Close

کوه اژدها

Dragon Mountain
4.5
(از 2 نقد و بررسی)

درباره کوه اژدها

تپه ی مریخی و رنگارنگ گرمسار

نوع جاذبه
جاذبه های طبیعی
موقعیت
گرمسار
پیشنهاد کاربران
%100 از 2 رای
رتبه در گرمسار
1 از 18 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف کوه اژدها

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
ليدا
نوشته شده در 21 دی 1398
report-icon گزارش

تپه هاي مريخي در گرمسار واقع شده است. عكسهاي زيباي رنگي ازشون ديده بودم اما متاسفانه در پايين تپه ها شاهد قسمتهاي رنگي نبوديم. ليدر توضيح داد كه بايد حدود سه چهار ساعت صعود داشته باشيم با تجهيزات و كفش كوهنوردي تا به قسمتهاي زيبا و رنگي برسيم. اما در كل مدل تپه ها جالب بودند و قطعا راه رفتن روي اين تپه ها لذت بخش است. اگر براي بازديد معدن نمك و درياچه نمك به گرمسار بريد بين اين دو مكان اين تپه ها رو در سمت راستتون خواهيد ديد. #گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
Lahiji_majid
نوشته شده در 20 دی 1398
report-icon گزارش

عکسهای زیادی از کوه های رنگی با موجهایی که روی کوه نقش بسته بودند دیده بودم و برای رفتن به گرمسار و دیدن این کوه ها از نزدیک برنامه ریزی کردم.
بهترین زمان برای رفتن به این محل در پاییز و زمستان است چرا که همانطور از اسم گرمسار معلوم است، در طی تابستان و بهار، گرمای طاقت فرسایی این منطقه را فرا میگیرد. برای رفتن به این کوه های رنگی، مسیر گرمسار را به سمت روستای پاده طی میکنیم.
تحقیقی که درباره ی رنگی بودن این کوه ها کرده ام و اینچنین متوجه شدم که رنگ این کوه ها به دلیل رسوبات و املاح معدنی خاص و به دلیل زیاد بودن اکسیژن شرایط زنگ زدگی به رنگ قرمز در می آِند و جالب است که رنگ سبز موجود در این خاک هم ممکن است به دلیل وجود مس و کربناته شدن آن باشد. این موردهای رنگی را در حوضچه های نمک و غارها وسنگهای نمکی هم میتوانید ببینید.
کافیست در هنگام عبور از گرمسار به کوه هایی که در دوردست و سمت راستتان است دقت کنید تا این اژدهای رنگی را از دور ببینید و به راحتی میتوانید مسیر رفتن به این محل را پیدا کنید.
اگر وسیله ی نقله ی شخصی ندارید، تورهای زیادی در فصول زمستان و پاییز، به مقصد گرمسار و جاذبه های اطراف آن برقرار میشود که توصیه میکنم که با آنها به این جاذبه ها سر بزنید چون بسیاری از جاذبه های اطراف گرمسار نیاز به هماهنگیهایی دارند که تورها انجام میدهند.

#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت