Close

بافت تاریخی بوشهر

Bushehr historical district
3.7
(از 3 نقد و بررسی)

درباره بافت تاریخی بوشهر

نوع جاذبه
محله ها
محله های تاریخی
موقعیت
بوشهر
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در بوشهر
9 از 42 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف بافت تاریخی بوشهر

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
هانا صالحی
نوشته شده در 12 اسفند 1398
report-icon گزارش

بافت تاریخی بوشهر شامل چهار محله قدیمی است که در قسمت شبه جزیره مانند بوشهر قرار دارد.قدمت این محله ها به دوران نادر شاه افشار برمی گردد. بافت تاریخی بوشهر شامل بازار، عمارت‌های زیبا از جمله طاهری، طبیب، دهدشتی و...، مساجد است. بعضی کوچه ها زیبا و مرمت شده و بعضی رسما ویران شده هستند. کافه های زیبایی مانند کافه حاج رئیس، کافه گلها و کافه کهن در دل این بافت تاریخی قرار دارد. ویژگی بارز معماری این منطقه بالکن های چوبی باریک خانه هست. بسیاری خانه ها در حیاط یا در و ورودی شان گلهای کاغذی زیبایی دارند که واقعا رنگ و زیبایی خاصی به خانه های قدیمی بخشیده است. بافت تاریخی بوشهر سال 78 به عنوان اثر ملی به ثبت رسیده است اما هنوز مرمت نشده است.

بیشتر
امتیاز کل
3
ادریس بهرام پور
نوشته شده در 12 اسفند 1398
report-icon گزارش

بافت تاریخی بوشهر محله ای است مثلثی شکل که حالت شبه جزیره ای دارد و با 38 هکتار وسعت و حدود 1000 خانه تاریخی در شمالی ترین نقطه شهر بوشهر قرار دارد.
بافت تاریخی بوشهر به چهار محله بنام های بهبهانی، دهدشتی، کوتی و شنبدی تقسیم میشود که در واقع نام خانواده های بزرگ و مشهور ساکن در آن محله ها بوده اند.
با پیاده روی در میان این کوچه های گاه واقعا باریک با بافت قدیمی و معماری منطقه آشنا خواهید شد. البته کل این بافت مرمت نشده است و بخش هایی واقعا در حال نابودی است ! اما مرمت هم در کوچه ها دیده می شود.
کافه های خوبی چون کافه گل ها و کافه حاج رییس رو میتونید برای استراحت در این بافت تاریخی انتخاب کنید.
کمی گیج کننده است و نقشه های گوگل در این کوچه ها زیاد دقیق نیست اما بعید است گم شوید ! اما ممکن است کمی وقتتان تلف شود.
دیرن این بافت تاریخی حتما یکی از جاذبه های ضروری سفر به بوشهر است.

بیشتر
امتیاز کل
4

بافت قدیم شهر بوشهر ، متشکل از تعداد زیادی خانه و کوچه های باریک قدیمی است که جذابیت ویژه ای دارند و سبک معماری آن مقداری هم از سبک هندی الهام گرفته است . گفته می شود که مصالح این ساختمان ها ( مانند چوب صندل و ساج ) را از هند و آفریقا می آورده اند .
خانه های قدیمی دارای بالکنی زیبا هستند که نام محلی شناشیل دارد که حایی است برای استفاده از نسیم خنک بیرون از منزل در هنگام عصر و غروب . و هم می توان چشم انداز دریا را از روی این تراس های زیبا تماشا کرد .
استفاده از پشت بام برای استراحت و خواب شبانه در خانه های قدیمی بوشهر مرسوم بوده و هست . دور تا دور پشت بام ها را نرده می کشند که به آن معجر می گویند .
در بافت قدیم بوشهر دو عمارت کلیسایقدیمی هم وجود دارد کلیساهایی به نام کلیسای گریگوری و کلیسای ظهور عیسی مسیح که البته این دومی متروکه و مخروبه شده است . البته ما موفق به دیدار از این کلیساها نشدیم .

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت