیرین و مناسب برای کشاورزی میباشه ،کهیریها مردمانی خونگرم و مهمان نواز میباشن در کهیر اکثر باغها بیشترشون نهالستان هستش.و اب مورد نیاز خودشون رو از چاها تهیه میکنند و درب باغها مردمان کهیر به روی همه دوستدارن طبیعت همیشه بازه و از مهمانان استقبال گرم انجام میدهن کهیر سر زمین درخت

بیشتر
امتیاز کل
5
nazarian
نوشته شده در 6 آذر 1398
report-icon گزارش

روستای کهیر از روستاهای استان سیستان و بلوچستان می باشد که در فاصله یک ساعته غرب چابهار قرار دارد . در این روستا بعضی از خانه های روستا دیوار به دیوار کوه دیده می شدند و اینکه این روستا در مسیر مزرعه موز روستای چهار بیتی قرار دارد . برای رفتن به آنجا اگر از ماشین شخصی استفاده می کنید مواظب شترها باشید ، مخصوصا در رانندگی شب باید بیشتر مواظب شترها بود .
#چابهار چهار فصل # دورهمی لست سکند #آژانس لیپارگشت نوین

بیشتر
امتیاز کل
3
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت