Close
رستوران

کهیر

Kahir

کهیر (2).jpg
کهیر (1).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کهیر


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  روستای کهیر
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کهیر از توابع شهرستان کنارک، در فاصله ۳۸ کیلومتری شمال غرب چابهار قرار دارد و زادگاه میوه های گرمسیری به شمار می آید، جاذبه اصلی این روستا باغ های گرمسیری هست که در مجاورت روستای چهاربیتی قرار دارد، میوه هایی مثل موز، انبه، پاپایا و زیتون( البته زیتون محلی که میوه ای شبیه به گلابی است). این روستا نسبتا کوچک و مردمانش از نظر اقتصادی ضعیف هستند اما بسیار مهربون و خوش برخورد بودند. درآمد اصلی مردم روستا، از فروش همین میوه هاست و روزی خود را از این باغات میدانند. داخل روستا امکانات رفاهی مناسبی نداشت و حتی یک نوشیدنی خنک به سختی پیدا میشد. و نکته جالب چرخیدن بز ها در روستا بود، در واقع بر خلاف جاهای دیگه که سگ ها در شهر میچرخند، اینجا بزها هستن که در روستا و پای زباله ها میچرخند تا غذایی برای خود پیدا کنند و جالبتر اینکه خودشان بعد از سیر کردن شکم به خانه صاحب خود برمیگردند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شیلان صادقی
  نقدها:
  گزارش
  باغ میوه های استوایی
  توصیه شده توسط کاربر

  روستایی با مزارع میوه های استوایی در مسیر کهیر زرآباد چابهار قرار دارد که میوه های از قبیل موز،گواوا، انبه ،چیچک،لیمو و کنار را داشت . بعد از حدود ده دقیقه پیاده روی به یکی از باغهای که این میوه ها را داشت رفتیم . صاحب باغ بی هیچ چون و چرای اجازه داد که به داخل باغش برویم و از میوه هایش عکس و فیلم بگیریم .این نکته برایم بسیار جالب بود که باغ ها نه حصاری محکم نه درو پیکری خاص داشتند و صاحبان باغ ها با گشاده روی بسیار میزبان مهمانان میشدند مهربانی و لطفی که در مناطق دیگر اصلا وجود ندارد. در دل آن رمل و کویرها باغ های اینچنین سرسبز و زیبا بسیار شگفت انگیز بود .
  درختان موز بسیار بلند و فاخر بودند برایم جالب بود چونکه تا به حال درخت موز را از نزدیک ندیده بودم . موزها به شکل خوشه ای بود که گلی بنفش در زیر خوشه داشت اما موزها هنوز سبز و نرسیده بودند .لیدرمان توضیح داد که موزها را سبز و کال برداشت میکنند تا به شهرهای دیگر بفرستند و در طی مسیر موزها رسیده و قابل خوردن میشوند.میوه دیگری که تا به حال ندیده بودم گواوا بود .بومیان منطقه این میوه را زیتون مینامیدند که بسیار با زیتون مناطق شمال فرق داشت . بوی بسیار خوبی داشت کمی هم شبیه گلابی بود اما این میوه هم فصل برداشتش نبود و هنوز کال بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  یکی دیگر از شگفتی های چابهار باغهای میوه های استوایی آن است.باغهای کیهر زرآباد در 38 کیلومتری شمال غربی کنارک قرار گرفته.
  زمین های کشاورزی و باغهای میوه های گرمسیری مانند موز . انبه . پاپایا . گواوا(زیتون محلی) و سبزیجات است.
  یکی از جذابیت این باغ ها دیدن درخت موز برای گردشگران است که به صورت کال و سبز روی درخت هستند و پس از برداشت محصول کم کم زرد میشود و میرسد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند احمد کتری زاده
  نقدها:
  گزارش
  روستای زیبای کهیر
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کهیر در نزدیکی چابهار قرار داره حدفاصلش 75کیلومتر میباشه اب و هواش مرطوب ،بیشترمردم در کهیرصاحب باغ میباشن و خود کهیر ابش خیلی شیرین و مناسب برای کشاورزی میباشه ،کهیریها مردمانی خونگرم و مهمان نواز میباشن در کهیر اکثر باغها بیشترشون نهالستان هستش.و اب مورد نیاز خودشون رو از چاها تهیه میکنند و درب باغها مردمان کهیر به روی همه دوستدارن طبیعت همیشه بازه و از مهمانان استقبال گرم انجام میدهن کهیر سر زمین درخت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  روستای کهیر چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کهیر از روستاهای استان سیستان و بلوچستان می باشد که در فاصله یک ساعته غرب چابهار قرار دارد . در این روستا بعضی از خانه های روستا دیوار به دیوار کوه دیده می شدند و اینکه این روستا در مسیر مزرعه موز روستای چهار بیتی قرار دارد . برای رفتن به آنجا اگر از ماشین شخصی استفاده می کنید مواظب شترها باشید ، مخصوصا در رانندگی شب باید بیشتر مواظب شترها بود .
  #چابهار چهار فصل # دورهمی لست سکند #آژانس لیپارگشت نوین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: