Close
رستوران

پارک هنرمندان

Artists Park

1957-5tzaVj9HWvmd605K051f.jpeg
Artists Park (2).jpg
Artists Park (1).jpg
Artists Park (3).jpg
Artists Park (4).jpg
Artists Park (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  بوستان هنرمندان
  توصیه شده توسط کاربر

  بوستان هنرمندان یکی از بزرگ‌ترین بوستان های مرکز شهر تهران است که در خیابان ایرانشهر قرار دارد. منطقه ای که این پارک در آن قرار دارد پر از کافه های مختلف است و چند مرکز فرهنگی و هنری نیز در این محدوده قرار دارند. این باغ قاجاری که نام سابق آن فیشرآباد بود بعدها در دوره جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکزی نظامی برای متفقین شد. عمارت و بنای تاریخی این باغ که قبلا پادگان و انبار تسلیحات بوده و در سال ۱۳۷۸ تبدیل به خانه هنرمندان شده و نام بوستان نیز از اینجا نشات می گیرد. خانه هنرمندان دارای چند سالن نمایش و نگارخانه است و رویدادهای مختلف فرهنگی هنری در آن برگزار می شود. در ضلع شرقی بوستان نیز تماشاخانه یا سالن تئاتری به نام ایرانشهر در دهه ۱۳۸۰ بنا شده که فضای این پارک را بیش از پیش هنری کرده است. دو رستوران و کافی شاپ نیز در این بوستان وجود دارد که یکی از آنها مخصوص غذاهای گیاهی است. در چند جای مختلف پارک نیز مجسمه و تندیس هایی برپاست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش

  پارک هنرمندان، پارکی در خیابان ایرانشهر که گاهی با همین نام پارک ایرانشهر هم نامیده می‌شود. من از ایستگاه مترو طالقانی و با کمی پیاده روی و بعد از بازدید از سفارت سابق آمریکا به این پارک رسیدم، البته از روی نقشه به نظر می‌رسد از مترو هفت تیر هم مسافت برابری با مسیر قبل داشته باشد.
  آنچه در تابلوی راهنمای مجموعه نوشته شده و تاریخ آن را به دوره‌ی قاجار نسبت داده است، بیشتر مربوط به وضعیت ابتدایی پارک که در زمان قاجار باغی برای یکی از بزرگان قاجار است می‌باشد والا ساختمان موجود در پارک که خانه‌ی هنرمندان کنونی است و به ثبت ملی رسیده است، زمان بنای آن به دوره‌ی پهلوی می‌رسد و کاملا از سبک معماری آن هم مشخص است. فکر می‌کنم آجرچینی‌های ساختمان بیشتر شبیه به آنچه در ساختمان موزه ملی تهران دیده می‌شود، بود.
  پارک به واسطه‌ی نامی که دارد بیشتر مورد توجه تیپ‌ها و افراد هنرمند است. وجود سالن تاتر ایرانشهر هم در مجاورت آن به این فضا کمک می‌کند. در پارک چند اثر حجمی زیبا و یکی دو مورد گرافیتی یا همان دیوارنگاری دیده می‌شود. کافه‌ای هم در مجموعه فعالیت می‌کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گلانا منصوری
  نقدها:
  گزارش
  خانه هنرمندان -پارک ایرانشهر
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه هنرمندان در خیابان ایرانشهر واقع در پارک زیبای ایرانشهر قراردارد.در دوطرف درب ورودی خانه هنرمندان 2کافی شاپ وجوددارد که یکی از آنها فقط غذاهای گیاهی سرو میکند.همچنین یک کافی شاپ نیز برروی سقف خانه هنرمندان در سالهای اخیر باز شده است.درون خانه هنرمندان یک فروشگاه کتاب وصنایع دستی وجوددارد.میتوان گفت در طبقه همکف همیشه نمایشگاه نقاشی ونمایشگاههای مربوط به هنرهای تجسمی برگزارمیشود.در طبقه دوم نیز سینما تک که فیلم های هنروتجریه اکران میشودنیز قراردارد.در ضلع شرقی پارک نیز یک تماشاخانه در سالهای اخیر ساخته شده که تئاترهای زیادی در آنجا اجرامیگردد.همانجور که از نام پارک(هنرمندان)مشخص است در تمام فصلها در خود پترک نمایشگاه از شهرهای مختلف و یا پرفورمنس های مختلف از هنرمندان جوان برگزار میگردد.از آنجایی که این پارک همه جاذبه هارا در خودجای داده باشگاه ورزشی الزهرا نیز وجوددارد.مجسمه های بسیار زیبا و کاردست وهنر هنرمندان بزرگ و مختلف در پارک نصب شده است.یک پارک مخصوص کودکان نیز در ضلع شمال غرب پارک قراردارد.این پارک زیبا و هنری را پیشنهاد میکنم و مطمئنم هر سن و سلیقه ایی میتواند در این پارک روحش راتازه کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: