Close
رستوران

ارتفاعات عینالی

Eynali Mountain

2755-NsgmQT0Vkdyui6OGrhZJ.jpeg
Eynali Mountain (1).jpg
Eynali Mountain (2).jpg
Eynali Mountain (3).jpg
Eynali Mountain (4).jpg
Eynali Mountain (5).jpg
Eynali Mountain (6).jpg
Eynali Mountain (7).jpg
Eynali Mountain (8).jpg
Eynali Mountain (9).jpg
Eynali Mountain (10).jpg
Eynali Mountain (11).jpg
Eynali Mountain (12).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

تفرجگاه عون ‌بن ‌علی (عینالی یا عینال -زینال)، کوه و آرامگاهی بر فراز رشته ‌کوه سرخاب است که در ناحیه شمالی شهر تبریز واقع شده است. علاوه بر آرامگاه، امکانات رفاهی - تفریحی نظیر تله ‌کابین، رستوران، پارک بازی کودکان، وسایل ورزشی، آلاچیق و ... این مکان را به یکی از برترین جاذبه‌ های گردشگری تبریز تبدیل کرده است.

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  عینالی به کوه کم ارتفاعی در حومه شمالی شهر تبریز گفته می شود که بر فراز آن آرامگاه دو تن از پسران امام علی به نام عون و زید قرار دارد ، به همین جهت به این کوه، عون بن علی هم می گویند.
  جاده آسفالته ای در یک مسیر پیچ و خم دار تا بالای این ارتفاع 1800 متری کشیده شده است . چند مسیر پاکوب میانبر هم برای پیاده روی و کوه پیمایی وجود دارد .
  دامنه های ارتفاعات عینالی را به صورت مصنوعی در سطح وسیعی جنگل کاری کرده اند و علاوه بر آن به تازگی دریاچه مصنوعی بزرگی نیز در نزدیکی قله، احداث کرده اند . تله کابین نیز یکی از مجموعه امکانات رفاهی تفرجگاه عینالی در تبریز است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش
  کوه عینالی تبریز
  توصیه شده توسط کاربر

  کوه عینالی تبریز تفرجگاهی هست که به بام تبریز هم معروف هست.دریاچه مصنوعی که تازگیا احداث کردن،زیبایی وصف ناپذیری به آن بخشیده. مجسمه های افراد مشهور تبریز با زندگینامشون دور تا دور این استخر به چشم میخورد.تله کابین درست از بالای این آب رد شده و غروووب بینظیری را میتوان کنار کوه و آب و تله کابین تجربه کرد.
  جمعه ها پذیرای افراد زیادی برا کوهنوردی و پیاده روی میباشد.
  افراد تمبلی مثل ما هم میتونند از طریق تاکسی هایی که شهرداری اونجا در نظر گرفته ،خودشون رو به قله کوه برسونند.کافه و رستوران بالای کوه هست.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  بام تبریز
  توصیه شده توسط کاربر

  ارتفاعات عینالی در شمال شهر تبریز قرار گرفته است. این کوه به خاطر آرامگاهی در بالای آن شناخته شده و نامگذرای شده است و از چندین دره و قله تشکیل شده است.
  تا حدود بیست سال قبل برای صعود به این کوه از مسیر‌های مشخص پاکوب استفاده می‌شد ولی امروز یک جاده ماشین رو تقریبا تا کنار مسجد و آرامگاه مشهور آن کشیده شده است و از این مسیر هم برای صعود استفاده می‌شود، البته این مسیر برای صعود با پای پیاده کمی طولانی است. مسیر قدیمی از کنار پارکینگ با بالا رفتند از چندین پله پشت سرهم مشخص است.
  وَن‌هایی هم در مسیر احداثی به ویژه در روزهای تعطیل مسافران را با کرایه جابجا می‌کنند.
  علاوه بر این تله‌کابینی نیز در این کوه راه‌اندازی شده که استفاده از آن نیز خالی از لطف نیست.

  اخیرا دریاچه‌‌ای مصنوعی با نام داغ گولی در کنار این مجموعه احداث شده است. عینالی در تر زمان و هر فصلی که باشد، کوهپیمایی در آن برقرار است و در روزهای تعطیل غالبا افراد زیادی برای فرار از زندگی شهری به دامان طبیعت زیبای عینالی پناه می‌آورند. این رشته کوه کم ارتفاع دارای قله‌های دیگری نیز هست که مشهورترین آن به نام دَند می‌باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: