Close
رستوران

اورتاکوی

Ortakoy

ortakoy (1).jpg
ortakoy (2).jpg
ortakoy (3).jpg
ortakoy (4).jpg
ortakoy (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این محله قدیمی جذاب از ساختمان های بازسازی تشکیل شده و در آن تعداد زیادی رستوران، فروشگاه و گالری های هنری دیده می شود.

نوع جاذبه:
 • محله ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  محله اورتاکوی
  توصیه شده توسط کاربر

  اورتاکوی یکی از جذاب ترین محله های شهر استانبول و از زیر مجموعه های محله اصیل و بزرگ بشیکتاش است که در کرانه غربی تنگه بسفر قرار دارد.
  این محله میزبان یکی از جذاب ترین ساحل های شهر استانبول یعنی ساحل اورتاکوی می باشد که آتش بازی های سال نو میلادی در آن برگزار می شود و در نوار ساحلی بشیکتاش قرار دارد.
  اطراف ساحل اورتاکوی یک بازارچه ساحلی با تعداد زیادی فروشگاه های سوغات و نماد های استانبول و کافه و رستوران های فراوانی وجود دارد. ساحل و بازارچه اورتاکوی به دلیل زنده بودن خصوصا در شب ها، توریست های زیادی را جذب می کنند.
  همچنین جاذبه هایی همچون مسجد بزرگ مجیدیه(مسجد اورتاکوی) و پل بغاز یا پل بسفر که بخش اروپایی استانبول را به محله بیلربی در بخش آسیایی متصل میکند، در این محله قرار دارند.
  برای دسترسی به محله اورتاکوی از میدان تکسیم سوار اتوبوس های 40T یا 42T بشید و در ایستگاه ortakoy پیاده بشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  محله ای بزرگ در ساحل دریا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این محله در مجاورت خیابان معروف بشیکتاش از سمت سواحل کاباتاش به سمت سواحل ببک در حرکت هستیم واقع شده است. این محله دقیقا اطراف قسمت اروپایی بزرگترین پل واصل بین قسمت آسیایی و اروپایی استانبول نیز هستش. این محله زیبا علاوه بر اینکه در ساحل دریاست پر از فضای سبز و رستوران و کافه هستش و میدان زیبای اورتاکوی هم در این محله واقع شده است.برای رفتن به این محله جذاب کافیه به سواحل کاباتاش رفته و با خط 25T در ایستگاه اورتاکوی پیاده شوید. پیشنهاد می کنم در سفر به استانبول حتما به اینجا سری بزنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  محله اورتاکوی استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  در بین دو محله بشیکتاش و ببک محله ای به نام اورتاکوی قرار دارد. این محله به دلیل قرار گیری مسجد اورتاکوی و خانه های قدیمی که بازسازی شده اند مقصد بسیاری از گردشگران بخصوص برای گشت شبانه است. روزهای تعطیل بسیار شلوغ است. محله تعداد زیادی فروشگاه صنایع دستی و کافه رستوران دارد.غذای مخصوص رستورانهای اینجا کمپیر (سیب زمینی تنوری شکم پر) است. قیمتها همه جا یکی است. فروشنده ها پشت ویترین رنگی یخچالها ایستاده اند و شما را دعوت به خرید میکنند.میتواتید مواد داخل کمپیر را خودتان انتخاب کنید.قیمتها اینجا بالاست و حتما چانه زدن را فراموش نکنید.برای رفتن به اینجا اتوبوسهای مختلقی میتوانید سوار شوید، یکی از آنها اتوبوس شماره ۴۲ است که از کنار جاده ساحلی حرکت میکند. در ساعات عصر بهتر است هرجا در ترافیک گیر کردید پیاده به اینجا بیایید. اسکله اورتاکوی به دلیل قرار گیری مسجد و پل بسفر کنار هم، یکی از بهترین مکانها برای عکاسی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  اورتاکوی
  توصیه شده توسط کاربر

  اورتاکوی از محله های قدیمی و معروف استانبول است و در منطقه بشیکتاش قرار گرفته. وجود مسجد اورتاکوی در کنار تنگه ی بسفر و پل بغاز و ساحل زیبا،رفت و آمد کشتی ها روی تنگه ی بسفر همچنین وجود مغازه های رنگارنگ و کافه ها و رستوران های شلوغ باعث شده از محبوب ترین مکانهای شهر شود. به خصوص در آخر هفته ها که پر از جمعیت است و رقص و آواز خیابانی در اورتاکوی دیده میشود. اگر به این محل رفتید خوردن کمپر (سیب زمینی شکم پر) را فراموش نکنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  اورتاکوی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از محله های قدیمی  و معروف استانبول ، محله اورتاکوی است که در ناحیه بشیکتاش قرار گرفته. این قسمت با توجه به نزدیکی به تنگه بوسفر و وجود مسجد زیبای اورتاکوی و ساحل زیبایش از پربازدیدترین محله های شهر است. به علاوه وجود کلوبها و باشگاههای شبانه در این محله شبهای زنده و شلوغی به خصوص در آخر هفته ها دارد. در ساحل اورتاکوی صنایع دستی و همینطور غذاهای خیابانی هم به فروش می رسد که کمپیر یا همان سیب زمینی شکم پر از معروف ترین آنهاست. برای رفتن به این محله می توان از کاباتاش یا تکسیم با اتوبوس به این قسمت رسید که البته در شنبه شبها به دلیل ترافیک زیاد این قسمت باید در نزدیکی محله از اتوبوس پیاده شد و بقیه مسیر را پیاده رفت. 

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش

  اورتاکوی، محله ای است پر از نور و رنگ و هیاهو و زیبایی... به نظر من برای گردش های شبانه در استانبول، اورتاکوی یه انتخاب بی نظیره. کوچه های سنگفرش، کافه های کوچیک و بزرگ با دکوراسیون های مدرن و سنتی و موسیقی های مختلفی که به گوش می رسه، فروشنده های کارهای دستی و ... بخشی از زیبایی های اورتاکوی هست.
  به نظرم اورتاکوی در شب قشنگ تره. در یک سفر مون روز و در سفر آخرمون شب به اورتاکوی رفتیم و من شب هاش رو بیشتر دوست داشتم. خصوصا نورپردازی مسجد اورتاکوی خیلی قشنگ بود.
  پیشنهاد می کنم از یکی از چندین غرفه فروش کمپیر، سیب زمینی های خوشمزه با موارد انتخابی تون رو سفارش بدین و در حال لذت بردن از فضای زیبا، نوش جان کنید.
  مسیر دسترسی به اورتاکوی یکم سخته. ولی از ایستگاه های کاباتاش و بشیکتاش و چند ایستگاه دیگه میشه به اورتاکوی رفت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمد جعفری
  نقدها:
  گزارش

  اگر علاقه دارید خلاصه ای از همه زیبائی های استانبول را در زمانی کوتاه تجربه کنید، به محله اورتاکوی بروید. اورتاکوی محله ای است که برای سفر به آن می توانید به راحتی از تکسیم یا کاباتاش و یا سایر پایانه ها سوار اتوبوس شوید و دقیقا در اورتاکوی پیاده شوید. در کنار مسجد زیبای اورتاکوی بازراچه ای قرار گرفته که در آن صنایع دستی زیبایی را خواهید دید. هنرمندی مشغول نقاشی روی آینه جیبی است و هنرمندی دیگر مشغول خلق آثار هنری با بطری های شیشه ای بی مصرف است. رستوران های چند طبقه زیادی در این محله وجود دارد که طبقات بالای آنها ویوی بسیار زیبائی به پل بغاز و تنگه بسفر دارد. نرخ غذا در این رستوران ها از ۲۵ تا ۱۲۰ لیر است. اسکله اورتاکوی دقیقا جنب مسجد قرار دارد و از اینجا میتوانید بلیت گرفته و سوار کشتی های تور تنگه بسفر شوید. مدت تور کشتی عموما ۱ساعت و نیم است و قیمت آن بسته به خدمات از ۲۵ لیر به بالا است. در برخی کشتی ها چای سرو می شود و قیمت هایی از ۷۵ لیر به بالا دارند. در کنار اسکله خیابان کوتاهی قرار دارد که چرخ های دستفروشان ردیف در کنار هم قرار گرفته و هر کدام چیزی میفروشند. میتوانید از همین چرخی ها غذای خیابانی بخرید. چند جوان ایرانی سایه بانی برقرار کرده و صندلی ماساژ گذاشته و مشغول ماساژ دادن مردم هستند و می توانید با استفاده از خدمات آنها خستگی را از تن خود دور کنید. دقت کنید اگر قصد صرف غذا در این محله را دارید، رستورانهای نزدیک ساحل را انتخاب کنید تا بتوانید از ویوی زیبای آنها لذت ببرید. برای بازگشت به تکسیم یا کاباتاش هم میتوانید در خیابانی که موازی ساحل و با بیش از صد متر فاصله از ساحل قرار دارد به ایستگاه اتوبوس رفته و به هتل بازگردید. فضای اورتاکوی واقعا خاطره انگیز است و خاطرات خوبی برای شما رقم خواهد زد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مهين شاعري
  نقدها:
  گزارش
  منطقه اورتاكوي در استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از مناطق ديدني و جذاب استانبول منطقه اورتاكوي است. اين منطقه به رستوران هاي كمپير بسيار معروف است و پر است از رستوران هايي كه كمپير را طبق سليقه تان براي شما تهيه ميكنند. اگر اهل كافه نشيني هستيد در اين منطقه پر از كافه است و نماي بسيار زيبايي از تنگه بسفر و رفت و امد كشتي ها را خواهيد ديد. بازارچه كوچكي از صنايع دستي و سوغات استانبول انجا برقرار است. ضمنا مسجد اورتاكوي با معماري جالبش نيز در اين منطقه قرار گرفته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  محله اورتاكوي استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از محله هاي دوست داشتني استانبول محله اوتاكوي است. اين محله جاذبه هاي فراواني دارد كه ميشود به مسجد زيباي اين محله، اسكله اورتاكوي، نماي بسيار زيبا از پل بغاز و رستورانها و دكه هاي فروش كمپير و دست فروشان انواع سوغاتها و كارهاي دست، اشاره كرد.
  در اين مكان كافه هاي بسيار دوست داشتني هم دقيقا كنار اسكله وجود دارد كه ميتوانيد از وجود مناظر زيباي اسكله در اين كافه ها لذت ببريد.
  در مجموع ديدن اين محله را به مسافران استانبول پيشنهاد ميكنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  حال و هوای دلچسب
  توصیه شده توسط کاربر

  اورتاکوی قطعا یکی از دل انگیزترین محله های استانبول است. مسجد اورتاکوی با وجود کوچکی، منظره فوق العاده ای به آب و پل بغاز دارد و داخل مسجد هم بی نهایت زیبا و پرنور است چون دورتادور با پنجره های قدی احاطه شده.
  در محوطه بیرونی می توان خوراکی های خوشمزه ای از جمله کمپیر از مغازه های اغذیه فروشی کوچک آن اطراف خرید و یکی دو ساعتی هم با دیدن منظره عالی پل بغاز، لذت برد. اتمسفر و حال و هوای اورتاکوی به نظر من فوق العاده بود.
  اتوبوس های زیادی از ایستگاه های مختلف از جمله کاباتاش، تقسیم، ینی کاپی و بشیکتاش به اورتاکی می روند که می توان ساعت دقیق و شماره خط هر کدام را در گوگل مپ چک کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم
  نقدها:
  گزارش
  اورتاکوی در استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  محله اورتاکوی بعد از محله بشیکتاش می باشد و برای گردش های شبانه واقعا عالیه رستورانها ،کافه ها،چراغهای نورانی ،ساحل و پیاده روی مردم که اکثرا بومی هستند باعث زیبای بیش از بیش این منطقه شده است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mr.Traveler
  نقدها:
  گزارش
  اورتاکوی ، زیبا ، مدرن و اصیل
  توصیه شده توسط کاربر

  اورتاکوی یکی از محلات دیدنی استانبوله .اورتاکوی مثل یه نقاشی نابه . تلاقی سنت و مدرنیسم رو میشه تو این قاب نقاشی زیبا دید و البته همین یک منظره رو داره و بس . اما به دهها بار دیدنش می ارزه . اورتاکوی بد مسیره و شاید بهترین راه دسترسی بهش از کاباتاش و با تاکسی باشه . اما باز هم می گم واقعا می ارزه بیاید اینجا . کافه و رستوران به وفور در این منطقه پیدا میشه ، رستورانهای خوبی با چشم انداز بوسفور و پل معروفش . یکی از کوچه های اورتاکوی راسته وافل فروشیه که توصیه می کنم حتما بهش سر بزنید. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Armia Kazemi
  نقدها:
  گزارش
  اسکله ی اورتاکوی
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر به شهر استانبول سفر میکنید حتما به نظر من به این اسکله بروید.اسکله ی اورتاکوی در محله بشیکتاش استانبول است.در اونجا شما میتونید هر یک ساعت یک بار سوار کروز و کشتی های تفریحی بشید و بی شک از شب های استانبول لذت ببرید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: