Close
رستوران

مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد

Sa'dabad Cultural historical Complex

1946-6hydNzbcFQbDX2WDP862.jpeg
2-w900-h600-5.jpg
3-w900-h600-6.jpg
6-w900-h600-5.jpg
4-w900-h600-5.jpg
33-w900-h600.jpg
22-w900-h600.jpg
-سعدآباد-تهران (2)-1426346199.jpg
111-w900-h600.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مجموعه ای از بناهای تاریخی در فضایی به وسعت ۳۰۰ هکتار، در شمالی ترین و خوش آب و هواترین نقطه شهر تهران . یکی از زیباترین مجموعه های فرهنگی و هنری شهر تهران رو شامل می شه که به کاخ سعدآباد مشهوره. بخشی از این مجموعه در اختیار نهاد ریاست جمهوریه و بقیه فضا، در طول سال میزبان علاقمندان به تاریخ ایرانه. کاخ های موجود در مجموعه، در زمان قاجار ساخته شده اند و سکونتگاه ییلاقی شاهان قاجار بوده اند. در این مجموعه بناهای تاریخی موزه های متعددی وجود داره، مثل موزه استاد فرشچیان ، موزه مینیاتور، موزه سبز، موزه ظروف سلطنتی و ...

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  پیشنهادم اینه که قبل از رفتن به مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد، سری به سایت آن به نشانی http://sadmu.ir بزنید و با تاریخچه مجموعه، موزه‌ها، ساعت بازدید، مبلغ ورودی موزه ها و برنامه‌هایی که در روزهای خاص و مناسبت ها در این موزه ها برگزار میشه آشنا بشید مثلا قبل کرونا، در اولین یکشنبه هر ماه عیسی امیدوار به منظور دیدار با علاقمندان به سفر و گردشگری در محل موزه برادران امیدوار حاضر میشد و یا هر دوشنبه سفرنامه خوانی  برگزار میشده یا کارگاه سفر و گردشگری، یا نمایش بخشی از آثار هنری موجود در مخزن موزه ملت در اول هر فصل و ... همچنین براساس اطلاعات موجود در سایت اگه دانش آموز، دانشجو، بازنشسته و ... هستید میتونید بلیط های بازدید را نیم بها دریافت کنید.

  با توجه به هدف از بازدیدتون از این مجموعه برنامه ریزی های مختلفی میشه انجام داد مثلا فقط مبلغ ورودی به مجموعه را پرداخت کنید و کل روز رو در محیط سرسبز و زیبای مجموعه پیاده روی کنید (البته پیشنهاد میکنم یه غذای ساندویچ مانندی با خودتون ببرین و ظهر در زیر درختان سربه فلک کشیده چنار استراحتی کنید و تجدید قوا کنید) یا فقط از بیرون کاخ ها رو نگاه کنید، ما در بازدیدی که از صبح تا غروب داشتیم تقریبا کل مجموعه رو به صورت پیاده گشتیم و تمام موزه‌های که در زمان مراجعه ما باز بود رو گشتیم که موزه ها را به ترتیب علاقه ای که ما داشتیم براتون مرتب میکنم البته این رتبه بندی کاملا سلیقه ایه و ممکنه آخرین موزه ای که من قرار دادم در اول لیست شما باشه

  1-     موزه ملت (کاخ سفید)

  2-    موزه هنر ملل کاخ سعدآباد تهران (زیرزمین موزه ملت)

  3-    کاخ موزه سبز (شهوند)

  4-    موزه برادران امیدوار

  5-    موزه استاد فرشچیان

  6-    موزه استاد حسین بهزاد

  7-    موزه ظروف سلطنتی

  8-    موزه اتومبیلهای سلطنتی

  9-    موزه پوشاک سلطنتی

  10-                       موزه آلبوم‌های سلطنتی

  11-                       موزه سلاح‌های درباری

  12-                       موزه خط و کتابت میرعماد

  13-                       موزه آشپزخانه سلطنتی

  14-                       موزه آب

   

  البته در زمان بازدید ما موزه نظامی و موزه هنرهای زیبا به خاطر تعمیرات بسته بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد در تهران،منطقه سرسبز دربند واقع شده است.ورودی مجموعه از سمت دربند است و درب های دیگر بسته بود. هزینه ورود به این مجموعه ۵۰۰۰تومان بود که وقتی وارد محوطه میشوید برای هر کاخ موزه هم به طور جداگانه باید ورودیه بپردازید.این مجموعه بسیار زیبا شامل کاخ موزه های متفاوت و دیدنی است که میتوان به موزه سلاحهای دربار،موزه مینیاتور فرشچیان، موزه پوشاک سلطنتی، کاخ موزه سفید، موزه آشپزخانه سلطنتی، موزه آلبومهای سلطنتی، موزه آب و موزه هنرهای زیبا و غیره اشاره کرد.اینجا با درختان سپیدار و سرو کهنسالش به همراه کاخهای متعدد و زیبایش که بعضی مربوط به دوران قاجار است زیبایی خاصی دارد#گلفام_سفر.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Samira_1990
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در شمالی ترین و خوش آب و هواترین منطقه تهران، بنا شده است.شامل جنگل طبیعی، چشمه،قنات،باغ و گلخانه می باشد.این مجموعه در زمان قاجار بنا شده و تا کنون حدود 18کاخ در آن ساخته شده است. که در حال حاضر به شکل موزه درآمده است.
  مجموعه شامل کاخ بهمن، کاخ احمد شاهی، کاخ اختصاصی، کاخ ملکه مادر، کاخ سبز(کاخ رضا شاه)، کاخ ملت یا موزه سفید(کاخ محمدرضا شاه)،موزه اب ، موزه برادران امیدوار، موزه چهره های ماندگار، موزه میرعماد،موزه ظروف، موزه مردم شناسی، موزه فرشچیان و موز نظامی می باشد.
  به علاقه مندان به تاریخ معاصر پیشنهاد میکنم از این مجموعه دیدن کنند.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند shaghayegh
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ موزه سعد آباد فضای بسیار وسیعی است که در میدان دربند واقع شده که میتونید با مترو در ایستگاه تجریش پیاده شده و از همونجا با ون های دم مترو تا میدان دربند برید ورودی باغ دو هزار تومان میباشد که برای هر موزه ورودی جداگانه ای داره. بهترین این موزه ها موزه لباس موزه کاخ سبز و موزه آب می باشد در کاخ سبز عکس برداری ممنوع است و باید حتما دم در کاخ سبز از پاپوش های مشمبایی استفاده کنید تا اجازه ورود بهتون بدن.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه فرهنگی تاریخی سعد اباد
  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه ی فرهنگی تاریخی سعدآباد با مساحت ۱۱۰ هکتاری درشمال تهران و کوه پایه ی توچال و دره ی خوش اب و هوای دربند قرار گرفته است.قدمت این مجموعه ی خوش آب و هوا که رود دربند با صدای گوشنوازش از دل آن رد میشه به زمان قاجار برمیگرده که محل سکونت تابستانه پادشاهان این سلسله بوده.در زمان پهلوی هجده کاخ کوچک و بزرگ در سعد اباد ساخته شده است که هرکدوم به لحاظ کاربری که داشته ویژگی خاصی از سبک و معماری دارند.که از دید من ارزشمند ترین این کاخ عمارتی است که بهترین آثار مینیاتور از استاد بزرگ فرشچیان دراین بخش به نمایش گذاشته میشه.برای ورود باید از دربی که بسمت دربند هست وارد بشوید و اگر قصد قدم زدن و بهره بردن از فضای بینظیر این مجموعه رو دارید میتونید با پرداخت۵۰۰۰تومان وارد شوید و البته کودکان زیر ۷ سال ورودشون رایگان هست.نداشتن کافه و رستوران مناسب در قلب مجموعه یکی از معضلات بازدید هست و حتما زمان بازدید خوراکی و نوشیدنی همراه ببریدحتی مقداری بیشتر از مصرف خودتون چرا که زمان استراحت روی نیمکت ها گربه های گرسنه ای دورتون رو میگیرند که حتی به خوردن شکلات هم قانع اند.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امیربهادر
  نقدها:
  گزارش
  موزه ماشین های سلطنتی کاخ سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  در ورودیه کاخ سعد آباد دستگاه انتخاب بلیط ورودی هر بخش گذاشته شده که شامل : ۱ ساختمان بهمن (کاخ بهمن) ۲ کاخ احمد شاهی ۳ کاخ اختصاصی ۴ ساختمان جمهور (کاخ ملکه مادر) ۵ کاخ سبز (کاخ شهوند، کاخ رضا شاه پهلوی) ۶ کاخ‌موزه سفید (کاخ ملت، کاخ شاه پهلوی) ۷ موزه آب (دفتر رئیس تشریفات کاخ، دفتر مسئول حفاظت ارتش) ۸ موزه استاد بهزاد (کاخ کرباس، کاخ ولیعهدی) ۹ موزه برادران امیدوار (کالسکه‌خانه قجری) ۱۰ موزه چهره‌های ماندگار (کاخ ملکه توران امیرسلیمانی، همسر رضا شاه پهلوی) ۱۱ موزه خط و کتابت میرعماد (کاخ فرحناز و علی‌رضا) ۱۲ موزه ظروف سلطنتی (موزه ظروف، کاخ اشرف پهلوی) ۱۳ موزه مردم‌شناسی (کاخ شمس پهلوی) ۱۴ موزه مینیاتور استاد آبکار (کاخ لیلا پهلوی) ۱۵ موزه فرشچیان (کاخ ملکه عصمت دولتشاهی، همسر رضا شاه پهلوی) ۱۶ موزه نظامی (کاخ شهرام) ۱۷ موزه نگارستان (کاخ فرح پهلوی) ۱۸ موزه هنرهای زیبا (کاخ سیاه، دفتر وزیر دربار شاهنشاهی) ۱۹ موزه هنر ملل (گلخانه کاخ سفید، موزه هنر اختصاصی فرح پهلوی) و مبلغ بلیط برای هر بخش انتخابی بین4000 تا 5000 تومان می باشد. ....... با توجه به فاصله بسیار دور کاخ ها و محوطه بسیار وسیعش ونبود راهنمای کافی در همان ابتدای ورود ، من فقط توانستم با دقت و سر حوصله موزه ماشین های سلطنتی و موزه سلاح ها و کاخ سبز رو ببینم و بقیه بلیط های رو به خاطر خستگی از پیاده روی های طولانی فاصله کاخ ها و گذر زمان زیادی به دوستان دادم و بقیه را برای یکروز دیگر موکول کردم. البته خودرو هایی برای نقل انتقال بازدیدکنندگان بود که معمولا پر میآمدند و میرفتند! البته در راه برگشت قسمت ما شد و کلی در گشت با ماشین در کاخ ها خندیدیم و لذت بخش بود. عکاسی و فیلمبرداری در قسمت هایی از مجموعه مثل موزه سلاح ها ممنوع می باشد. قسمت ماشین های سلطنتی برای علاقمندان به خودروهای لوکس قدیمی بسیار جذاب است، خودروهایی مثل :رولز رویس فانتومی ،رولز رویس سیلور شادو ،فولکس‌واگن اسپید باگی ،مرسدس بنز ۳۰۰ اس ال و... و چند مدل موتور و کالسکه و عکسهایی از زمان شاه در هنگام استفاده از آنها به نمایش درآمده است. برای دسترسی به مجموعه از میدان تجریش به خیابان ولیعصر آمده و خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه سابق) درسمت راست شماست ، تا انتها بروید. بعد از چراغ قرمز دست راست وارد خیابان شهید طاهری شده و آن را نیز تا انتها بیایید. متاسفانه این مجموعه فاقد پارکینگ است و شما باید در خیابان های اطراف خودرو خود را پارک نمایید. #گلفام_سفر #لست_سکند #لست_گرام #کاخ_سعدآباد بازدید همه روزه ساعت 9 تا 17:00 و فروش بلیت تا ساعت 16

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Lahiji_majid
  نقدها:
  گزارش
  عکاسها حتما بروند!
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ موزه ی سعد آباد که معرف همه ی دوستان هست . پس به تاریخ و پیشینه ی ویکیپدیایی آن اشاره ای نمیکنم.
  ساختمان ها و وسایلی که در موزه های مختلف مثل کاخ ملت یا کاخ سبز خواهی دید بسیار ساده تر از کاخهایی هستند که هزاران مورد از آن را در همین تهران خودمان میتوانید پیدا کنید، پس هیچ تعجبی از سادگی کاخها نکنید.
  برای هر قسمت از این کاخ ورودیه جداگانه ای باید پرداخت کنید که در ابتدای ورود به محوطه با دستگاه های الکترونیکی و تیک زدن موارد دلخواه شما و تعداد امکان پذیر است.
  پس از قبل برای اینکه از کدام موزه قصد بازدید دارید برنامه ریزی و بلیط تهیه کنید چرا که اگر در ورودی هر قسمت تصمیمتان به دیدن این قسمت عوض شد، باید دوباره به ورودی کاخ مراجعه کنید که قطعا عاقلانه نیست.
  فضای باز و محوطه ی کاخ جایی بینظیر برای عکاسیهای پرتره و عکاسی کودکان است ، به طوری که گروه های عکاسی مختلف را در محیط کاخ چه برای عکاسی چه برای آموزش عکاسی قابل مشاهده هستند.
  پاییز کاغ سعد آباد را از دست ندهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پریسا افخمی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  در خوش آب و هوا ترین نقطه تهران این کاخ زیبا ساخته شده.
  کاخ سعدآباد از چندین کاخ و موزه تشکیل شده که دیدن هر کدام تقریبا ۴۵ دقیقه طول میکشه، پس با احتساب زمان بلیط تهیه فرمایید که خدایی نکرده بلیطتتون سوخت نشه.
  کاخ سعد آباد دوتا در داره که یکی خیابان زعفرانیه و یکی دربند هست.
  محیط کاخ زیباست و با کلی درختهای کاج قدیمی آراسته شده و مجسمه های زیبایی رو هم میتونید ببینید.
  کلی هم صندلی داره که بتونید خستگی درکنید.
  از دیدن محیط کاخ قافل نشید که قشنگی های خودشو داره.
  ون هایی دم در کاخ هستند که شمارو به کاخ سبز که بالا ترین نقطه باغ هست میرسونن.
  فصل پاییز برای دیدن کاخ عالیه چون هزار رنگ روی برگها میبینید البته کمی هم سرده.
  در حیاط مجموعه کنار مجسمه آرش کماندار چای و ساندویچ کتلت به فروش میرسد که قسمت نشد ما بخوریم ولی از بوی خوبش میشد فهمید که چقدر خوشمزه بودن.
  در ضمن محوطه باغ یه مکان عالی برای پیاده رویه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ سعد آباد یکی از جاهای دیدنی تو شهر تهران هست که تو منطقه خوش آب و هوای شمال تهران قرار گرفته. این کاخ دوتا در ورودی داره یک در از میدون دربند و در دیگه از زعفرانیه هست. ورودیه کاخ ۲۵۰۰ تومن هست و برای دیدن قسمتهای مختلفش باید ورودیه جداگانه تهیه کنید . فقط برای رفتن و بازدید از قسمتهای مختلف کاخ باید حتما کفش پیاده روی مناسب بپوشید چون فاصله بین قسمتهای مختلفش کم نیست . از قسمتهای دیدنی این کاخ ، کاخ سبز هست که بخاطر نمای مرمر سبز رنگش معروف شده به کاخ سبز . البته برای دیدن ازقسمتهای مختلف کاخ با توجه به شلوغی و ازدحام بهتر هست وسط هفته رو انتخاب کنید ولی اگر نخواستین از بخش‌های مختلف کاخ بازدید کنید . با توجه به فصل پاییز و فضای سبز و زیبا این مجموعه مخصوصا الان که پاییز هست میتونید فقط ورودیه پرداخت کنید و با پیاده روی تو فضای باز مجموعه عکاسی کنید و از فضا زیبای مجموعه لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه کاخ موزه های سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه سعد آباد تهران بزرگترین و مهمترین مجموعه کاخهای ایرانه که در یک باغ بزرگ در شمال تهران و دامنه کوه ساخته شده و در هرفصلی زیبایی های خاص خودش رو داره، حتی اگر موزه ها رو دیده باشید، قدم زدن در محوطه باغ لذت زیادی داره مخصوصا در فصل بهار و پاییز. سعدآباد در گذشته به عنوان ییلاق شاهان قاجار استفاده میشده ولی در دوران پهلوی و با گسترش کاخها، محل اقامت خاندان پهلوی بوده، از مهمترین کاخها، کاخ سفید یا همون کاخ ملت هست که بزرگترین کاخ مجموعه و محل اقامت خاندان پهلوی بوده، و کاخ مهم و زیبای بعدی که در مرتفعترین نقطه مجموعه ساخته شده کاخ سبز هست. تعداد زیادی از کاخهای مجموعه الان تبدیل به موزه شده، موزه استاد فرشچیان، موزه نگارستان، موزه پوشاک، موزه میرعماد، موزه برادران امیدوار و.......که برای بازدید از همه وقت زیادی احتیاج دارید، کاخ ملکه مادر در حال حاضر در اختیار نهاد ریاست جمهوریه و از مهمانان خارجی اونجا پذیرایی میکنن و قابل بازدید نیست.قسمتی از رودخانه دربند هم از داخل محوطه عبور میکنه و صدای آب و پرنده ها در فضای سبز باغ به دور از صدای خیابون واقعا آرامش بخشه. یک زمین تنیس هم داخل مجموعه وجود داره. سعدآباد درهای زیادی داره ولی برای ورود باید خودتون رو به میدان دربند برسونید و بلیط تهیه کنید،بلیط هرکاخ و بلیط ورودی جداست.برای بازدید بهتره با تاکسیهای داخل محوطه ابتدا به دورترین کاخ یعنی کاخ سبز برید و از اونجا به ترتیب به سمت پایین از موزه ها دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. این کاخ که محوطه اش شاید بیش از 500 هکتار باشد، شامل کاخهای متعدد با فواصل کم و و زیاد هست. آب و هوا معرکه هست و از یک طرف به میدان دربند و خیابانهای واصل تجریش و از یک طرف به زعفرانیه راه دارد. هنگام خرید بلیط بسته به اینکه چند تا از کاخها(خیلیاش حالت موزه دارند) رو می خواین ببینید قیمت متفاوت باید پرداخت کنید.به نظر من یکروز از صبح تا عصر وقت بزارید و همه رو ببینید. کاخها از هم فاصله دارند و برای جابجایی بین آنها هم می تونید از ماشینهایی که پولی هستند و حالت قدیمی و سنتی دارند استفاده کنید و هم می تونید پیاده برید. رودخانه دربند هم از دل این مجموعه رد میشه. رستوران هم داره. به نظر من در مجموع زیباترین و لوکس ترین کاخ باقیمانده از دوران گذشته در ایران همین کاخه و یکی از گرانترین آپارتمانهای تهران و ایران آپارتمانهایی است که به این کاخ سرسبز مشرف هستند. حتما حتما اگر تهران رفتید برای بازدید از این هم برنامه ریزی کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ سعدآباد در دربند و در محله ای خوش آب و هوا قرار داره که مجموعه ای از کاخهای دوره های متفاوت تاریخی هست. قدیمیترین کاخ متعلق به دوره قاجار است . در این مجموعه وسیع که شامل درختهای بلند و رودخانه و چشمه هست کاخهای متفاوتی وجود داره که هر کدام از آنها در حال حاضر به موزه تبدیل شده یا کاربری متفاوتی پیدا کردند. کاخ سبز، کاخ سفید، موزه هنرهای ملل، هنرهای زیبا ، نگارستان و... از جمله این کاخها هستند. مثلا موزه برادران امیدوار که از جهانگردان معاصر هستند و یا موزه ای  که در آن لباسهای افراد خاندان پهلوی نگهداری میشد که اغلب آنها با طراحی کریستین دیور بود از موزه های جالب این کاخ هستند . بعد از انقلاب این کاخ به موزه تبدیل شد و کاخ ملکه مادر هم برای پذیرایی از مهمانان خارجی استفاده میشه. همچنین گاهی تیاترها و کنسرتها هم در این مجموعه فاخر و زیبا  اجرا دارند. برای تهیه ورودی این کاخها بایستی مبلغی به عنوان ورودی کلی پرداخت کنید و به ازای بازدید از هر کاخ بلیط ورودی آنرا دریافت کنید . این بلیطها بصورت الکترونیکی هم ارایه می شود. ساعت کاری این مجموعه در نیمه اول  و دوم سال متفاوت است. با توجه به  وسعت مجموعه باید آمادگی  پیاده روی در محوطه  را داشته باشید. فضای سبز این مجموعه باعث شده در فصلهای مختلف زیبایی منحصربفردی داشته باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پرستو عطرسایی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ موزه سعدآباد، فضايي دل انگيز
  توصیه شده توسط کاربر

  اين مجموعه وسيع که متعلق به خاندان پهلوي بوده در شمال ميدان تجريش و در محله دربند قرار گرفته. ورودي جنوبي آن در خيابان سرتيپ فلاحي (زغفرانيه) و ورودي شمالي آن در ميدان دربند واقع شده است. بليط مجموعه و کاخ ها و موزه هاي مختلف با کارتهاي عضو شتاب و به صورت الکترونيکي صادر ميشود. موزه هايي چون موزه هنرهاي زيبا، ماشين هاي سلطنتي، موزه صنايع دستي، موزه کمال الدين بهزاد، موزه استاد فرشچيان، موزه برادران اميدوار و موزه نظامي از موزه هاي مختلف اين مجموعه هستند و زيباترين کاخ ها نيز کاخ موزه سبز (متعلق به رضاشاه) و کاخ ملت (متعلق به محمدرضاشاه) مي باشد. خود محوطه مجموعه بسيار زيبا و روح نواز است و در فصول مختلف زيبايي هاي خاص خودش رو دارد و ما حتي براي قدم زدن اکثر اوقات از محوطه اين موزه استفاده ميکنيم. #تهران #تهرانگردی #ایرانگردی #موزه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند آزاده
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد(2)
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه هنر ملل: در این موزه مجموعه تابلوهای هنرمندان ایرانی به همراه تابلوهای هنرمندان خارجی در معرض نمایش میباشند.
  کاخ موزه ملت: بزرگترین مجموعه کاخ سعدآباد است و تیمی متشکل از طراحان داخلی و خارجی (برطبق سلیقه فرح دیبا) اقدام به تغییر دکوراسیون داخلی در بیشتر بخش های این کاخ نمودند.
  موزه آشپزخانه سلطنتی:
  از طرف یک شرکت آلمانی تمام امکانات آشپزخانه تغییر و به مدرن ترین تجهیزات آشپزخانه ای مجهز شد بخصوص سیستم برقی  فر که ترکیبی از انواع  فر و گریل ، سرخ کن ،گرم خانه و قابلمه های برقی می باشد که در قسمت وسط و در مرکز سالن آشپزخانه نصب گردید .انواع دستگاه های  برقی یخ ساز، پیتزا پز ، غذا ساز، چرخ گوشت ، سیب زمینی پوست کن ، رنده برقی ، قهوه ساز و کباب پز و... در این آشپزخانه استفاده می شد .
  موزه استاد فرشچیان: موزه ای زیبا و پر رمز و راز، موزه ای پر از رنگ و زندگی با بیش از 50 اثر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند آزاده
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد(1)
  توصیه شده توسط کاربر

  این بار به همراه خانواده به کاخ سعدآباد رفتم بازدید از کاخ به چند ساعتی زمان نیاز داره چون مجموعه بزرگ از15 موزه است.هزینه بازدید از تمام موزه ها 30000 تومان است. موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد:به طور کلی آثار به نمایش در آمده در این موزه به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: اسناد تصویری شامل( انواع آلبوم، اسلاید، فیلم، عکس و ...)  اسناد نوشتاری( شامل انواع مکاتبات اداری در خصوص دربار و کاخ ها، یادداشت ها و دست نوشته ها، اسناد مالی امور دربار و ...) موزه پوشاک سلطنتی:این مجموعه شامل ،عکس و پوشاک برخی از اعضای خانوادۀ پهلوی به خصوص فرح دیبا، محّمد رضا پهلوی،اشرف و شهناز پهلوی می باشد. موزه سلاح های دربار: این موزه در برگیرنده سلاح گرم از نوع شکاری، جنگی ، کمری و ملزومات آنهاست. تعدادی از سلاح های این مجموعه اهدایی شخصیت های مهم سیاسی و نظامی دیگر کشورها به محمدرضا پهلوی است. تنوع قابل توجه تفنگ های شکاری ساخت کارخانه های معروف اسلحه سازی اروپا وآمریکا از جمله ویژگی های این مجموعه است. موزه ظروف سلطنتی: اغلب این ظروف مربوط به کارخانجات معتبر دنیا نظیر لیموژ ، سور ، باواریا ، رزنتال و ... می باشد. ظروف به نمایش درآمده به 3 دسته ظروف قاجار، پهلوی دوم و ظروف اهدایی می باشند که در شرایط و مناسبتهای مختلف خریداری و یا به پهلوی دوم و خانوده اش اهدا شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Amir.travel.79
  نقدها:
  گزارش
  کاخ موزه سعد آباد - کاخ سبز
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ شهوند،که اکنون «کاخ موزه سبز» نامیده می شود، یکی از زیباترین کاخ های موجود در کشور هست، بنای اولیه این کاخ نیم طبقه‌ای متعلق به «علیخان والی» از زمینداران سرشناس قاجار بوده است،که توسط رضاخان در سال 1301 به مبلغ هفت‌هزارتومان خریداری شد. سپس « میرزا جعفر خان معمارباشی» بی‌آنکه ساختمان قبلی را از بین ببرد کاخ تابستانی رضاخان را پس از هفت سال تلاش بر روی آن ساخت.
  علت سبز نامیدن کاخ استفاده از سنگ‌های سبز منحصر به فرد معادن خمسه زنجان در نمای خارجی آن است.
  زیربنای کاخ 1203 مترمربع است که از دو بخش تشکیل شده، بخش اول شامل : پله ورودی، اتاق انتظار، اتاق کار، تالار آیینه، اتاق غذاخوری خصوصی و اتاق خواب است.
  بخش دوم، زیرزمین که برای پذیرایی از مهمانان خارجی به بخش اول افزوده شد که شامل : اتاق پذیرایی دو اتاق خواب و اتاق غذاخوری است.
  در این کاخ انواع هنرهای ایرانی شامل آیینه کاری، گچبری، حجاری، تذهیب، خاتم کاری و ... بکار رفته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  ما در ایام نوروز از این کاخ بازدید کردیم. برای رسیدن به این مسیر باید تحمل ترافیک گاها شدید خوردور را داشته باشید. ما به نقشه گوگل اعتماد کردیم و از کوچه پس کوچه‌های شمال تهران از سمت غربی درب ورودی کاخ سر درآوردیم و جای پارک مناسب پیدا کردیم.
  در روزهای و ایام تعطیل باید خود را برای منتظر ماندن در صف آماده کنید. از صف بلیت تا صف ورود به هر یک از بخش‌های موزه تا صف سوار شدن به مینی‌بوس‌های داخل مجموعه.
  ما از دو کاخ ان که یکی موسوم به کاخ موزه سبز و دیگری کاخ موزه سفید بود بازدید کردیم.
  من سال‌ها قبل از این کاخ در یک روز وسط هفته بازدید کرده بودم و پیشنهاد من بازدید در ایام غیر تعطیل سال از این مجموعه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Borzon Attari
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  حتما باید هر کسی این مجموعه رو ببینه و تاریخ رو لمس کنه از نزدیک وبه اطلاعاتش افزوده بشه و یک زیباییهای خاصی داره از گذشته مطلع میشه .
  از نظر دسترسی و امکانات و خدمات به بازدیدکنندگان عالی هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nazi_mn1993
  نقدها:
  گزارش
  كاخ سعد اباد
  توصیه شده توسط کاربر

  اين كاخ موزه بسيا زيبا و كحيطي بسيار دلنشين براي پياده روي و عكاسي ميتوان اشيا قيمتي مربوط به زمان شاه و همچنين ماشين هاي قديمي را ديد در محوطه بزرگ ان كافي شاپ داره و اگر اهل پياده روي نيستين تا كاخ با ماشين ميبرن #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند میثم
  نقدها:
  گزارش
  کاخ فوق العاده سعد آباد تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ شاه منطقه ی سعد آباد، معروف به کاخ سعد آباد ، یکی از شناخته شده ترین کاخ های شاه دوران پهلوی میباشد. موزه های مختلفی رو پوشش داده که شامل موزه ی اتومبیل، پوشاک قاجار و سلطنتی، اشپزخانه و ظروف،کاخ سفید که شامل اتاق استراحت محمد رضا شاه اتاق فرح اتاق بازی شاه و اتاق غذاخوری و اتاق انتظار میهمانان خارجی بود. در زیرزمین این قسمت هدایای شاهان سایر کشورهارو شاه کولکسیون کرده بود و همینطور انواع مجسمه و فیگورهای چوبی بهمراه تابلوهای نقاشی سبک مدرن و انتزاعی که وورد علاقه ی خوده شاه بوده و توسط خودش خریداری میشده گرد هم اومدن و در معرض نمایشن.
  من به شخصه از همه بیشتر مجذوب موزه ی اتومبیل شدم. واقعا عالی و دیدنی بود .... البته قطعا دیدن تمامی موزه ها برای یکبار رو پیشنهاد میدم بهتون.
  #تایسیز #لست_سکند #تهران

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: