Close

طاق پیروزی

Arc de Triomphe
4.4
(از 5 نقد و بررسی)
2924-O2A628u7QTWWTNAgB8iP.jpeg

درباره طاق پیروزی

طاق نصرتی است واقع در میدان شارل دوگل و در انتهای غربی خیابان شانز الیزه. این بنا به افتخار سربازانی ساخته شده که در طول تاریخ و به ویژه در دوران حکومت ناپلئون جان خود را در راه فرانسه فدا کرده‌اند. در دیوارهای داخلی و بر فراز این طاق نصرت، نام فرماندهان نیروهای فرانسوی در این جنگ‌ها نقش بسته است. در زیر این بنا نیز مقبره یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول قرار گرفته است. در پایین و در ضلع شرقی این طاق نصرت که بزرگ‌ترین طاق نصرت جهان است آتشی به یاد سرباز گمنام همواره شعله‌ور است که هر بعدازظهر طی مراسمی خاص با گاز طبیعی آتش آن را تجدید می‌کنند.

نوع جاذبه
بناها و مجسمه های تاریخی
مناظر دیدنی معروف
موقعیت
پاریس
پیشنهاد کاربران
%100 از 5 رای
رتبه در پاریس
40 از 126 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف طاق پیروزی

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
پوریا اقتداری
نوشته شده در 26 اردیبهشت 1400
report-icon گزارش

سرشناس‌ترین میدان پاریس، میدان شارل‌دوگل (Place Charles de Gaulle) در ابتدای خیابان شانزاِ‌ِلیزه واقع شده که در واقع پس از مرگ شارل‌دوگل در سال ۱۹۶۹ میلادی به این نام برگزیده شده است. اما دلیل دیگری که باعث خاص بودن آن شده تعداد خیابان‌هایی است که به آن ختم می‌شود که تعداد آن‌ها به ۱۲ می‌رسد و همین نشان دهنده هیبت این میدان می‌باشد. در مرکز این میدان نیز یکی از مشهورترین طاق های پیروزی جهان ساخته شده است.
برای دسترسی به این میدان می توانید به راحتی از ایستگاه مترو Charles de Gaulle - Etoile در خط ۱، ۲ و ۶ به این میدان برسید.
مدت زمان کافی برای بازدید از این میدان حدود ۱۰ دقیقه می باشد.

بیشتر
امتیاز کل
5
پوریا اقتداری
نوشته شده در 25 دی 1398
report-icon گزارش

طاق پیروزی در میدان چارلز دوگل واقع شده و به عنوان بزرگترین طاق پیروزی فرانسه شناخته می شود. میدان چارلز دوگل در ابتدای خیابان شانزلیزه واقع شده که در واقع پس از مرگ چارلز دوگل در سال ۱۹۶۹ به این نام نامیده شده است. یک دلیل دیگر که باعث خاص بودن این میدان می شود تعداد خیابانهایی است که به آن ختم می شود که تعداد آنها به ۱۲ می رسد. همین نشان دهنده عظمت این میدان می باشد. طاق پیروزی ۵۰ متر طول و ۴۵ متر عرض دارد. ما با داشتن کارت موزه پاریس می توانستیم از تعداد زیادی از موزه های پاریس به صورت رایگان بازدید کنیم. یکی از آن مکانها طاق پیروزی در این میدان بود. جایی که شاید تنها دلیل بازدید از آن منظره عالی بالای آن باشد. این طاق آسانسوری ندارد و باید تمام پله ها را پیاده بالا بروید تا به بالای آن برسید. شب بهترین زمان برای تماشای خیابان شانزلیزه و برج ایفل از بالای این طاق می باشد. این طاق به دستور ناپلئون و برای ارتش خودش ساخت شد و نام صدها مارشال و ژنرال او و 10 پیروزی آن رویش نوشته شده است. برای دسترسی به این طاق می توانید از خط مترو ۱, ۲,۶ و A استفاده نمایید و در ایستگاه مترو Charles de Gaulle Etoile پیاده شوید.


#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
مریم رجایی
نوشته شده در 10 مهر 1398
report-icon گزارش

در انتهای شانزه لیزه طاق پیروزی Arc de Triomphe قرار دارد. بنای ساخت این طاق در ابتدای قرن 19 م و در زمان اوج ناپلئون گذاشته شد و به تدریج پیش رفت و پس از تکمیل این محل به مرکز تجمع نیروهای نظامی فرانسه پس از هر نبرد تبدیل شد. پس از مرگ ناپلئون نیز جسد او قبل از انتقال به مقبره اصلی از زیر این طاق عبور داده شد. برای رفتن به زیر طاق بایستی از زیرگذر استفاده کنید. امکان رفتن به بالای بنا نیز با پرداخت ورودی 12 یورو همه روزه 10 صبح الی 10:30 شب ممکن است که ورودی آن نیز در زیرگذر است. با بالارفتن از برج نمای زیبایی از خیابانهای اطراف را خواهید دید که این طاق محل تلاقی انهاست. بر روی بخشی از برج نام افسران نظامی انقلاب فرانسه درج شده است و زیر نام افرادی که در این جریان کشته شده اند خط کشیده شده است. در قسمتهای مختلف نام جنگ ها و موفقیتهای دوران ناپلئون و انقلاب فرانسه درج شده است. همچنین 6 واقعه مهم این دوران در بخشی به تصویر کشیده شده اند. در زیر برج نیز مقبره یک سرباز گمنام جنگ جهانی اول قرار دارد. در بازدید از پاریس قطعا این برج را خواهید دید.

بیشتر
امتیاز کل
4
Tina Azimi
نوشته شده در 17 تیر 1398
report-icon گزارش

طاق پیروزی پاریس، با ارتفاع 50 متر بزرگترین طاق نصرت جهان است که از طاق نصرت باستانی رم الهام گرفته شده. این طاق در سال 1806 به دستور ناپلئون به افتخار سربازانی که در راهش جنگیدند ساخته شد و نام فرماندهان نظامی آن زمان هم در طاق، نقش بسته. اینجا جاذبه دیدنی خاصی نیست ولی چون در انتهای خیابان شانزه لیزه قرار گرفته، خواه ناخواه در مسیر اکثر گردشگران قرار می گیرد و ضمن اینکه به نوعی یکی از نمادهای پاریس هم به شمار می رود در نتیجه دیدنش خالی از لطف نیست.

بیشتر
امتیاز کل
4
سعید عسکریان
نوشته شده در 17 مهر 1397
report-icon گزارش

طاق پیروزی یا ترمویف Arc de Triomphe بزرگترین طاق نصرت جهان و تکمیل کننده شکوه قصر الیزه است.
در سال 1836 بعد از 30 سال ساخت و ساز با ارتفاع 50 متر و عرض 45 متر ساخت آن باتمام رسید.
برای اعلان رسمی پایان جنگ جهانی اول، خلبان چارلز گادفروی به عنوان بخشی از مراسم جشن بر فراز این طاق پرواز کرد.
این بنا به افتخار سربازانی ساخته شده است که در طول تاریخ و به ویژه در دوران حکومت ناپلئون جان خود را در راه فرانسه فدا کرده بودند، در پایین آن هم مقبره یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول قرار گرفته که همیشه مشعلی روشن در بالای آن قرار گرفته است.
این بنا در وسط میدان شارل دو گل قرار دارد که خود محل اتصال 12 خیابان می باشد و مهم ترین آن شانزه لیزه معروف است برای دسترسی به آن هم می توان از ایستگاه مترو شارل دو گل Charles de Gaulle استفاده کرد.
امکان ورود به طاق با بالارفتن از یک سری پله وجود دارد در آنجا موزه کوچکی وجود دارد که مستندی بر ساخت این طاق است. چشم انداز برج ایفل و خیابان شانزه لیزه از بالای طاق بسیار زیباست.
به علت همجواری با خیابان شانزه لیزه امکان بازدید از این طاق به دفعات و در زمان های مختلف برای ما مهیا گردید که عکس های مرتبط با آن را برای شما به اشتراک می گذارم.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت