Close
رستوران

پارک طالقانی

Taleghani Park

1997-Lxr0DfOEImFetEky8bto.jpeg
Taleghani Park (1).jpg
Taleghani Park (2).jpg
Taleghani Park (1).png
Taleghani Park (3).jpg
Taleghani Park (4).jpg
Taleghani Park (5).jpg
Taleghani Park (6).jpg
Taleghani Park (7).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی
 • مراکز تفریحی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش

  آنچه که درباره این پارک نوشته شده است، طراحی آن به پیش از سال ۱۳۵۷ بازمی‌گردد که در تپه‌های موسوم به عباس آباد احداث شده است. اما آنچه وضع کنونی پارک است این پارک از یک سو به باغ موزه‌ی دفاع مقدس از جانب شرقی می‌رسد و یک سمتش هم در جانب غربی به پل طبیعت. جنگل‌کاری آن هر چند بسیار زیباست و در فصل پاییز بر زیبایی آن افزوده شده است ولی محوطه سازی این پارک بسیار بد و ضعیف است. از سمت موزه دفاع مقدس برای رسیدن به بخش اصلی این پارک که میل پرچم در آن قسمت است از چندین پله و سربالایی تند باید بالا بروید. از سمت پل طبیعت منظره‌ی راه چوبی بسیار زیباست ولی همان از دور زیبا دیده می‌شود و راه رفتن بر روی آنها با توجه به عدم زیرسازی مناسب دشوار است. سر پیچ‌هایی که این چوب‌ها را بر روی زمین هم محکم کرده‌اند بیرون مانده‌اند و احتمال دارد به کفش‌ها آسیب بزند. اصولا اگر کفش مناسبی ندارید مخصوصا پس از بارندگی قید این پارک را بزنید. جاذبه‌ی دیگری که در این پارک و مرتفع‌ترین بخش آن قرار دارد میل پرچم بلندی است که برای خودش از لحاظ ارتفاع اسم و رسم و رکوردی دارد که بر روی تابلوی معرفی آن در کنارش نوشته شده است. میل پرچم بر روی سکو مانندی قرار دارد که با نوارهایی البته دسترسی به کنار آن محدود شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  پارک طالقانی
  توصیه شده توسط کاربر

  من این پارک جنگلی رو از سالیان قبل می‌رفتم قبل تر از اینکه پل طبیعت این پارک رو به پارک آب و آتش وصل کنه، با توجه به فضای بزرگ این پارک و مکان‌ها و مسیرهای خوب برای ورزش کردن،  میشه گفت یکی از بهترین پارک‌های تهران برای ورزش کردنه، همچنین با توجه به آلاچیق های زیبا همراه با  کباب پز های که برای دسترسی عمومی قرار گرفته برای پیک‌نیک و گردش‌های خانوادگی هم مناسبه. یکی از قسمت‌های جالب دیگر پارک قرار گرفتن بلندترین پرچم ایران در این پارک است.

   از دیگر امکانات این پارک، مسیر پیاده روی، وسایل ورزشی، بوفه، سرویس بهداشتی، آلاچیق، پارکینگ و ... است. از دیگر مزایای این پارک نزدیکی به مترو حقانی، اتوبان‌های مدرس، همت و حقانی، مسیر دسترسی آن از پارک آب و آتش به وسیله پل طبیعت است.

  و از معایب پارک هم روشنایی کم پارک در شب و نبود کافه و رستوران مناسب در پارک است البته به لطف پل طبیعت با کمی پیاده‌روی می‌تونید برید کافه‌ها و رستوران‌های پل طبیعت و راه چوبی بوستان آب و آتش.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  پارک جنگلی طالقانی, در مسیر دسترسی به پل طبیعت از طریق ایستگاه مترو قرار دارد. در واقع پارک شرقی پل طبیعت همین پارک جنگلی طالقانی است.
  پارکی کاملا معمولی و کمی شلخته است. معابر سنگ ریزه و خاکی بوده و چندان پیاده روی راحت نیست. تقریبا غیر از چند نفری که برای دویدن و ورزش آمده بودند اکثرا کسانی بودند که برای دیدن پل طبیعت آمده بودند. بسیار بعید است این پارک به تنهایی مورد توجه کسی قرار گیرد...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  پارک طالقانی
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک طالقانی تهران در تپه عباس آباد قرار دارد و یک پارک قدیمی و سرسبز است و برای پیاده روی مناسب است و به پل طبیعت راه دارد. در قسمت‌های مختلف پارک میز تنیس، شطرنج و... قرار دارد. در گوشه و کنار پارک منقل و آلاچیق قرار دارد و برای پیک نیک بسیار مناسب است. این پارک در نزدیک مترو حقانی قرار دارد و دسترسی خوبی دارد همچنین در نزدیک ایستگاه مترو چند کافه تنقلات و مواد غذایی قرار دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. این پارک جنگلی بر روی تپه ای هستش که مملو از درخته و حالت جنگل طبقاتی داره که بسیار حذابه و محوطه سازی عالی پیاده سازی شده. در هوای کثیف تهران وجود چنین پارک جنگلی واقعا نقطه قوت محسوب میشه و توریستهای از طریق پل طبیعت به این پارک میان و از منظره بدیع و دلفریب اون و هوای پاک و دلچسبش لذت میبرن. پارک طالقانی در کنار بزرگرا‌ه‌های حقانی، همت و مدرس واقع شده است و از هر ۳ این ها دسترسی دارد. اگر با خودرو شخصی می‌روید می‌توانید از بزرگراه‌های همت، مدرس و یا حقانی برای رسیدن به پارک استفاده کنید و اگر نگران جای پارک هستید از بزرگراه حقانی وارد خروجی پارک شوید. احتمالا بهترین راه استفاده از مترو است. برای رفتن به پارک طالقانی از هر ایستگاه مترویی که در دسترستان است به مترو خط ۱ (قرمز) بیایید و در ایستگاه حقانی از قطار پیاده شوید، حالا در پارک هستید! همچنین می‌توانید با استفاده از مترو در ایستگاه شهید همت هم از قطار پیاده شوید. در این صورت در طرف جنوبی پارک در می‌آیید.از امکانات این پارک زیبا می‌توان به مسیر پیاده روی، فضاهای ورزشی، وسایل ورزشی، آلاچیق، نیمکت، آبنما، فضای پارکینگ وسیع، بوفه و … اشاره کرد.جالب است که بدانید این پارک به وسیله پل طبیعت به بوستان آب و آتش متصل شده. پس با بازدید از آن یک تیر و دو نشان می‌کنید و پارک آب و آتش را هم می‌بینید! در ورودی پارک از سمت پل طبیعت حوضچه سنگی درست کرده‌اند که در نوروز مهمان ماهی‌های قرمز شهروندان تهرانی می‌شود! اگر از این سمت وارد پارک شده اید منظره‌ای شگفت آور در انتظارتان است! یک راه چوبی منحنی وار! چه مکان عالی برای پیاده روی و عکاسی می‌شود! از این راه زیبا که بگذرید به قسمت جنگلی‌تر پارک می‌رسید. گونه‌های گیاهی مختلفی در پارک دیده می‌شوند که در نوع خود بی‌نظیر هستند. یکی از جالب ترین آنها بلوط ایتالیایی است!
  اگر به تهران سفر کردید حتما ابتدا به پارک آب و آتش تشریف ببرید و سپس از طریق پل طبیعت به این پارک بیایید و یکروز خاطره انگیز برای خودتان رقم بزنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  پارک جنگلی طالقانی
  توصیه شده توسط کاربر

  این پارک جنگلی که یکی از سرسبزترین پارک های تهران هست در نزدیکی پل طبیعت، پارک آب و آتش و گنبد مینا قرار دارد که میتوان با گذر از پل طبیعت بین این پارک ها رفت و آمد کرد. این پارک یکی از بهترین مکان های تهران برای پیاده روی و ورزش و پیک نیک و دورهمی های دوستانه می باشد. مهمترین جاذبه این پارک راه چوبی هست که جلوه خیلی زیبایی به فضای جنگلی بوستان داده است. از دیگر بخش های جالب پارک میتوان به قرار گیری بزرگترین و مرتفع ترین پرچم ایران در این پارک اشاره کرد که نزدیک موزه دفاع مقدس واقع شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  پارکی زیبا در کنار پل طبیعت
  توصیه شده توسط کاربر

  بهمن ماه ۹۶ بود و چند روز از برف سنگین تهران میگذشت. در یک روز آفتابی پس از شرکت در همایش لست سکند بهمراه دوست عزیزم برای پیاده روی به این پارک زیبا اومدیم. از خطرات لیز خوردن در این پارک یخ زده که بگذریم زیبایی اون با برفهای روی درختان دو چندان شده بود. پارکی زیبا که یک سمت آن پل طبیعت قرار گرفته و چند دستگاه تناسب اندام و ورزشی هم دارد. بهترین وسیله هم برای رسیدن به این پارک ایستگاه مترو شهید حقانی هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: