Close
رستوران

میدان جمهوری

Republic Square

2866-W25ad1EpgRqLk6c4aaMc.jpeg
2866-pvu6BSl3sw1MFtqqg1wE.jpeg
2866-DPqBOPFu6SeY0CZGPiZK.jpeg
2866-Jqj9sIDhCdHI8X8LJXvQ.jpeg
2866-5lebIMS4tyPN30lxi4Z1.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

میدان جمهوری میدان اصلی و مرکزی شهر ایروان به شمار می آید. این میدان شامل دو بخش است که یک بخش آن شامل یک فلکه و یک بخش ذوزنقه که شامل حوضی بزرگ با آبنمای موزیکال است. این میدان توسط 5 ساختمان مهم شهر احاطه شده که در سبک نئوکلاسیک هستند و نقوش ارمنی روی آن به چشم می خورد.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  ایروان؛ آرام و زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  تابستان 97 مهمان این شهر زیبا بودیم، مردمانی آرام و خوش دل دارد و خیابانها و کلا شهر پر از آرامش است.
  میدان اصلی شهر که جمهوری یا ((هراپاراک)) نام دارد با ساختمان های متحد الشکلی احاطه شده و فضای بسیار زیباییست که شبها به لطف فواره ی موزیکال دیدنی تر و جذاب تر هم میشود.
  در حومه ی _ 20 کیلومتری _ ایروان شهری به نام ((واغارشاپات)) وجود دارد که کلیسای جامع ((اچمیادزین)) جاذبه ی توریستی این شهر می باشد.اچمیادزین را اولین کلیسای تاریخ مسیحیت می نامند.
  یکی دیگر از جاذبه های دیدنی ارمنستان دریاچه ی زیبای ((سوان)) نام دارد که در 60 کیلومتری ایروان واقع شده، این دریاچه بزرگ ترین دریاچه ی قفقاز میباشد و در فصل تابستان که ما آنجا بودیم زیبایی فوق العاده ای داشت.
  یکی از زیباترین ساختمان های ایروان سالن اپرای شهر میباشد که در خیابان تامانیان و تقریبا در مرکز شهر و نزدیک به میدان هراپاراک می باشد، قطعا دیدن این بنای تقریبا صد ساله خالی از لطف نخواهد بود...
  پیاده روی و قدم زدن در خیابانهای ایروان حس و حال خوبی به آدم می دهد و دیدن این شهر زیبا و آرام را به همه ی دوستدارن سفر پیشنهاد می دهم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  معروف ترین و توریستی ترین قسمت ایروان ، میدان جمهوری یا میدان هراپارک است که در مرکز بافت توریستی ایروان قرار دارد .
  میدانی زیبا و وسیع که دور تا دور آن را از سه طرف ، عمارت های زیبا و رفیع تاریخی در برگرفته اند . عمارت زیبایی که در شمال این میدان است محل موزه هنر و ادبیات و موزه تاریخ ارمنستان است .
  استخر پهناوری در این میدان قرار دارد که محل اجرای زیباترین رقص آب و نور موزیکال است .
  هر شب در محل این میدان ، اهالی ایروان و گردشگران حاضر می شوند تا شاهد مراسم زیبا و تماشایی موزیکال رقص و آب و نور باشند . در کنار این تجمع ، هنرنمایی نقاش های چهره و نیز نوازندگان و گاهی رقص ، مکمل تفریخات شبانه در مدت اجرای رقص آب و نور است .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  میدان جمهوری
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان جمهوری ایروان یکی از زیباترین میدان های این شهر می باشد. محل تقاطع بسیاری از خیابان های اصلی بوده و آثار تاریخی و جاذبه های متعددی در اطراف آن وجود دارد. برج ساعت، موزه تاریخ ارمنستان و فواره های موزیکال تعدادی از این جاذبه ها هستند. دیدن ساختمان های سنگی رنگارنگ اطراف این میدان چه در روز و چه در شب بسیار زیبا و دلنشین است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  میدان جمهوری
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان جمهوری ایروان رو شاید بتوان مهم ترین جاذبه این شهر دونست. یک میدان خیلی بزرگ با ساختمانهای با معماری زیبا در اطراف آن. و شبها که رقص فواره ها با موسیقی و نور پردازی خیره کننده ایی مردم رو سرگرم میکرد. با اینکه هتل نورک از اینجا دور بود هر شب خودم را به اینجا میرسوندم. توصیه میکنم در سفر به ایروان محل اقامت خود را نزدیک به میدان جمهوری انتخاب کنید چون یه جورایی مرکزیت داره و دسترسی به همه جا از اونجا راحته

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  میدان جمهوری
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان جمهوری ایروان میدان مرکزی این شهر است که به شکل بیضی طراحی شده و بسیار وسیع است. این میدان به دلیل قرار گرفتن بناهای زیبا و موزه ها در اطراف آن از جمله جاذبه های گردشی در ایروان محسوب میشود. از جمله بناهایی که در اطراف این میدان قرار گرفته اند میشود به نگارخانه ملی ، ساختمان موزه ، هتل ماریوت و چندین وزارت خانه اشاره کرد. از زیبایی های این میدان ساختمان هایی است که با سنگ های سرخ ساخته شده اند و جلوه خاصی به این میدان داده اند و از دیگر زیبایی هایش فواره های موزیکالی است که روبروی موزه قرار گرفته اند و با نورپردازی زیبایی آب را میرقصانند.
  این میدان به دلیل مرکزیت و وسعت از اهمیت زیادی برخوردار است و اکثر مراسم های مهم ارمنستان از مراسم های سیاسی گرفته تا مذهبی در این میدان برگزار می شود.
  در اطراف این میدان خیابان های اصلی از جمله نورث اونیو ، آبوویان و آمیریان قرار گرفته اند که در آنها فروشگاه ها و کافه و رستوران های زیادی قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  میدان هراپراگ ( جمهوری)
  توصیه شده توسط کاربر

  در سفر به ایروان اولین جایی که سر زدیم میدان هراپراگ یا جمهوری بود . ساختمانهای دولتی و هتل شیک ، با نمای بسیار زیبا که دورتادور میدان جلب توجه می کند . در زمان تاریک شدن هوا ساختمانها با نورپردازی زیبا بیشتر خود را نشان می دهند و از ساعت حدود ۹ شب فواره موزیکال مقابل ساختمان موزه هنر ارمنستان نیز شروع به کار می کند که با ریتم موسیقی فواره نیز به رقص در می آید و رنگ آن نیز مرتب تغییر می کند . این میدان چشم نواز شبها محل تجمع توریستها و همچنین مردم ایروان می باشد که به صدای موسیقی گوش می سپارند و رقص زیبای فواره را به تماشا می نشینند و لحظات خوشی را برای خود رقم می زنند . در طول روز می توان افرادی را که خانه اجاره ای دارند یا شما را به تورهای مختلف دعوت می کنند پیدا کرد . و نکته دیگر اینکه می توان خیابان غربی میدان (امیریان ) را ادامه داد تا به ساختمان اپرا و گاسکاد رسید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محسن خرمایی پور
  نقدها:
  گزارش
  میدان اصلی شهر
  توصیه شده توسط کاربر

  ميدان جمهوری در مركز شهر ايروان قرار دارد و از معروف ترين ديدنی های پايتخت ارمنستان است. این میدان را ساختمان های زیبایی احاطه کردند که از معروف ترین آنها می توان به ساختمان موزه تاریخ ارمنستان اشاره نمود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  ميدان جمهوري
  توصیه شده توسط کاربر

  ميدان جمهوري در مركز شهر ايروان قرار دارد و يكي از معروف ترين و جالب ترين ديدني هاي پايتخت ارمنستان است. از ميدان جمهوري ايروان تحت عنوان قلب ايروان هم ياد ميشود و يكي از محبوب ترين جاهاي گردشگري توريست هاست. آب نماي موزيكال، ساختمان هاي قديمي و جديد، بناهاي تاريخي و بازارهاي با محصول محلي همه در اين ميدان قرار دارند.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Kia
  نقدها:
  گزارش
  میدان اصلی ایروان
  توصیه شده توسط کاربر

  شب‌ها به میدان جمهوری ایروان سر بزنید و شور زندگی را از نزدیک لمس کنید. از شیر آب همیشه جوشان کنار میدان هم آب بنوشید که گوارا و خنک است.
  #تایسیز #میدان_جمهوری #ایروان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mohsengram
  نقدها:
  گزارش

  سلام
  کشور ارمنستان واقع در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان تبدیل به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری هموطنان عزیز شده است.میدان ریپابلیک یا جمهوری بزرگترین و اصلی ترین میدان این شهر است که وزارت دارایی،خانه دولت،نگارخانه ملی،وزارت ترابری و ارتباطات و همچنین وزارت امور خارجه کشور ارمنستان گرداگرد این میدان قرار دارند.یکی از خیابانهای معروف ایروان بنام آبوویان هم به این میدان ختم میشود.معمولا در مرکز این میدان کنسرتهای گروههای مختلف از کشور های مختلف بصورت روباز برگزار میشود.در سفر به ایروان حتما و قطعا میدان ریپابلیک جزو اولین گزینه‌های دیدنی این شهر قرار خواهد گرفت???
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: