Close
رستوران

موزه قصر آیینه و روشنایی

Mirror Museum And Light

3080-H6OYToNZ0Nm9YCq3BEwp.jpeg
Mirror Museum And Light (2).jpg
Mirror Museum And Light (1).jpg
Mirror Museum And Light (4).jpg
Mirror Museum And Light (3).jpg
Mirror Museum And Light (5).jpg
Mirror Museum And Light (6).jpg
Mirror Museum And Light (7).jpg
Mirror Museum And Light (8).jpg
Mirror Museum And Light (9).jpg
Mirror Museum And Light (10).jpg
Mirror Museum And Light (11).jpg
Mirror Museum And Light (12).jpg
Mirror Museum And Light (13).jpg
Mirror Museum And Light (14).jpg
Mirror Museum And Light (15).jpg
Mirror Museum And Light (16).jpg
Mirror Museum And Light (17).jpg
Mirror Museum And Light (18).jpg
Mirror Museum And Light (19).jpg
Mirror Museum And Light (20).jpg
Mirror Museum And Light (21).jpg
Mirror Museum And Light (22).jpg
Mirror Museum And Light (23).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

موزه آیینه و روشنایی یزد در سال ۱۳۷۷ هجری شمسی، پس از انجام تعمیرات اساسی در خانه "صراف زاده"، افتتاح شد. این موزه با زیر بنای ۸۳۷ متر مربع در باغی مصفا با وسعت ۸۱۷۴ متر مربع قرار داره. این موزه تنها موزه تخصصی در رابطه با موضوع نور در ایرانه و شامل انواع پیه سوز، شمع سوز، نفت سوز و اشیای برقیه. اشیای موجود در این موزه از جنس سفال، شیشه، برنج، مس و برنزه. ساختمان این موزه کوشکی در میان باغه. حیاط وسیع با استخری در وسط، اتاق های گچ بری و آینه کاری شده رو به استخر، راهروهای تو در تو و حوضخانه از جاذبه های چشم نواز این بنا ست که در زمان پهلوی اول بنا شده. سبک معماری ترکیبی سنتی و اروپایی شامل اتاق هایی رو به استخر یا نشیمن بهاری، اتاق خواب، قسمت شاه نشین، حوضخانه و سرویسه. تزئینات اتاق ها شامل گچبری و نقاشی روی دیوار و آیینه کاریه که حوضخانه بنا بیشترین تزئینات رو داره. درها و پنجره ها چوبی و مشبک با شیشه های رنگیه و پنجره ها بوسیله لولای جدا شونده بصورت ساده و رنگی در میان.

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • SHeyma
  نقدها:
  گزارش
  موزه قصر آیینه و روشنایی
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه ای کوچک و البته مملو از رنگ های زیبا به همراه آینه کاری های زیباتر. انواع اشیای قدیمی از جمله پی سوز و سفال و آینه های قدیمی و کبریت و اسلحه در آن دیده می شود.نقاشی های زیبایی نیز بر روی دیوار شیده شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Atii
  نقدها:
  گزارش
  موزه قصر آیینه و روشنایی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از موزه هایی که در یزد میشه بازدید کرد موزه قصر آیینه و روشنایی هست که در واقع میشه گفت عمارت یا کوشک توی یک باغ هست که قدمت اون به پهلوی اول برمیگرده و به عنوان "عمارت قصر آینه" ثبت ملی شده.
  در این موزه تعداد زیادی آینه به نمایش گذاشته شده و همینطور دیوارها آینه کاری و گچ بری های زیبایی دارن. انواع وسایل روشنایی از جمله چراغ پیه سوز، انواع شمع ها و... هم در این موزه به نمایش گذاشته شده. همینطور در بخش های مختلف کبریت، اسلحه و ... نمایش داده شده. چند ویترین در این موزه وجود داره که آثار باستانی کشف شده از منطقه های تاریخی رو نمایش میدن که توسط پاسگاه از قاچاقچیان گرفته شده و البته طبق نوشته های کنار این آثار بسیاری از آنها جعل شده از نمونه های قدیمی و باستانی بودن.
  رنگهایی که برای دیوارهای موزه استفاده شده رنگ های سبز و آبی ملایم و خیلی خوشرنگ هست و در یک قسمت از موزه چند آیینه کنار هم با زاویه قرار گرفتن که وقتی توی اون محوطه می ایستید تعداد زیادی تصویر از خودتون در آیینه میبینید و ایده جالبی برای عکاسی هست. مسئله جالبی که توی این موزه چشمگیر بود تابلوی توضیحات موزه به خط بریل مخصوص نابینایان در ابتدای ورود به موزه بود :)

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shamim
  نقدها:
  گزارش
  موزه آینه و روشنایی
  توصیه شده توسط کاربر

  این موزه ورودیش دوهزارتومان هستش. یه ساختمون کوچیکه که کل در و دیوارش با آینه پوشیده شده. در و پنجره‌هایی که شیشه‌های رنگی دارن و دیوارهایی که گچ‌کاریهای زیبا و نقاشی‌های مینیاتوری قشنگی روشون کشیده شده. یه سری وسایل قدیمی هم اینجا وجود داره که میتونین از اون‌ها هم بازدید کنین. یه موزه خوشگل و رنگی رنگی که واقعا ارزش دیدن و گرفتن عکسای فیزیکی و علمی رو تو آینه‌هاش داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • صابر
  نقدها:
  گزارش
  قصر آیینه یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام دوستان گل موزه آیینه یزد واقع در خیابان کاشانی روبروی پارک هفت تیر واقع شده و ورودیش هزار و پانصد تومنه ساعات بازدید از این موزه ام 8 صبح تا 21 شبه. این موزه در وسط یک باغ بزرگ هستش که متعلق به فردی به شهرت صراف زاده که یک انسان منصفی و مردم دوستی بوده است و در سال 1377 منزلش را تبدیل به موزه کرد می باشد. دکور داخل موزه تلفیقی از سبک اروپایی و ایرانی سنتی هستش و دارای اتاقهای متعدد و شاه نشین و... داخل این موزه دست نوشته های قدیمی، کتاب، سکه، تمبر، اسلحه و همچین انواع مختلفی از آینه، انواع و اقسام چراغ ها، انواع کبریت ها، وسایل روشنایی، چراغ های پیه سوز، چراغ های نصبی، چراغ های آویزی، چراغ های پایه دار، چراغ های دستی، انواع شمع سوزها مثل نصبی و دستی، انواع نفت سوزها، گاز سوزها و برق سوزها به نمایش گذاشته شده که میتونید مشاهده کنید. همچنین در این موزه گاهی اوقات تابلو های نقاشی هنرمندان یزدی ام در آنجا به نمایش و به فروش گذاشته میشه که با یه تیر میتونید دو نشون بزنید هم تابلوهای زیبای این هنرمندان عزیز ببینید و هم از موزه بادید کنید. ممنون از #لست_گرام

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  موزه آیینه و روشنایی
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت قصر آیینه (موزه آیینه و روشنایی) در شهر یزد، خیابان آیت‌الله کاشانی، روبروی پارک هفت تیر واقع شده‌است. در این محوطه، حیاط بسیار بزرگی با یک استخر وسیع در وسط آن وجود دارد. خود ساختمان دارای اتاق های اینه کاری شده ای که رو به استخر هستند و راهروهایی تور در تو است. تاریخ ساخت این بنا به دوران پهلوی اول برمی گردد. عمارت این مجموعه در سال ۱۳۲۰ جهت استفاده به عنوان مهمانسرای خصوصی توسط صراف زاده ساخته شد و پس از انقلاب مصادره و به بنیاد مستضعفان تحویل و سپس در سال ۱۳۷۷ تبدیل به موزه گردید. در مورد معماری و نمای ساختمان آیینه باید گفت که دکور آن تلفیقی از معماری سنتی و اروپایی است. این ساختمان دارای اتاق های متعدد؛ شاه نشین، حوضخانه و سرویس است. در همه ی اتاق ها، تزیینات زیبایی از گچبری و نقاشی به چشم می خورد و همچنین در قسمت هایی هم آیینه کاری شده است. پنجره های قصر آیینه یزد بصورت مشبک و با شیشه های رنگی هستند و درهای موزه هم چوبی اند. در این موزه، مجموعه ای از دست نوشته های قدیمی، کتاب، سکه، تمبر، اسلحه و چندین شی برنزی از لرستان نمایش داده شده است. همچین انواع مختلفی از آینه، انواع و اقسام چراغ ها، انواع کبریت ها و اسلحه نمایش داده شده است. برای علاقه مندان به اشیاء قدیمی دیدن این موزه پیشنهاد می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: