Close

دره ستارگان

Qeshm Stars Valley
4.6
(از 25 نقد و بررسی)

درباره دره ستارگان

در اطراف قشم دره فرسایشی زیبایی وجود داره که به دلیل شکل ظاهری عجیب و وسیعی که داره به دره ستاره ها معروفه و بومیان عقیده دارن به دلیل سقوط یک ستاره از آسمان این اشکال ایجاد شده. ولی درواقع به دلی تندبادها و باران های موسمی این دره ایجاد شده. بومی ها شب های این دره رو زمان آمد و شد ارواح و اشباح می دانند. در گویش محلی به این منطقه "استار اوتیده " می گن. گردش هوا در دره و تولید صدا باعث شده برخی از ورود به دره در هنگامه شب خودداری می کنن. وجود همین داستان های خیال انگیز و شکل و شمایل صخره های این منطقه از جزیره قشم باعث شده که از دره ستاره ها یا دره ستارگان به عنوان یکی از عجایب هفتگانه قشم نام برده شه و گردشگران جزیره در بازدید خود از جاذبه های گردشگری جزیره، بازدید این منطقه رو هم در برنامه های خود قرار بدن. تقریبا تمام تندیس های موجود در این دره، خاکی و به نوعی یاد آور کلوت های کویر لوته. درست مانند کویر که می شه ستاره ها رو در دست جای داد اینجا هم به هنگام شب ستاره ها نزدیک تر به نظر می رسن.

نوع جاذبه
دره
موقعیت
قشم
پیشنهاد کاربران
%100 از 25 رای
رتبه در قشم
4 از 62 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف دره ستارگان

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 26 اسفند 1400
report-icon گزارش

یکی از جاذبه های دیدنی قشم دره ستارگان است که در روستای برکه خلف قرار دارد. این شاهکاره طبیعت، در اثر فرسایش خاک و سنگ ناشی از باد و آب و طوفان ها در طول زمان ایجاد شده است اما مردم بومی معتقد هستند در گذشته در اثر برخورد یک ستاره به این منطقه، دره ستارگان به این شکل فعلی ایجاد شده است. قدمت دره ستارگان به ۲ میلیون سال قبل برمیگردد و به علت شکل خاص دره و صخره ها، در هنگام شب، هوا در دل دره می پیچد و صداهای عجیب تولید میکند که برخی معتقد هستند شب ها این دره محل رفت و امد ارواح و اجنه است و معمولا شبها از رفتن به دره خودداری میکنند.

بیشتر
امتیاز کل
4
محمد
نوشته شده در 3 اسفند 1399
report-icon گزارش

دره ستارگان یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی که به همه جای دنیا شبیه جز زمین
شاید کره ای دیگه ، صخره ها ستون ها سنگ ها فوق العاده زیبا
مردم محلی میگن ستاره یا شهاب سنگ برخورد کرده به این منطقه و باعث ایجاد اون شده اما خب علم میگه فرسایش طی 2 میلیون سال
این مجموعه حدودا 20 کیومتری قشم قرار گرفته ، روستای برکه خلف
ورودی مجموعه در زمان بازدید هر نفر 2000 تومن
قطعا غروب خورشید جلوه فوق العاده به این مکان میده اما ساعت بازدید تقریبا تا قبل از غروب آفتاب و حدودا 6:30 عصر در پاییز و زمستان
قسمت انتها مسیر به مجموعه حدودا 500-600 متری خاکی که کاملا هموار
مسیر داخل مجموعه بصورت سنگ چین برای بازدید مشخص شده

بیشتر
امتیاز کل
5
روزبه شهنواز
نوشته شده در 10 شهریور 1399
report-icon گزارش

طبق اعتقاد ساکنین قدیمی جزیره ی قشم سالها پیش ستاره ای از آسمون به زمین برخورد میکنه و این مکان_دره ستاره ها_ رو ایجاد میکنه.
اَشکال به وجود اومده در زمین که به شدت عجیب هم هست باعث به وجود اومدن این اعتقاد شده!
از لحاظ علمى و زمين شناسى، فرسايش كوهها و صخره ها توسط باد و باران اين اشكال زيبا و بعضا عجيب و غريب به وجود اومدن.
اين فرسايش طى ساليان سال رقم خورده و عمرشون رو حدود دو ميليون سال پيش بينى ميكنن.
در مورد اينجا بين بوميان افسانه ها زياده و بعضا معتقدن كه دره ستاره ها شبها محلى ميشه براى زندگى و رفت و آمد اجنه و ارواح سرگردان! كه اون هم احتمالا براى شنيده شدن اصوات عجيب و غريبه كه وقتى باد بين صخره ها ميپيچه اين صدا ها توليد ميشه.
نمونه ى اين دره ها رو فقط ميشه در كشور امريكا و بين ((گرند كانيونها)) ديد كه از موقعيتى خاص و كمياب در دنيا محسوب ميشن.

بیشتر
امتیاز کل
5
بهزاد حصاریها
نوشته شده در 13 خرداد 1399
report-icon گزارش

دره ستارگان یکی از بخش های عمده ژئوپارک جزیره قشم به حساب میاد چرا که یکی از جالبترین پدیده های طبیعی رو در خودش به نمایش میگذاره.
این دره که در نزدیکی روستای برکه خلف واقع شده، از نظر زمین شناسی قدمتی در حدود دو میلیون سال داره و در اثر تحولات آب و هوایی در طول این مدت بوجود اومده.
در این دره کوه های کم ارتفاع و شگفت انگیزی وجود داره که در اثر فروکش آب و بیرون آمدن این کوه ها از دل آب بوجود آمدن. سطح روی این کوه ها از لایه های مرجانی و اسفنجی سخت پوشیده شده که آب قادر به شستن آنها نبوده، اما در عوض لایه های زیرین چون از جنس خاک های نرم بودن، اغلب در اثر فروکش آب و باد و باران شسته شده و اشکال جالبی رو در این کوه ها بوجود آوردن.
مردم محلی اعتقاد دارن که این دره در اثر برخورد یک ستاره به زمین بوجود آمده و به همین دلیل هم این دره به دره ستارگان معروف شده. ضمنا، هنگام شب و در زمان وزش باد در لا بلای کوه های این دره، صداهای عجیبی ایجاد میشه که مردم محلی به همین دلیل به اون دره اجنه هم میگن!

بیشتر
امتیاز کل
5
Maryam_aram63
نوشته شده در 1 اسفند 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان قشم، یکی از شاهکارهای کم نظیر طبیعت در جزیره زیباى قشم محسوب می شود.اهالى جزیره عقیده دارند که روزگاری، ستاره اى از آسمان به قلب جزیره افتاده و اشکال عجیبى را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است. به این مکان در اصطلاح استاره افته و گاهى استار افتیده نیز گفته می شود. اما، براى این پدیده کم نظیر زمین شناسى نام دره ستارگان جا افتاده است.با تاریک شدن هوا، صداهایی بر اثر وزش بادهای تند و گردش هوا در لابه لای ستون ها و حفره های دره ستارگان شنیده می شود این موضوع باعث شده تا برخی از اهالی به این باور برسند که شب ها هنگام تاریکی هوا، ارواح و اجنه به این محل می آیند و رفت وآمد دارند.

بیشتر
امتیاز کل
5
هادی انصاری
نوشته شده در 14 بهمن 1398
report-icon گزارش

دره ستاره های قشم ، یک منطقه نسبتا وسیع از بریدگی ها و شکاف هایی است که بر سطح زمین ایجاد شده و فضاهای گود دالان شکل و یا عریضی را در این منطقه ایجاد کرده است . نمای کلی این منطقه شبیه دره ای عریض و عمیق با شکاف های متعدد و اشکال عجیب و غریب در دیواره های آن است.
قبلا به این محل نام ستاره افتاده داده بودند چون یک اعتقاد افسانه ای این بوده که این منطقه بر اثر سقوط ستاره ای بر زمین ایجاد شده است. ولی حقیقت ماجرا این است که فرسایش ناشی از آب و بارش های رگباری بر ساختار ماسه شنی و سست زمین های این منطقه در طول سالیان دراز موجب ایجاد این عوارض زیبا و شگفت در این منطقه شده است.
فاصله دره ستاره ها ( استاله کفته ) از شهر قشم چندان زیاد نیست. این دره در بیست کیلومتری غرب قشم قرار دارد و از طریق جاده قشم به سوزا قابل دسترسی است .( همان جاده ای که از شهر قشم به سمت جزایر ناز و هنگام می رود ).
روستای برکه خلف در نزدیکی دره ستاره ها قرار دارد و برای ورود به ابتدای دره ستاره ها باید از این روستا عبور کنید. همین طور روستای ریگو ، روستای دیگری است که در سمت جنوب دره ستاره ها قرار دارد.

لینک گوگل مپ دره ستاره ها ( استاله کفته ) قشم:
https://goo.gl/maps/tL6z6RPb2u9juUpN6

بیشتر
امتیاز کل
4
Roya.noori
نوشته شده در 15 دی 1398
report-icon گزارش

در غرب روستای برکه خلف در فاصله ۵ کیلومترى از ساحل جنوبى جزیره قشم ، دره ستارگان با قدمت حدود ۲ میلیون سال بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه ناشى از باد و باران و رگبارها به وجود آمده است.
دره ستارگان قشم، یکی از شاهکارهای کم نظیر طبیعت در جزیره زیباى قشم محسوب می شود.اهالى جزیره عقیده دارند که روزگاری، ستاره اى از آسمان به قلب جزیره افتاده و اشکال عجیبى را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است.(شما رو نمیدونم ولی من شنیدن داستان های ماورالطبیعه و افسانه ای رو خیلی دوست دارم?)
با تاریک شدن هوا، صداهایی بر اثر وزش بادهای تند و گردش هوا در لابه لای ستون ها و حفره های دره ستارگان شنیده می شود این موضوع باعث شده تا برخی از اهالی به این باور برسند که شب ها هنگام تاریکی هوا، ارواح و اجنه به این محل می آیند و رفت وآمد دارند??این دره به عنوان بخشى از ژئو پارک جزیره قشم جزو آثار طبیعى در سازمان یونسکو به ثبت رسیده. ژئو پارک قشم با آثار زیباى طبیعى و تاریخى ، تنها ژئو پارک خاورمیانه می باشد.دره ستارگان و تنگه چاهکوه ، پدیده هایى شگفت آور از فرسایش سنگ هاى رسوبى زمین هستند. مشابه این اشکال زمین شناسى را می توان فقط در کشور آمریکا مشاهده کرد.?

بیشتر
امتیاز کل
5
شیلان صادقی
نوشته شده در 19 آذر 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان قشم و بازم اومدم با یه بررسی جاذبه قشنگ دیگه ? دره ستارگان در غرب روستای برکه خلف در فاصله ۵ کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره قشم واقع است . این دره زیبا با اشکال عجیب و غریب با قدمت حدود ۲ میلیون سال که در اثر فرسایش خاکسنگ و ماسه ناشی از باد و باران و رگبارها به وجود اومده و اما داستانی که ما از اهالی اون منطقه شنیدیم میگفتن که روزگارانی ستاره ای از آسمون به قلب جزیره افتاده و این اشکال قشنگ رو از خاک و سنگ و ماسه و در عین حال عجیب رو به وجود آوردن . بومی های اون منطقه میگفتن که بعد از تاریک شدن هوا صداهای تندی بر اثر وزش باد و رگبارهای خاک و بادهای که در لا به لای اون سنگها عبور میکنه خیالات وهم انگیزی به وجود میاره که انگار ارواح و اجنه به اون مناطق رفت و آمد میکنن، استی یه چیزیم اضافه کنم که این دره زیبا به عنوان آثار طبیعی به ثبت سازمان یونسکو رسیده و این اشکال زمین شناسی رو فقط یه جای دیگه از جهان میشه دید که اونم در کشور آمریکا است . ساعت بازدید هم از ۸ صبح تا غروب آفتابه، حتما دیدن این پدیده زیبارو تو لیست دیدنیهاتون بزارید.

بیشتر
امتیاز کل
5
مریم رجایی
نوشته شده در 27 مرداد 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان یکی دیگر از سایتهای اعجاب انگیز طبیعی قشم است. در مورد این دره بین محلیها افسانه های زیادی وجود دارد و مردم محلی شبها در این محل تردد نمیکنند. این دره شبیه محلی است که شهاب سنگی به زمین برخورد کرده باشد اما در واقع این دره طی میلیونها سال براثر فرسایش خاک به این شکل درامده است.
پیاده روی در این محل رعب انگیز و جذاب است اما اگر هوا گرم باشد ممکن است کمی خسته کننده باشد چون مسیر تقریبا طولانی است. ضمنا در داخل دره دکه ای وجود ندارد پس حتما قبل از ورود به مجموعه نوشیدنی تهیه کنید تا گرما زده نشوید.
به نظر من این محل در مقایسه با تنگه چاهکوه جذابیت کمتری دارد اما دیدن ان جز واجبات قشم است.

بیشتر
امتیاز کل
4
ناصر Nassaj2011
نوشته شده در 31 خرداد 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان یا دره ستاره ها جاذبه طبیعی است در نزدیکی منطقه برکه خلف قشم. برای رسیدن به این دره باید حدود پانصد متر از محل پارکینگ ماشین ها پیاده روی کنید تا به ورودی دره برسید. شکافها و شکل ها مختلف که بر اثر فرسایش در طی زمان به وجود آمده اند جذابیت اصلی این منطقه است. برای سهولت گردش در کل دره مسیرها شماره گذاری شده اند و این موضوع برکشت به مسیر اصلی را نیز راحت تر میسازد

بیشتر
امتیاز کل
4
غزاله آشتیانی
نوشته شده در 19 خرداد 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان یا به قول محلی ها ستاره افتاده محوطه ای هست که طی 2 میلیون سال در اثر فرسایش به وجود اومده. پر از صخره ها و دره هایی که عمق های مختلفی دارند. مسیر هم پر پیچ و خمه و برای رسیدن به بالای صخره ها گاهی باید از شیب های تند میگذشتیم. در هنگام بازدید از این منطقه حتما کفش راحت بپوشید. همیشه عکس هارو که میدیدم برام خیلی جالب بود که روی اون صخره های بلند قرار بگیرمو از ته دره ها عکس بگیرم. زمانی که به دره ستارگان رسیدیم حسابی خلوت بود. هم خوشحال بودم که میتونیم عکسای خوبی بگیریم و هم پیچیدن صدای باد توی صخره ها و خلوتی اونجا یه حس ترسناکی بهم منتقل میکرد. بازدید از این مکان برام خیلی جالب بود اما توصیه میکنم به صورت گروهی از این مکان دیدن کنید. هزینه بازدید برای هر نفر 2 هزار تومنه..

بیشتر
امتیاز کل
5
فاطمه خرقه پوش
نوشته شده در 5 اردیبهشت 1398
report-icon گزارش

#دره_ستارگان در #روستای_برکه خلف #شهرقشم قرار دارد جایی که شما درآن یکی از عجایب دنیا و یکی از عجایب هفت گانه قشم را نظاره گر هستید ، دره ای که در اثر فرسایش خاک و سنگ و ماسه به عمق 15 متر در طی حدود دو میلیون سال به وجود آمده که واقعا بینظیر و شگفت انگیز میباشد و همگان را به حیرت وا میدارد.
در ابتدای ورود شما با تعدادی فروشنده ی صنایع دستی و خوراکی و نوشیدنی های خنک مواجه میشوید که میتوانید از آن ها خرید کرده و بعد از طی مسیر خاکی کوتاهی به ورودی این دره شگفت انگیز میرسید و زمانی که پای در این دره ی خارق العاده میگذارید تندیس های غول پیکری را مشاهده میکنید که شما را احاطه کرده اند و هر یک از آنها تصویری متفاوت با دیگری دارد تا جایی که حس عجیبی سراسر وجودتان را در برمیگیرد حسی توام با حیرت و شگفتی از خلق این زیبایی کم نظیر و کمیاب.
قدم بر هر جایی که میگذارید تصویر جدیدی را میبینید که همین ویژگی خارق العاده و سحرانگیزش است که تنها ژئوپارک در خاورمیانه و ثبت یونسکو نیز میباشد و افتخاری برای ایران عزیرمان.
مسیرهای پیمایش با سنگ ریزه ها کاملا مشخص شده و شما میتوانید مسیرتان را مشخص کرده و در طی کشف رمزآلود این محوطه عکس های بینظیر و زیبایی را به یادگار از این تندیس ها بگیرید و به سمت بام دره راهی شوید که از فراز بام ، دیدن دره بسیار بسیار شگفت انگیز و البته کمی خوفناک میباشد که ساعت ها شما را محو تماشای شگفتی های خودش میکند.
بهای بلیط ورودی به دره مبلغ 5.000 تومان و ساعت های بازدید هم از صبح تا ساعت 18 عصر میباشد.

بیشتر
امتیاز کل
5
سیده فاطمه شهرستانی
نوشته شده در 19 فروردین 1398
report-icon گزارش

در قلب جزیره، در نزدیکی روستای برکه خلف پدیده زمین شناسی اعجاب آوری خود را به نمایش گذاشته است. اهالی محل می گویند که روزگاری ستاره ای از آسمان به قلب جزیره افتاده و در بر خورد خود با زمین جزیره این شکلها را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است. برای این محل – که در اصطلاح محلی استاره کفته و گاه ستاره افتیده نامیده می شود.
در دره ستارگان شما به مکانی قدم می گذارید که قدمتی بیش از دو میلیون سال دارد و بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه در دوره زمین شناسى سنوزوئیک (حدود 2 میلیون سال) به وجود آمده است. برای شکل‌گیری این دره باد وزیده و باران ها و رگبارهای بسیاری باریده تا چنین شاهکاری به نمایش گذاشته شود.(خود ما هم نزدیک بود حسابی تحت تاثیر بادها قرار بگیریم)و همچنین تاثیر فرسایش مکانیکی آب جاری ناشی از بارندگی، تاثیرگذارترین عامل در شکل گیری این پدیده بوده و عواملی همچون اختلاف جنس و مقاومت لایه های مختلف، وجود رگه ها و میان لایه های ژیپس یا گچ و حرکات و فشارهای درونی زمین نیز در آن تاثیر داشته اند.ستونهای میانی به شدت تحت تاثیر فرآیندهای مکانیکی باد و باران هستند به نحوی که راهنما گفت ما هر سال تغییرات محسوسی در این منطقه را میبینیم.اما کوههای دو طرف دربرابر تغییرات مقاوم اند.همچتین در این منطقه یک گسل هم میبینید.
قدم گذاشتن به دره متوجه راهی می شوید که با سنگ ریزه ها مشخص شده است تا مبادا مسیر بازدید را گم کنید
برای اینکه راه را گم نکنید مسیر راه با سنگریزه مشخص شده که هم میتوانید به بام دره هدایت شوید هم در امتداد دره پیش روید.پیشنهاد من اینست که از بام دره راه پیمایی خودتونو شروع کنید و سپس راه برگشت را از دره ادامه دهید .می توانید بر فراز این بام،منطره ای سحرانگیز و نمایی متفاوت را از دره ستاره ها به تماشا بنشینید و تندیس های بیشتری را کشف کنید.
این دره یکی از پدیده های منحصر به فرد زمین شناسی در جهان به شمار می رود که مشابه آن تنها در آمریکا وجود دارد و جزو عجایب هفتگانه قشم است.
به واقع بسیار بسیار زیباتر از عکس هایی هست که میبینید و اگر فقط هدف از سفرتون به قشم حضور در این دره باشد ارزشش را دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
Amin
نوشته شده در 22 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان در غرب روستای برکه خلف در فاصله 5کیلومتری از ساحل جنوبی قشم باقدمت حدود 2میلیون سال بر اثر فرسایش خاک،سنگ و ماسه ناشی از باد و باران بوجود آمده است. با تاریک شدن هوا، صداهایی بر اثر وزش باد های تند و گردش هوا در لابه لای ستونها و حفره های دره، شنیده میشود. این موضوع باعث شده تا برخی از اهالی به این باور برسند که شبها ارواح به این محل، رفت و آمد میکنند. شبیه این مکان فقط در آمریکا قرار دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
Yanar
نوشته شده در 17 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان قشم یکی از شاهکارهای کم نظیر طبیعی در جزیره ی قشم محسوب میشود که قدمتی در حدود ۲ میلیون سال دارد.اهالی جزیره عقیده دارند که روزگاری ستاره ای از آسمان به قلب جزیره افتاده و اشکال عجیبی را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است.برای این پدیده کم نظیر زمین شناسی نام دره ستاره ها جا افتاده است.برخی اهالی اعتقاد دارند با تاریک شدن هوا در این محل رفت و آمد ارواح و اجنه صورت میگیرد اما تا کنون صحت این مطلب ثابت نشده است

بیشتر
امتیاز کل
5
ساره سلطانپور
نوشته شده در 9 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان در قسمت جنوبی جزیره ی قشم از عجایب ایران به شمار میرود.این دره زیبا دو میلیون سال عمر دارد و مربوط به دوران سنوزوئیک است.طبق افسانه محلی زمانی ستاره به این دره سقوط کرده و باعث بوجود امدن تندیس ها و ستونهای ماسه ای و سنگی شده است.اما علت اصلی ایجاد دره ستاره ها فرسایش خاک بر اثر باد و باران و تغییرات جوی است.

بیشتر
امتیاز کل
4
Mostafa
نوشته شده در 6 فروردین 1398
report-icon گزارش

در غرب روستای برکه خلف قشم در فاصله ۵ کیلومترى از ساحل جنوبى جزیره قشم ، دره ستاره ها با قدمت حدود ۲ میلیون سال، بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه ناشى از باد و باران و رگبارها به وجود آمده است.
دره ستارگان ، یکی از شاهکارهای کم نظیر طبیعت در جزیره زیباى قشم محسوب می شود که قدمت آن مربوط به دوره زمین شناسى و در حدود ۲ میلیون سال است. 
اهالى جزیره عقیده دارند که روزگاری، ستاره اى از آسمان به قلب جزیره افتاده و اشکال عجیبى را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است. به این مکان در اصطلاح استاره افته و گاهى استار افتیده نیز گفته می شود اما، براى این پدیده کم نظیر زمین شناسى نام دره ستاره ها جا افتاده است.
برخى از اهالى اعتقاد دارند که با تاریک شدن هوا، این دره محل رفت و آمد ارواح و اجنه بوده اما تاکنون صحت این مطلب ثابت نشده است. به دلیل شکل ویژه این دره و انواع حجم ها و پدیده هاى فرسایش موجود در آن، وزش بادهاى تند و گردش هوا در دره و تولید صدا باعث شده برخی از ورود به دره در هنگام شب خودداری نمایند.

بیشتر
امتیاز کل
5
شکوفه.
نوشته شده در 3 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره ستارگان از دیدنیهای بسیار زیبای جزیره قشم است که در فاصله ۲۰کیلومتری جزیره قشم و در نزدیکی روستای برکه خلف واقع شده است.این دره در طی میلیونها سال بر اثر فرسایش آب و خاک ایجاد شده است ولی بومیان منطقه اعتقاد دارند که در اثر افتادن ستاره ای در این مکان این کوههای مریخی شکل ایجاد شده اند.وقتی باد جریان دارد پیچیدن باد در دره صداهای عجیبی ایجاد میکند که بومیان منطقه براین معتقدند که دره جن دارد.دره ستارگان ستونهایی دارد که شکل عجیب آن شما را شگفت زده میکند.وقتی مسیر پایین دره را طی کردید و به بالای دره رسیدید زیبایی آن دوچندان میشود.اگر به استان هرمزگان سفر کردید دیدن این کوههای مریخی شکل زیبا را از دست ندهید.

بیشتر
امتیاز کل
5
خدیجه عربی
نوشته شده در 18 اسفند 1397
report-icon گزارش

اگر از جزیره قشم به سمت ساحل جنوبی آن حرکت کنید، 5 کیلومتر بعد به روستای برکه خلف می رسید که در امتداد آن یک راه خاکی وجود دارد که شما را به سمت یکی از عجایب ایران می برد. آنچه که به عنوان دره ستارگان یا ستاره ها از آن یاد می شود، دره ای فرسایش یافته در قلب جزیره قشم است که عمقی حدود 15 متر دارد . قدم به دره که می گذارید، کم کم تندیس های غول پیکر نمایان می شوند و شما را احاطه می کنند. ویژگى ها و دیدنى هاى سحرانگیز دره ستاره ها باعث شده تا این دره به عنوان بخشى از ژئو پارک جزیره قشم به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه، در فهرست آثار طبیعى در سازمان یونسكو به ثبت برسد.ظاهر این دره به نوعی یادآور کلوت‌های کویر لوت است . این دره دارای چندین شاخه مرتبط به هم است که مجموعه ای از عوارض و پدیده های مختلف را درخود جای داده است.این اشکال بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه در دوره زمین شناسى سنوزوئیک (حدود 2 میلیون سال) به وجود آمده است. در برخی از روایات و افسانه ها آمده که قرن ها پیش شهاب سنگ یا ستاره ای به زمین برخورد کرده و باعث شده تا این دره شکل بگیرد. به خاطر همین است که مردم این محل را استاره كفته و یا استار افتیده نامیده اند و امروز آن را دره ستاره ها می خوانند.همچنین معتقدند که این مکان محل رفت و آمد اجنه است و بهتر است از رفتن در شب خودداری کنید! این مکان لوکیشن فیلم اژدها وارد می شود هم بوده. ما برای رفتن به این مکان تور بازدید از دره ستاره ها، غار خربس، جزایر ناز و جنگلهای حرا را گرفتیم که با هزینه مناسب و در زمان کمی این مکانها را دیدیم ، برای دره ستاره ها باید ورودی اندکی پرداخت کنید و با توجه به پیاده روی بهتر است کفش مناسبی برای دیدن یکی از عجایب هفتگانه قشم داشته باشید

بیشتر
امتیاز کل
5
زهرا طوسی
نوشته شده در 4 اسفند 1397
report-icon گزارش

این دره یکی از شاهکارهای کم نظیر جزیره قشم است که در 5 کیلومتری ساحل جنوبی این جزیره قرار دارد. اهالی قشم معتقدند زمانی ستاره ای از آسمان بر جزیره فرود آمده و این اشکال را بوجود آورده است و همچنین معتقدند با تاریکی هوا اجنه در حال رفت و آمد در این دره میشوند که صحت این موضوع هنوز ثابت نشده است. تشکیل این دره ناشی از فرسایش رسوبی زمین است و مشابه این اشکال را فقط در آمریکا میتوان مشاهده کرد. گفتنی است فیلم "اژدها وارد میشود" به کارگردانی مانی حقیقی در این دره فیلم برداری شده است.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت