Close

بندر تنگ

Bandar-e Tang
4.4
(از 8 نقد و بررسی)

درباره بندر تنگ

این ساحل، یکی از زیباترین ساحل های چابهار بوده و قبلا شب‌های درخشانی داشته و به دلیل وجود فیتوپلانکتون‌ها، نورهای آبی فراوانی را از خود ساطع می‌کرده است. متاسفانه امروزه تعداد این فیتوپلانکتون‌ها بسیار کمتر شده.

نوع جاذبه
موقعیت
چابهار
پیشنهاد کاربران
%100 از 8 رای
رتبه در چابهار
11 از 42 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف بندر تنگ

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 27 فروردین 1400
report-icon گزارش

کشتی سنگی یکی از دیدنی های غرب چابهار در نزدیکی روستای تنگ است. در واقعا در این ساحل یک تکه سنگ بزرگ در وسط به آب به چشم میخورد که بسیار شبیه به کشتی است، در واقعا این زیبایی و شباهت به کشتی، به طور طبیعی به وسیله امواج آب و به کمک فرسایش صورت گرفته است و برخورد امواج با صخره و به اصطلاح کشتی صخره ای در دل دریای بی پایان عمان، واقعا هر بیننده ای رو به خودش جذب میکرد. در زمانی که ارتفاع آب دریا پایین باشه میتوان به سطح این کشتی پا گذاشت اما متاسفانه زمانی که ما آنجا بودیم این امکان وجود نداشت. ساحل کشتی صخره ای در نزدیکی روستای تنگ و در ۱۰۰ کیلومتری چابهار قرار دارد.

بیشتر
امتیاز کل
4
پروانه کشاورز
نوشته شده در 27 فروردین 1400
report-icon گزارش

در۱۳۰ کیلومتری غرب چابهار، بندری به نام تنگ قرار دارد. زمانی که آب دریا به اندازه کافی بالا باشد از ساحل تنگ میتوان با پرداخت هزینه ۱۰۰ هزار تومان سوار بر قایق شد و به دیدار تپه های افسانه ای تنگ رفت. تپه های افسانه ای به نوعی درک دوم است، و تلاقی امواج آبی دریا با رمل های شنی کویر را میتوان از نزدیک دید. ساحل بسیار تمیز و دیدنی بود، در پایین تپه ها شترهایی برای سواری و عکاسی وجود داشت و در واقعا به غیر از شترها و صاحبانشان، کسی غیر از گردشگران در منطقه دیده نمیشد. از تپه ها با سختی بالا رفتیم و وقتی به سمت دریا برگشتیم واقعا یکی از ناب ترین تصاویر طبیعت رو دیدیم، در ساحل درک فاصله ما از دریا کمی دور بود و خیلی نزدیک نرفتیم ولی اینجا از دل دریا وارد کویر شدیم، البته به شدت باد می وزید و راه رفتن و حتی عکس گرفتن را دشوار میکرد. ولی چون ممکن بود آب دریا پایین بیاید و ما نتوانیم با قایق برگردیم به ساحل تنگ، مجبور بودیم سریع تر برگردیم، ولی اگر زمان بیشتری بود میتوان ساعت ها از دیدن این مناظر لذت برد.

بیشتر
امتیاز کل
5
پروانه کشاورز
نوشته شده در 27 فروردین 1400
report-icon گزارش

بندر تنگ یکی از بنادر جنوب ایران است که در ۸۰ کیلومتری شهر کنارک در غرب چابهار، قرار دارد. در بندر تنگ که در مجاورت روستای تنگ قرار دارد اسکله ای تعبیه شده برای صید آسان تر، زیرا درآمد اصلی مردم تنگ از ماهیگیری است و در اسکله همواره مردمانی در حال ماهیگیری و جابجایی صیدهای خود هستند. تنگ منطقه محرومی است و بسیاری از خانه ها مخروبه هستند، اما مردمانی مهربان و خونگرم دارد. بندر تنگ، ساحل ماسه ای و صخره ای زیبایی دارد که مناظر فوق العاده ای را هنگام برخورد امواج با ساحل ایجاد میکند، اما قایق های شکسته و مخروبه و رها شده در ساحل از زیبایی آن کم‌ میکنند. یکی از جاذبه های متفاوت این منطقه تلاقی دریا و کویر است که آنرا منحصر به فرد کرده است، در بندر تنگ زمانی که آب دریا به اندازه کافی بالا است و قایق میتواند در آن حرکت کند میتوان به محل تلاقی دریا و کویر رفت و این تصویر زیبا رو از نزدیک دید، رمل ها و تپه های شنی در کنار انعکاس نور خورشید در کنار امواج آب، واقعا چشم هر بیننده ای را مجذوب خودش میکنه، البته این تلاقی در ساحل درک هم دیده میشود، اما هرکدام زیبایی خودش رادارد. درهرصورت بازدید از این دو مکان رو حتما به همه طبیعت دوستان پیشنهاد میکنم.

بیشتر
امتیاز کل
3
شیلان صادقی
نوشته شده در 15 فروردین 1400
report-icon گزارش

در نزدیک روستای تنگ در فاصله حدود ده کیلومتر از روستا،ساحل کشتی سنگ بود تا قبل از آن روز همچین اسمی و تصویری از آن مکان نداشتم اینها همه از فواید لیدرهای محلی بود . بعد از نیم ساعت رانندگی به ساحل کشتی سنگی رسیدیم ساحلی صخره ای بسیار بلند شبیه به ارتفاع کمب ولی ساحل کمب نبود.سنگی بزرگ وسط دریا درست شبیه به کشتی برایم بسیار جالب بود این همه ظرافت درست شبیه کشتی بدون دخالت و دست کاری هیچ انسانی، همه حاصل دریا و موج بود.هر لحظه بیشتر مبهوت این تکه از ایران میشدم مگر میشد این همه زیبایی و بکر بودن و اما هنوز ناشناخته ماندن برایم قابل هضم نبود.جوش و خروش موج ها و صدای ضربه های که به صخره و کشتی سنگی برخورد میکرد همچنین هوای خنکی که از دریا میامد آن تکه از زمین را به برایم بیاد ماندنی کرد.

بیشتر
امتیاز کل
4
شیلان صادقی
نوشته شده در 1 اسفند 1399
report-icon گزارش

بندر تنگ در ۸۰ کیلومتری مسیر غرب چابهار و در روستای تنگ میباشد.تلاقی کویر و دریا یکی از جاذبه های بسیار زیبای این منطقه است. در کنار بندر صیادان ماهی های تازه صید شده را برای فروش گذاشته اند و قایق و لنج های بسیار هم کنار بندر پهلو گرفته اند . قایق های موتوری هم برای رساندن گردشگران به تلاقی کویر و دریا در آنجا میباشند . با قایق های موتوری مسیری پنج دقیقه ای را طی خواهید کرد تا به منظره زیبا و شگفت انگیز تلاقی کویر و دریا خواهید رسید.یک طرف دریای آبی و یک طرف رمل و شن های که با تابش نور خورشید میدرخشیدند بسیار حیرت انگیز بودند .وخوشبختانه آنجا تمیز بود و خبری از زباله و آشغال نبود .هزینه قایق از بندر تا تلاقی کویر و دریا ۱۰۰ هزار تومان بود.

بیشتر
امتیاز کل
4
Roya.noori
نوشته شده در 14 بهمن 1399
report-icon گزارش

قبل رفتن به چابهار تنها تصورم از تلاقی کویر و دریا درک بود.اما روزی که قرار بود درک را ببینیم در ابتدا در روستای تنگ در بندر تنگ سوار قایق شدیم و به تپه های شنی رسیدیم.رمل های شنی بسیار تمیز در کنار آبی دریا صحنه زیبایی رو خلق کرده بود.
در اسکله صید روز ماهیگیرها رو دیدیم که مار ماهی و لابستر و ماهی های مختلف رو کف قایق هاشون داشتن.
روستای تنگ در 80 کیلومتری در سمت غرب کنارک قرار گرفته.

بیشتر
امتیاز کل
5
ساره سلطانپور
نوشته شده در 23 دی 1398
report-icon گزارش

یکی از دیدنی های بندر تنگ چابهار، ساحل زیبایی است که به علت شباهت صخره ای که در آن قرار دارد به ساحل کشتی معروف شده است‌. این کشتی در آب قرار دارد و زمانی که سطح آب پایین است میتوان روی آن رفت. در این ساحل بکر و زیبا خرچنگهای زیادی دیده میشوند و درمیان کفهای آب گم میشوند و با غقب رفتن موج دوباره از آب بیرون می آیند. این ساحل فاصله زیادی با روستا ندارد و اگر از مردم محل بخواهید شما را به دیدن آن میبرند.#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
طلوع کوچک
نوشته شده در 14 آذر 1398
report-icon گزارش

بندر تنگ یکی از بنادر سیستان و بلوچستانه که صیادان زیادی اونجا مشغول ماهیگیری هستند و علاوه بر صید ماهی و انواع آبزیان کلی توریست از این بندر بازدید میکنه چرا که محل تلاقی کویر و دریاست.
در بندر قایق های موتوری هستند که مسافران رو با دریافت هزینه ای به اون طرف آب میبرند، ما هم قایقی کرایه کردیم و در حین مسیر به اطراف که نگاه کنید انواع ماهی ها و پرندگان ماهی خوار رو خواهید دید، در حالیکه سرگرم تماشای مناظر زیبا هستید بک دفعه میبینید شن زار های روانی رو بروی شما هستند و دارید به اونها تزدیک میشین، به علاوه اینکه شترها رو هم خواهید دید که در ساحل دریا برای خودشون قدم میزنند و اگه از این تپه های شنی بالا برید، اون طرف این رمل ها دریای عمان رو خواهید دید.
یک منظره فوق العاده که فقط در اینجا میشه تجربه اش کرد تلاقی کویر و دریا.
#سفرباطلوع #بندر_تنگ #چابهار

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت