Close

پارک طالقانی

Taleghani Park
3.6
(از 11 نقد و بررسی)

درباره پارک طالقانی

نوع جاذبه
سایر
موقعیت
تهران
پیشنهاد کاربران
%73 از 8 رای
رتبه در تهران
420 از 1073 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف پارک طالقانی

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 4 شهریور 1400
report-icon گزارش

پارک جنگلی طالقانی یکی از پارکهای بزرگ تهران است که در نزدیکی اتوبان حقانی و کنار پارک آب وآتش و چسبیده به آن قرار دارد. چند سالیست که این پارک بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته و البته مسولان هم جدیدا بیشتر به آن رسیدگی کرده اند. برای رفتن به پارک طالقانی به راحتی میتوان از مترو استفاده کرد و ایستگاه حقانی دقیقا در داخل پارک است. بزرگترین پرچم ایران با ۱۰۰۰ متر مربع مساحت در این پارک قرار دارد. پارک طالقانی یک راه چوبی زیبا در دل جنگل دارد که آن را به پل طبیعت و پارک آب و آتش متصل میکند. از امکانات پارک میتوان از سرویس بهداشتی، زمین های بازی، مسجد، آلاچیق و بوفه نام برد. طراحی و ساخت و فضاسازی این پارک حدود ۴۰_۵۰ سال قبل، توسط مهندسان انگلیسی و اسپانیایی صورت گرفته و در چند سال اخیر توسط مهندسان داخلی تکمیل شده است. پیاده روی داخل پارک هم خالی از لطف نیست البته بیشتر کوهنوردی میشه چون مسیرهای پیاده روی آن، بسیار پستی و بلندی داره و اکثرا خاکی است. پارک طالقانی بخشی از تپه های عباس آباد است و معمولا شبهای شلوغی داره.

بیشتر
امتیاز کل
4
عشق سفر
نوشته شده در 11 فروردین 1400
report-icon گزارش

این پارک جنگلی در تپه های عباس آباد تهران در کنار بزرگراه های حقانی، همت و مدرس واقع شده است و از طریق پل طبیعت به پارک آب و آتش متصل است. در این پارک آلاچیق و سکوهای فراوانی بهمراه منقل کباب پز وجود دارد که مکان مناسبی برای یک نیم روز می باشد. زمین های بازی کودک، تنیس و بکستبال، سرویس بهداشتی و نماز خانه از دیگر امکانات این پارک است. همچنین بزرگترین پرچم ایران با ۱۰۰۰ متر مربع مساحت در این پارک واقع شده است.

بیشتر
امتیاز کل
4
غزاله آشتیانی
نوشته شده در 23 اسفند 1399
report-icon گزارش

پارک طالقانی از پارک های جنگلی قدیم تهرانه که امروزه به لطف هم جواری با پل طبیعت رونق زیادی گرفته. پارک نسبتا بزرگیه و تعداد زیادی آلاچیق و باربیکیو داره. به نظر من این پارک بیشتر برای پیک نیک های خانوادگی مناسبه. مسیرهای خیلی خوبی برای پیاده روی نداره. پیاده راه چوبی خیلی زیبایی داخلش قرار داره که راه رفتن روش راحت نیست و حتما کفش راحت و کمی مهارت کوهنوردی میخواد . چند مسیر هم با سنگریزه پوشیده شده که البته شاید به علت پارک جنگلی بودنش طبیعی باشه. اما آلاچیق ها سرویس بهداشتی و وسایل ورزشی مثل میز پینگ پنگ و فوتبال دستی ها سالم وخوب هستن. این پارک در پاییز بسیاااار زیبا هست و من سعی میکنم در طول پاییز برای تماشای برگ های رنگی درختان حتما به این پارک سری بزنم.

بیشتر
امتیاز کل
4
ندا
نوشته شده در 11 تیر 1399
report-icon گزارش

بوستان طالقانی تهران یک پارک جنگلی در تقاطع اتوبان مدرس و حقانی است. در این پارک آلاچیق هایی برای پیک نیک و نشستن به تعداد زیادی موجود است. همچنین به دلیل جنگلی بودن پارک و هوای خوب جای خوبی برای پیاده روی و ورزش صبحگاهی است ولی یه ایرادی که میشه به این پارک گرفت این است که مسیرهای پیاده روی آسفالت یا سنگ فرش نیست و با شن پوشیده شده که باعث کثیف شدن لباس و کفش میشه. این پارک یک ورودی به پل طبیعت و پارک آب و آتش دارد که از نقاط قوت پارک محسوب میشه. #پارک_طالقانی

بیشتر
امتیاز کل
3
نادر مزرعه شادی
نوشته شده در 24 آذر 1398
report-icon گزارش

آنچه که درباره این پارک نوشته شده است، طراحی آن به پیش از سال ۱۳۵۷ بازمی‌گردد که در تپه‌های موسوم به عباس آباد احداث شده است. اما آنچه وضع کنونی پارک است این پارک از یک سو به باغ موزه‌ی دفاع مقدس از جانب شرقی می‌رسد و یک سمتش هم در جانب غربی به پل طبیعت. جنگل‌کاری آن هر چند بسیار زیباست و در فصل پاییز بر زیبایی آن افزوده شده است ولی محوطه سازی این پارک بسیار بد و ضعیف است. از سمت موزه دفاع مقدس برای رسیدن به بخش اصلی این پارک که میل پرچم در آن قسمت است از چندین پله و سربالایی تند باید بالا بروید. از سمت پل طبیعت منظره‌ی راه چوبی بسیار زیباست ولی همان از دور زیبا دیده می‌شود و راه رفتن بر روی آنها با توجه به عدم زیرسازی مناسب دشوار است. سر پیچ‌هایی که این چوب‌ها را بر روی زمین هم محکم کرده‌اند بیرون مانده‌اند و احتمال دارد به کفش‌ها آسیب بزند. اصولا اگر کفش مناسبی ندارید مخصوصا پس از بارندگی قید این پارک را بزنید. جاذبه‌ی دیگری که در این پارک و مرتفع‌ترین بخش آن قرار دارد میل پرچم بلندی است که برای خودش از لحاظ ارتفاع اسم و رسم و رکوردی دارد که بر روی تابلوی معرفی آن در کنارش نوشته شده است. میل پرچم بر روی سکو مانندی قرار دارد که با نوارهایی البته دسترسی به کنار آن محدود شده است.

بیشتر
امتیاز کل
3
امید خدایاری
نوشته شده در 30 شهریور 1398
report-icon گزارش

من این پارک جنگلی رو از سالیان قبل می‌رفتم قبل تر از اینکه پل طبیعت این پارک رو به پارک آب و آتش وصل کنه، با توجه به فضای بزرگ این پارک و مکان‌ها و مسیرهای خوب برای ورزش کردن،  میشه گفت یکی از بهترین پارک‌های تهران برای ورزش کردنه، همچنین با توجه به آلاچیق های زیبا همراه با  کباب پز های که برای دسترسی عمومی قرار گرفته برای پیک‌نیک و گردش‌های خانوادگی هم مناسبه. یکی از قسمت‌های جالب دیگر پارک قرار گرفتن بلندترین پرچم ایران در این پارک است.

 از دیگر امکانات این پارک، مسیر پیاده روی، وسایل ورزشی، بوفه، سرویس بهداشتی، آلاچیق، پارکینگ و ... است. از دیگر مزایای این پارک نزدیکی به مترو حقانی، اتوبان‌های مدرس، همت و حقانی، مسیر دسترسی آن از پارک آب و آتش به وسیله پل طبیعت است.

و از معایب پارک هم روشنایی کم پارک در شب و نبود کافه و رستوران مناسب در پارک است البته به لطف پل طبیعت با کمی پیاده‌روی می‌تونید برید کافه‌ها و رستوران‌های پل طبیعت و راه چوبی بوستان آب و آتش.

بیشتر
امتیاز کل
4
ادریس بهرام پور
نوشته شده در 26 شهریور 1398
report-icon گزارش

پارک جنگلی طالقانی, در مسیر دسترسی به پل طبیعت از طریق ایستگاه مترو قرار دارد. در واقع پارک شرقی پل طبیعت همین پارک جنگلی طالقانی است.
پارکی کاملا معمولی و کمی شلخته است. معابر سنگ ریزه و خاکی بوده و چندان پیاده روی راحت نیست. تقریبا غیر از چند نفری که برای دویدن و ورزش آمده بودند اکثرا کسانی بودند که برای دیدن پل طبیعت آمده بودند. بسیار بعید است این پارک به تنهایی مورد توجه کسی قرار گیرد...

بیشتر
امتیاز کل
2
هانا صالحی
نوشته شده در 25 شهریور 1398
report-icon گزارش

پارک طالقانی تهران در تپه عباس آباد قرار دارد و یک پارک قدیمی و سرسبز است و برای پیاده روی مناسب است و به پل طبیعت راه دارد. در قسمت‌های مختلف پارک میز تنیس، شطرنج و... قرار دارد. در گوشه و کنار پارک منقل و آلاچیق قرار دارد و برای پیک نیک بسیار مناسب است. این پارک در نزدیک مترو حقانی قرار دارد و دسترسی خوبی دارد همچنین در نزدیک ایستگاه مترو چند کافه تنقلات و مواد غذایی قرار دارد

بیشتر
امتیاز کل
3

سلام. این پارک جنگلی بر روی تپه ای هستش که مملو از درخته و حالت جنگل طبقاتی داره که بسیار حذابه و محوطه سازی عالی پیاده سازی شده. در هوای کثیف تهران وجود چنین پارک جنگلی واقعا نقطه قوت محسوب میشه و توریستهای از طریق پل طبیعت به این پارک میان و از منظره بدیع و دلفریب اون و هوای پاک و دلچسبش لذت میبرن. پارک طالقانی در کنار بزرگرا‌ه‌های حقانی، همت و مدرس واقع شده است و از هر ۳ این ها دسترسی دارد. اگر با خودرو شخصی می‌روید می‌توانید از بزرگراه‌های همت، مدرس و یا حقانی برای رسیدن به پارک استفاده کنید و اگر نگران جای پارک هستید از بزرگراه حقانی وارد خروجی پارک شوید. احتمالا بهترین راه استفاده از مترو است. برای رفتن به پارک طالقانی از هر ایستگاه مترویی که در دسترستان است به مترو خط ۱ (قرمز) بیایید و در ایستگاه حقانی از قطار پیاده شوید، حالا در پارک هستید! همچنین می‌توانید با استفاده از مترو در ایستگاه شهید همت هم از قطار پیاده شوید. در این صورت در طرف جنوبی پارک در می‌آیید.از امکانات این پارک زیبا می‌توان به مسیر پیاده روی، فضاهای ورزشی، وسایل ورزشی، آلاچیق، نیمکت، آبنما، فضای پارکینگ وسیع، بوفه و … اشاره کرد.جالب است که بدانید این پارک به وسیله پل طبیعت به بوستان آب و آتش متصل شده. پس با بازدید از آن یک تیر و دو نشان می‌کنید و پارک آب و آتش را هم می‌بینید! در ورودی پارک از سمت پل طبیعت حوضچه سنگی درست کرده‌اند که در نوروز مهمان ماهی‌های قرمز شهروندان تهرانی می‌شود! اگر از این سمت وارد پارک شده اید منظره‌ای شگفت آور در انتظارتان است! یک راه چوبی منحنی وار! چه مکان عالی برای پیاده روی و عکاسی می‌شود! از این راه زیبا که بگذرید به قسمت جنگلی‌تر پارک می‌رسید. گونه‌های گیاهی مختلفی در پارک دیده می‌شوند که در نوع خود بی‌نظیر هستند. یکی از جالب ترین آنها بلوط ایتالیایی است!
اگر به تهران سفر کردید حتما ابتدا به پارک آب و آتش تشریف ببرید و سپس از طریق پل طبیعت به این پارک بیایید و یکروز خاطره انگیز برای خودتان رقم بزنید.

بیشتر
امتیاز کل
5
S.khezri
نوشته شده در 13 مرداد 1398
report-icon گزارش

این پارک جنگلی که یکی از سرسبزترین پارک های تهران هست در نزدیکی پل طبیعت، پارک آب و آتش و گنبد مینا قرار دارد که میتوان با گذر از پل طبیعت بین این پارک ها رفت و آمد کرد. این پارک یکی از بهترین مکان های تهران برای پیاده روی و ورزش و پیک نیک و دورهمی های دوستانه می باشد. مهمترین جاذبه این پارک راه چوبی هست که جلوه خیلی زیبایی به فضای جنگلی بوستان داده است. از دیگر بخش های جالب پارک میتوان به قرار گیری بزرگترین و مرتفع ترین پرچم ایران در این پارک اشاره کرد که نزدیک موزه دفاع مقدس واقع شده است.

بیشتر
امتیاز کل
4
پوریا اقتداری
نوشته شده در 25 دی 1397
report-icon گزارش

بهمن ماه ۹۶ بود و چند روز از برف سنگین تهران میگذشت. در یک روز آفتابی پس از شرکت در همایش لست سکند بهمراه دوست عزیزم برای پیاده روی به این پارک زیبا اومدیم. از خطرات لیز خوردن در این پارک یخ زده که بگذریم زیبایی اون با برفهای روی درختان دو چندان شده بود. پارکی زیبا که یک سمت آن پل طبیعت قرار گرفته و چند دستگاه تناسب اندام و ورزشی هم دارد. بهترین وسیله هم برای رسیدن به این پارک ایستگاه مترو شهید حقانی هست.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت