Close

آرامگاه نادرشاه افشار

Tomb of Nader Shah Mashhad
4.2
(از 9 نقد و بررسی)

درباره آرامگاه نادرشاه افشار

این بنا در باغ موزه نادری در شهر مشهدِ که به یادبود نادر شاه توسط هوشنگ سیحون ساخته شده. این مجموعه یه قسمت مرکزی داره که محل تدفین نادر شاهه و دو تالار موزه اسلحه. تو قسمت مرکزی، مجسمه مفرغی نادر سوار بر اسب، با طراحی ابوالحسن صدیقی، هنرمند معاصر ایرانی ساخته شده که ریخته گری آن در ایتالیا انجام و هم اکنون متصل به آرامگاهه.

نوع جاذبه
آرامگاه
موقعیت
مشهد
پیشنهاد کاربران
%100 از 9 رای
رتبه در مشهد
65 از 172 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف آرامگاه نادرشاه افشار

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
ابراهیمی کرمانی
نوشته شده در 7 بهمن 1398
report-icon گزارش

در همان ابتداي ورود تنديس برنزي با ابهت نادر شاه سوار بر اسب رو ميبينيد كه خيلي زيباست. طراحی بنای اصلی آرامگاه نادری توسط هوشنگ سیحون انجام شد و مقبره‌ آن در 2 متر بالاتر از کف زمین بر روی سکوی دوازده پله‌ای ساخته شده . آرامگاه دو تالار دارد. در تالار اول موزه‌ی نادری مشهد انواع سلاح‌ها، البسه و پوشاک نظامی، وسایل سوارکاری، تابلوهای نقاشی و صحنه‌های جنگی نادر، چند نسخه خطی نفیس از جمله تاریخ جهان‌گشای نادری و دو شمشیر متعلق به نادر که روی آن طلاکوب شده نگهداری می‌شود. در تالار دوم برخی تصاویر و اطلاعات تاریخی از زندگی نادر و کلنل محمدعلی پسیان وجود دارد.
آدرس:چهارراه شهدا، خيابان شيرازي, باغ نادری
بليط ورودي 5000 تومان و ساعات بازديد در نيمه دوم سال 9صبح الي 17

بیشتر
امتیاز کل
4
Mahboubeh
نوشته شده در 3 بهمن 1398
report-icon گزارش

ارامگاه نادر شاه افشار در چهار راه شهدا و مرکز شهر قرار داره. مبلغ‌کمی ورودی داشت از بیرون باغ و لا به لای درختان بلند مجسمه‌ نادر شاه افشار سوار با اسب و تبرزینی در دست دیده می شه‌. ارامگاه معماری جالبی داره مربوط به معاصر هست. یک توپ قدیمی کنار پله ها داخل باغ بود. نزدیک مقبره یک اتاق بود که نقشه و فتوحات زمان نادر شاه در نشان می داد و اتاق بزرگ تر دیگری وسایل قدیمی شبیه به ان زمان به نمایش گذاشته شده بود. یک غرفه عکاسی و فروشگاه صنایع دستی داخل باغ بود. ارامگاه کلنل محمد تقی خان پسیان اولین ایرانی که دوره خلبانی را اموزش دیده هم در سمت راست ورودی باغ قرار گرفته بود. #گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
4
مریم رجایی
نوشته شده در 16 آبان 1398
report-icon گزارش

آرامگاه نادر شاه در نزدیکی حرم قرار داره و شامل موزه کوچکی هم میشه. در بیرون ساختمان موزه مجسمه ای باابهت از نادرشاه سوار بر اسب قرار داره و در داخل موزه نیز میتوان با زندگی این شاه قدرتمند و همچنین انواع سلاح های جنگی آشنا شد. به نظر من با کمی رسیدگی به این محل میتوان این موزه را گسترش داد و آرامگاهی در خور یک پادشاه بزرگ ایجاد کرد. محوطه این موزه نیز فضای سبز دلنشینی دارد و مقبره کلنل تقی خان پسیان که فرد سیاسی تاثیرگذاری در تاریخ ایران بوده است نیز در این محل قرار دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
Reza
نوشته شده در 27 مرداد 1398
report-icon گزارش

سلام. این مقبره که فکر کنم نزدیک به درب شیرازی حرم امام رضا(ع) هستش محیطی سرسبز و زیبا داره با مجسمه های تاریخی و موزه ای زیبا. اگر به مشهد رفتید دیدن اینجا خالی از لطف نیست.

بیشتر
امتیاز کل
3
Mana
نوشته شده در 7 تیر 1398
report-icon گزارش

در آرامگاه نادر می شود مجسمه های زیبای او را تحسین کرد؛از طراحی جذاب بنا لذت برد؛ سری به کلنل پسیان زد؛ اطلاعاتی درباره هر دو نفر و تاریخچه ساخت بنا به دست آورد؛ ابزار جنگی جالبی را در گنجینه کوچک آرامگاه تماشا کرد؛ در باغ قدم زد و ... . و میشود از بابت دیدن آن همه حشره که پشت شیشه های توضیحات مربوطه جان داده اند و کسی به فکر تغییر این تصویر ناخوشایند نیفتاده ناراحت شد! اگر طراحی جدیدی برای تابلوها ممکن نیست، تمیز کردن مدام تابلوهای فعلی میتواند راه حلی مناسب باشد! محل استقرار دستگاه فروش الکترونیک بلیط هم برای خودش یک جاذبه توریستی مستقل است! دستگاه در زندان است و خریدار به ملاقاتش می رود!...

بیشتر
امتیاز کل
4
فاطمه خرقه پوش
نوشته شده در 22 خرداد 1398
report-icon گزارش

#آرامگاه_نادرشاه (#باغ_موزه_نادری) در چهار راه شهدا ، نبش خیابان شیرازی و آزادی در نزدیکی حرم امام رضا در #شهر_مشهد میباشد. در این باغ که به یادبود #نادرشاه افتتاح شده مقبره نادرشاه توسط #هوشنگ_سیحون طراحی و ساخته شده است. این ساختمان شامل موزه اسلحه و آثار مربوط به دوران #نادرشاه و همچنین مقبره نادر نیز میباشد. در زمان ورود به باغ باید بلیط به مبلغ ۲/۵۰۰ تومان هر نفر پرداخت کرده و بعد وارد باغ شوید که بسیار سرسبز و زیبا میباشد و در ابتدا مجسمه نادر بر فراز اسبی( سازنده #ابوالحسن_صدیقی) نگاه شما را به خود جلب میکند که در زیر آن توپ جنگی بزرگی به نمایش گذاشته شده است. همچنین در گوشه شمالی باغ ، آرامگاه سردار بزرگ خراسانی #محمد_تقی_خان_پسیان(#کلنل)قرار دارد که در پشت آن فروشگاه عرضه صنایع دستی و فیروزه میباشد، همینطور هم غرفه کتاب فروشی هم در محوطه باغ قرار دارد که کتاب های شعرا و تاریخ ایران و شهرهایش را به فروش میرساند. این باغ همه روزه از ساعت ۷/۳۰ لغایت ۲۰ در فصول گرم سال و از یاعت ۷/۴۰ لغایت ۱۷ در فصول سرد سال پذیرای گردشگران میباشد. تقریبا یک تا دو ساعت مدت زمانی است که شما به صورت مفید میتوانید از این باغ موزه دیدن نمایید

بیشتر
امتیاز کل
5
ویدا مهین پو
نوشته شده در 29 دی 1397
report-icon گزارش

نادر شاه یکی از پادشاهان مقتدر تاریخ ایران بود که اکنون آرامگاهش در شهر مقدس مشهد قرار دارد. اولین چیزی که در بدو رسیدن به آرامگاه توجهم را جلب کرد، مجسمه زیبای نادر سوار بر اسب بود که چند نفر نیز پشت سر او قرار داشتند که به خوبی صلابت و قدرت پادشاه ایرانی را به رخ می کشید. جایگاه بلند قرارگیری مجسمه نیز این حس را تشدید میکرد. در جلوی آرامگاه درون محفظه ای شیشه ای لوله توپ بلندی باقی مانده از زمان سلطنش دیده می شود. درون آرامگاه نیز مزار نادر قرار دارد و علاوه بر آن می توانید از موزه های اسحله و کتابخانه نیز دیدن کنید. سرگذشت نادر بر روی پوسترهایی بزرگ روی دیوار ذکر شده است. حرم مطهر امام رضا (ع) نیز در فاصله ای نه چندان دور از آرامگاه قرار گرفته است.

بیشتر
امتیاز کل
5
انور محمدی
نوشته شده در 16 آذر 1397
report-icon گزارش

آرامگاه کنونی نادر شاه به همت انجمن آثار ملی ایران در دوران پهلوی در مشهد ساخته شد. در داخل مجموعه موزه‌ای از انواع اسلحه در تاریخ ایران مهیا شده است.
#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
4
ماه نو
نوشته شده در 14 آذر 1397
report-icon گزارش

اینجا هم باغ موزه نادری هست که در واقع مقبره نادرشاه افشار هست و شامل موزه از وسایل و ادوات جنگ در زمان نادرشاه و محل تدفین خود شاه، چند کلنل و سردار آن دوران هست. ازنظر من نادرشاه یکی از کسانی است که لیاقت چنین مقبره باشکوهی رو داشته، شاه قدرتمندی که فتوحات زیادی هم انجام داد. یکی از دیدنی های خوب در شهر مشهد که اطلاعات زیادی هم هنگام بازدید از موزه بدست خواهید آورد.
#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت