Close
رستوران

سعدآباد (کاخ موزه های سعدآباد)

Saadabad Historical Complex

1946-6hydNzbcFQbDX2WDP862.jpeg
2-w900-h600-5.jpg
3-w900-h600-6.jpg
6-w900-h600-5.jpg
4-w900-h600-5.jpg
33-w900-h600.jpg
22-w900-h600.jpg
-سعدآباد-تهران (2)-1426346199.jpg
111-w900-h600.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مجموعه ای از بناهای تاریخی در فضایی به وسعت ۳۰۰ هکتار، در شمالی ترین و خوش آب و هواترین نقطه شهر تهران . یکی از زیباترین مجموعه های فرهنگی و هنری شهر تهران رو شامل می شه که به کاخ سعدآباد مشهوره. بخشی از این مجموعه در اختیار نهاد ریاست جمهوریه و بقیه فضا، در طول سال میزبان علاقمندان به تاریخ ایرانه. کاخ های موجود در مجموعه، در زمان قاجار ساخته شده اند و سکونتگاه ییلاقی شاهان قاجار بوده اند. در این مجموعه بناهای تاریخی موزه های متعددی وجود داره، مثل موزه استاد فرشچیان ، موزه مینیاتور، موزه سبز، موزه ظروف سلطنتی و ...

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • پریسا افخمی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  در خوش آب و هوا ترین نقطه تهران این کاخ زیبا ساخته شده.
  کاخ سعدآباد از چندین کاخ و موزه تشکیل شده که دیدن هر کدام تقریبا ۴۵ دقیقه طول میکشه، پس با احتساب زمان بلیط تهیه فرمایید که خدایی نکرده بلیطتتون سوخت نشه.
  کاخ سعد آباد دوتا در داره که یکی خیابان زعفرانیه و یکی دربند هست.
  محیط کاخ زیباست و با کلی درختهای کاج قدیمی آراسته شده و مجسمه های زیبایی رو هم میتونید ببینید.
  کلی هم صندلی داره که بتونید خستگی درکنید.
  از دیدن محیط کاخ قافل نشید که قشنگی های خودشو داره.
  ون هایی دم در کاخ هستند که شمارو به کاخ سبز که بالا ترین نقطه باغ هست میرسونن.
  فصل پاییز برای دیدن کاخ عالیه چون هزار رنگ روی برگها میبینید البته کمی هم سرده.
  در حیاط مجموعه کنار مجسمه آرش کماندار چای و ساندویچ کتلت به فروش میرسد که قسمت نشد ما بخوریم ولی از بوی خوبش میشد فهمید که چقدر خوشمزه بودن.
  در ضمن محوطه باغ یه مکان عالی برای پیاده رویه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه کاخ موزه های سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه سعد آباد تهران بزرگترین و مهمترین مجموعه کاخهای ایرانه که در یک باغ بزرگ در شمال تهران و دامنه کوه ساخته شده و در هرفصلی زیبایی های خاص خودش رو داره، حتی اگر موزه ها رو دیده باشید، قدم زدن در محوطه باغ لذت زیادی داره مخصوصا در فصل بهار و پاییز. سعدآباد در گذشته به عنوان ییلاق شاهان قاجار استفاده میشده ولی در دوران پهلوی و با گسترش کاخها، محل اقامت خاندان پهلوی بوده، از مهمترین کاخها، کاخ سفید یا همون کاخ ملت هست که بزرگترین کاخ مجموعه و محل اقامت خاندان پهلوی بوده، و کاخ مهم و زیبای بعدی که در مرتفعترین نقطه مجموعه ساخته شده کاخ سبز هست. تعداد زیادی از کاخهای مجموعه الان تبدیل به موزه شده، موزه استاد فرشچیان، موزه نگارستان، موزه پوشاک، موزه میرعماد، موزه برادران امیدوار و.......که برای بازدید از همه وقت زیادی احتیاج دارید، کاخ ملکه مادر در حال حاضر در اختیار نهاد ریاست جمهوریه و از مهمانان خارجی اونجا پذیرایی میکنن و قابل بازدید نیست.قسمتی از رودخانه دربند هم از داخل محوطه عبور میکنه و صدای آب و پرنده ها در فضای سبز باغ به دور از صدای خیابون واقعا آرامش بخشه. یک زمین تنیس هم داخل مجموعه وجود داره. سعدآباد درهای زیادی داره ولی برای ورود باید خودتون رو به میدان دربند برسونید و بلیط تهیه کنید،بلیط هرکاخ و بلیط ورودی جداست.برای بازدید بهتره با تاکسیهای داخل محوطه ابتدا به دورترین کاخ یعنی کاخ سبز برید و از اونجا به ترتیب به سمت پایین از موزه ها دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. این کاخ که محوطه اش شاید بیش از 500 هکتار باشد، شامل کاخهای متعدد با فواصل کم و و زیاد هست. آب و هوا معرکه هست و از یک طرف به میدان دربند و خیابانهای واصل تجریش و از یک طرف به زعفرانیه راه دارد. هنگام خرید بلیط بسته به اینکه چند تا از کاخها(خیلیاش حالت موزه دارند) رو می خواین ببینید قیمت متفاوت باید پرداخت کنید.به نظر من یکروز از صبح تا عصر وقت بزارید و همه رو ببینید. کاخها از هم فاصله دارند و برای جابجایی بین آنها هم می تونید از ماشینهایی که پولی هستند و حالت قدیمی و سنتی دارند استفاده کنید و هم می تونید پیاده برید. رودخانه دربند هم از دل این مجموعه رد میشه. رستوران هم داره. به نظر من در مجموع زیباترین و لوکس ترین کاخ باقیمانده از دوران گذشته در ایران همین کاخه و یکی از گرانترین آپارتمانهای تهران و ایران آپارتمانهایی است که به این کاخ سرسبز مشرف هستند. حتما حتما اگر تهران رفتید برای بازدید از این هم برنامه ریزی کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ سعدآباد در دربند و در محله ای خوش آب و هوا قرار داره که مجموعه ای از کاخهای دوره های متفاوت تاریخی هست. قدیمیترین کاخ متعلق به دوره قاجار است . در این مجموعه وسیع که شامل درختهای بلند و رودخانه و چشمه هست کاخهای متفاوتی وجود داره که هر کدام از آنها در حال حاضر به موزه تبدیل شده یا کاربری متفاوتی پیدا کردند. کاخ سبز، کاخ سفید، موزه هنرهای ملل، هنرهای زیبا ، نگارستان و... از جمله این کاخها هستند. مثلا موزه برادران امیدوار که از جهانگردان معاصر هستند و یا موزه ای  که در آن لباسهای افراد خاندان پهلوی نگهداری میشد که اغلب آنها با طراحی کریستین دیور بود از موزه های جالب این کاخ هستند . بعد از انقلاب این کاخ به موزه تبدیل شد و کاخ ملکه مادر هم برای پذیرایی از مهمانان خارجی استفاده میشه. همچنین گاهی تیاترها و کنسرتها هم در این مجموعه فاخر و زیبا  اجرا دارند. برای تهیه ورودی این کاخها بایستی مبلغی به عنوان ورودی کلی پرداخت کنید و به ازای بازدید از هر کاخ بلیط ورودی آنرا دریافت کنید . این بلیطها بصورت الکترونیکی هم ارایه می شود. ساعت کاری این مجموعه در نیمه اول  و دوم سال متفاوت است. با توجه به  وسعت مجموعه باید آمادگی  پیاده روی در محوطه  را داشته باشید. فضای سبز این مجموعه باعث شده در فصلهای مختلف زیبایی منحصربفردی داشته باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پرستو عطرسایی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ موزه سعدآباد، فضايي دل انگيز
  توصیه شده توسط کاربر

  اين مجموعه وسيع که متعلق به خاندان پهلوي بوده در شمال ميدان تجريش و در محله دربند قرار گرفته. ورودي جنوبي آن در خيابان سرتيپ فلاحي (زغفرانيه) و ورودي شمالي آن در ميدان دربند واقع شده است. بليط مجموعه و کاخ ها و موزه هاي مختلف با کارتهاي عضو شتاب و به صورت الکترونيکي صادر ميشود. موزه هايي چون موزه هنرهاي زيبا، ماشين هاي سلطنتي، موزه صنايع دستي، موزه کمال الدين بهزاد، موزه استاد فرشچيان، موزه برادران اميدوار و موزه نظامي از موزه هاي مختلف اين مجموعه هستند و زيباترين کاخ ها نيز کاخ موزه سبز (متعلق به رضاشاه) و کاخ ملت (متعلق به محمدرضاشاه) مي باشد. خود محوطه مجموعه بسيار زيبا و روح نواز است و در فصول مختلف زيبايي هاي خاص خودش رو دارد و ما حتي براي قدم زدن اکثر اوقات از محوطه اين موزه استفاده ميکنيم. #تهران #تهرانگردی #ایرانگردی #موزه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آزاده سادات
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد(2)
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه هنر ملل: در این موزه مجموعه تابلوهای هنرمندان ایرانی به همراه تابلوهای هنرمندان خارجی در معرض نمایش میباشند.
  کاخ موزه ملت: بزرگترین مجموعه کاخ سعدآباد است و تیمی متشکل از طراحان داخلی و خارجی (برطبق سلیقه فرح دیبا) اقدام به تغییر دکوراسیون داخلی در بیشتر بخش های این کاخ نمودند.
  موزه آشپزخانه سلطنتی:
  از طرف یک شرکت آلمانی تمام امکانات آشپزخانه تغییر و به مدرن ترین تجهیزات آشپزخانه ای مجهز شد بخصوص سیستم برقی  فر که ترکیبی از انواع  فر و گریل ، سرخ کن ،گرم خانه و قابلمه های برقی می باشد که در قسمت وسط و در مرکز سالن آشپزخانه نصب گردید .انواع دستگاه های  برقی یخ ساز، پیتزا پز ، غذا ساز، چرخ گوشت ، سیب زمینی پوست کن ، رنده برقی ، قهوه ساز و کباب پز و... در این آشپزخانه استفاده می شد .
  موزه استاد فرشچیان: موزه ای زیبا و پر رمز و راز، موزه ای پر از رنگ و زندگی با بیش از 50 اثر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آزاده سادات
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد(1)
  توصیه شده توسط کاربر

  این بار به همراه خانواده به کاخ سعدآباد رفتم بازدید از کاخ به چند ساعتی زمان نیاز داره چون مجموعه بزرگ از15 موزه است.هزینه بازدید از تمام موزه ها 30000 تومان است. موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد:به طور کلی آثار به نمایش در آمده در این موزه به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: اسناد تصویری شامل( انواع آلبوم، اسلاید، فیلم، عکس و ...)  اسناد نوشتاری( شامل انواع مکاتبات اداری در خصوص دربار و کاخ ها، یادداشت ها و دست نوشته ها، اسناد مالی امور دربار و ...) موزه پوشاک سلطنتی:این مجموعه شامل ،عکس و پوشاک برخی از اعضای خانوادۀ پهلوی به خصوص فرح دیبا، محّمد رضا پهلوی،اشرف و شهناز پهلوی می باشد. موزه سلاح های دربار: این موزه در برگیرنده سلاح گرم از نوع شکاری، جنگی ، کمری و ملزومات آنهاست. تعدادی از سلاح های این مجموعه اهدایی شخصیت های مهم سیاسی و نظامی دیگر کشورها به محمدرضا پهلوی است. تنوع قابل توجه تفنگ های شکاری ساخت کارخانه های معروف اسلحه سازی اروپا وآمریکا از جمله ویژگی های این مجموعه است. موزه ظروف سلطنتی: اغلب این ظروف مربوط به کارخانجات معتبر دنیا نظیر لیموژ ، سور ، باواریا ، رزنتال و ... می باشد. ظروف به نمایش درآمده به 3 دسته ظروف قاجار، پهلوی دوم و ظروف اهدایی می باشند که در شرایط و مناسبتهای مختلف خریداری و یا به پهلوی دوم و خانوده اش اهدا شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Amir.travel.79
  نقدها:
  گزارش
  کاخ موزه سعد آباد - کاخ سبز
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ شهوند،که اکنون «کاخ موزه سبز» نامیده می شود، یکی از زیباترین کاخ های موجود در کشور هست، بنای اولیه این کاخ نیم طبقه‌ای متعلق به «علیخان والی» از زمینداران سرشناس قاجار بوده است،که توسط رضاخان در سال 1301 به مبلغ هفت‌هزارتومان خریداری شد. سپس « میرزا جعفر خان معمارباشی» بی‌آنکه ساختمان قبلی را از بین ببرد کاخ تابستانی رضاخان را پس از هفت سال تلاش بر روی آن ساخت.
  علت سبز نامیدن کاخ استفاده از سنگ‌های سبز منحصر به فرد معادن خمسه زنجان در نمای خارجی آن است.
  زیربنای کاخ 1203 مترمربع است که از دو بخش تشکیل شده، بخش اول شامل : پله ورودی، اتاق انتظار، اتاق کار، تالار آیینه، اتاق غذاخوری خصوصی و اتاق خواب است.
  بخش دوم، زیرزمین که برای پذیرایی از مهمانان خارجی به بخش اول افزوده شد که شامل : اتاق پذیرایی دو اتاق خواب و اتاق غذاخوری است.
  در این کاخ انواع هنرهای ایرانی شامل آیینه کاری، گچبری، حجاری، تذهیب، خاتم کاری و ... بکار رفته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  ما در ایام نوروز از این کاخ بازدید کردیم. برای رسیدن به این مسیر باید تحمل ترافیک گاها شدید خوردور را داشته باشید. ما به نقشه گوگل اعتماد کردیم و از کوچه پس کوچه‌های شمال تهران از سمت غربی درب ورودی کاخ سر درآوردیم و جای پارک مناسب پیدا کردیم.
  در روزهای و ایام تعطیل باید خود را برای منتظر ماندن در صف آماده کنید. از صف بلیت تا صف ورود به هر یک از بخش‌های موزه تا صف سوار شدن به مینی‌بوس‌های داخل مجموعه.
  ما از دو کاخ ان که یکی موسوم به کاخ موزه سبز و دیگری کاخ موزه سفید بود بازدید کردیم.
  من سال‌ها قبل از این کاخ در یک روز وسط هفته بازدید کرده بودم و پیشنهاد من بازدید در ایام غیر تعطیل سال از این مجموعه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Borzon Attari
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  حتما باید هر کسی این مجموعه رو ببینه و تاریخ رو لمس کنه از نزدیک وبه اطلاعاتش افزوده بشه و یک زیباییهای خاصی داره از گذشته مطلع میشه .
  از نظر دسترسی و امکانات و خدمات به بازدیدکنندگان عالی هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nazi_mn1993
  نقدها:
  گزارش
  كاخ سعد اباد
  توصیه شده توسط کاربر

  اين كاخ موزه بسيا زيبا و كحيطي بسيار دلنشين براي پياده روي و عكاسي ميتوان اشيا قيمتي مربوط به زمان شاه و همچنين ماشين هاي قديمي را ديد در محوطه بزرگ ان كافي شاپ داره و اگر اهل پياده روي نيستين تا كاخ با ماشين ميبرن #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • میثم
  نقدها:
  گزارش
  کاخ فوق العاده سعد آباد تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ شاه منطقه ی سعد آباد، معروف به کاخ سعد آباد ، یکی از شناخته شده ترین کاخ های شاه دوران پهلوی میباشد. موزه های مختلفی رو پوشش داده که شامل موزه ی اتومبیل، پوشاک قاجار و سلطنتی، اشپزخانه و ظروف،کاخ سفید که شامل اتاق استراحت محمد رضا شاه اتاق فرح اتاق بازی شاه و اتاق غذاخوری و اتاق انتظار میهمانان خارجی بود. در زیرزمین این قسمت هدایای شاهان سایر کشورهارو شاه کولکسیون کرده بود و همینطور انواع مجسمه و فیگورهای چوبی بهمراه تابلوهای نقاشی سبک مدرن و انتزاعی که وورد علاقه ی خوده شاه بوده و توسط خودش خریداری میشده گرد هم اومدن و در معرض نمایشن.
  من به شخصه از همه بیشتر مجذوب موزه ی اتومبیل شدم. واقعا عالی و دیدنی بود .... البته قطعا دیدن تمامی موزه ها برای یکبار رو پیشنهاد میدم بهتون.
  #تایسیز #لست_سکند #تهران

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Hila
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ سعد آباد تهران، محل اقامت فصلی از سال برای خاندان پهلوی بوده، مساحت زمین خیلی خیلی زیاد و همینطور فضای محوطه سرسبز و دلنشین بود. برای بازدید از موزه های مختلف باید بلیط های جدا جدا تهیه کنید و بترتیب و با کمک نقشه یکی یکی بازدید کنید. چون برای جا ب جایی داخل حیاط کاخ باید یا تپان پیاده روی خیلی بالا داشته باشین، و یا از خودرو های برقی که با هزینه ی دو تومان نفری شمارو حا ب جا میکنن برید. . کاخ سعد اباد بیشتر از فضای استراحت و کاری شاه تشکیل شده بود. موزه ی اتومبیل داشت،موزه ی لباس های سلطنتی رو داشت، اشپزخانه رو داشت ، موزه ی علاقه مندی های شاه رو داشت، اتاق خواب فرح، و از همه زیباتر تالار آینه ی اون بود....
  حتما حتما بربد و ببینید و لذت ببرید .
  #تایسیز #لست_سکند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shiiiima
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ سعد آباد شامل مجموعه ای از کاخ های باشکوه با فضای سبز بی نظیر میباشد که مکان آرامی است برای لذت بردن از فضا واقعا بی نظیر است. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • amir
  نقدها:
  گزارش
  کاخ و موزه
  توصیه شده توسط کاربر

  اگه بخوای دقیق و کامل دیدن کنی یک روز کامل که از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر است رو میتونه پر کنه . معماری زیبا و وسایل های سلطنتی و ماشین و.... به دیدنش می ارزد#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  کاخ مجلل پایتخت
  توصیه شده توسط کاربر

  من و همسرم در سفر به پایتخت در تعطیلات منتهی به نوروز از برخی دیدنی های اون بازدید کردیم. یکی از اونها که به نظر من چشم نوازترین کاخ های ایران به حساب میاد، کاخ سعدآباد هست که به زمان قاجار برمیگرده. در بدو ورود با توجه به اینکه موزه های زیادی در این مجموعه قرار داره باید انتخاب کنید که از کدام موزه ها می خواید دیدن کنید . قیمت ورودی اونها هم در اون زمان هر کدام تقریباً ۲۵۰۰ تومان بود. داخل کاخ اینقدر وسیع هست که برای رفاه بازدید کننده ها مینی بوس هایی برای جابه جایی قرار داده شده. ما از موزه استاد فرشچیان، کاخ موزه سفید، موزه برادران امیدوار و موزه خودرو دیدن کردیم. پیشنهاد میکنم حداقل یک روز کامل رو برای دیدن اینجا زمان بگذارید.


  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shene
  نقدها:
  گزارش
  کاخ موزه سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ موزه سعدآباد، جاذبه اییه که هرکسی که تهران رو برای گردشگری انتخاب میکنه حتما سری به اونجا میزنه. این مکان زمینی به مساحت چندصد هکتار که مجموعه ایی از کاخ ها و عمارتها از زمان قاجار تا پهلوی در آنجا بنا شده است. اگه اومدید تهران حتما سری به اونجا بزنید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ttaass
  نقدها:
  گزارش
  کاخ گلستان
  توصیه شده توسط کاربر

  عکسام پاک شده... فقط این اتاق بیلیارد مونده.. واقعا پر از قشنگیه... پول های زیادی خرج شده.. این کاخ پر از خاطرات.. قشنگ حس میکنی وقتی قدم میزنی توش
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ttaass
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سعد آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  چقد زیباست.. چقد شکوه داره.. واقعا قشنگه.. از تمام کاخ ها و اتاق هاش و فرش ها و دیوار ها و همه چیش.. خیره کنندست.. گذشته ایرانه..
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • hamed0099
  نقدها:
  گزارش
  سعد اباد
  توصیه شده توسط کاربر

  باید حمل و نقل رایگان باشد سرویس بهداشتی واسهدبازدید کننده ها کمه کاش تمام اتاقها قابل دیدن بود#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: