Close
رستوران

پارک مینیاتور تبریز

Tabriz Miniature Park

2692-WYLcQpDkCXqE37ULJs2s.jpeg
Miniature Park-02.jpg
Miniature Park-01.jpg
Miniature Park-03.jpg
Miniature Park-04.jpg
Miniature Park-06.jpg
Miniature Park-05.jpg
Miniature Park-07.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

پارک مینیاتوری شهر تبریز با هفت اثر از جمله ساختمان شهرداری، مقبره الشعرا، ائل گلی، بنای خلعت پوشان، ارک تبریز، برج یانقین و کلیسای مریم مقدس جز جاذبه های گردشگری شهر تبریز است.

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  پارک مینیاتوری تبریز
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک مینیاتوری تبریز ،ارک نسبتا کوچکی است . در فضای باز این پارک، ماکت بزرگ برخی از نقاط گردشگری تبریز و اذربایجان را در معرض دید تماشاگران گذاشته اند . تابلوهایی نیز، اطلاعات مرتبط با آن نقطه گردشگری را نشان می دهد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  پارکی دنج
  توصیه شده توسط کاربر

  در خیابان گلگار و در انتهای خیابانی که اخیرا خیابان ترافیک نامگذاری شده است، پارک کوچکی احداث شده است. در این پارک تعدادی از جاذبه‌های توریستی تبریز در مقیاس کوچک ساخته شده‌اند. مسجد کبود، برج یانقین، عمارت شهرداری، ایستگاه راه‌آهن تبریز و چمد جاذبه دیگر از این ماکت‌های کوچک‌ است.
  با وجود ایده خوبی که احداث این پارک داشته است ولی در ساخت ماکت‌ها بی سلیقگی دیده می‌شود. عمارت ساعت مخصوصا در بخش ساعت و گنبد آن شباهت کمتری به اصل بنا دارد. ایستگاه راه آهن و مسجد کبود شباهت بیشتری به اصل بنا دارند. در کنار نعداپی از این ماکت‌ها تاریخچه بنا بر روی تابلویی نوشته شده است. بهتر بود این فکر زیبا توسط دستان همرمندی چیره دست‌تر اجرا می‌شد.در سال‌های قبل همین بناهای دست ساز تازه هم در معرض تحریب‌گران بود که با کشیدن حفاظ فلزی دور آنها، مراقبت بیشتری در نگهداری این بناهای مینیاتوری می‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: