رستوران

روستای لافت

Laft Village

4080-wXAl2jGL8e3M5WrITsbq.jpeg
Laft Village (1).jpg
Laft Village (2).jpg
Laft Village (3).jpg
Laft Village (4).jpg
Laft Village (5).jpg
Laft Village (6).jpg
Laft Village (7).jpg
Laft Village (1).jpg
Laft Village (2).jpg
Laft Village (3).jpg
Laft Village (4).jpg
Laft Village (6).jpg
Laft Village (5).jpg
Laft Village (7).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

سبک معماری خانه‌های این روستا خیلی دیدنیه و بارزترین ویژگی معماریش بادگیرهای فراوانیه که در اندازه‌های مختلفی ساخته شدن. بناهای روستا خیلی نزدیک به هم ساخته شدن و کوچه‌ها هم تنگ و باریک هستن. بادگیرای کوچک و بزرگ خانه‌های روستایی بین باغ‌ها و نخلستان‌ها شکوه و زیبایی خاصی به این روستا بخشیدن.در لافت تمام خانه‌ها حیاط مرکزی و بادگیر دارن و هرچند سال یکبار به روش های سنتی مرمت می شن و به همین خاطر به شکل اولیه خودشون باقی موندن و این باعث شده حدس زدن سن اونها مشکل باشه. ترکیب اتاق ها و راهروها و ارتباطشون با حیاط تحت تاثیر معماری نواحی مرکزی و حاشیه کویری ایران هست. مراکز محله‌ها حول مساجد شکل گرفتن و از میدان به اون شکلی که در معماری ایرانی رایجه خبری نیست.

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  بندر لافت
  توصیه شده توسط کاربر

  بندر زیبای لافت در شمال غربی جزیره قشم و در شرق جنگل حرا واقع شده است.لافت در گذشته به مدت طولانی مرکزیت جزیره قشم بوده و ایامی هم نام تمام جزیره لافت بوده.مردان لافت از گذشته تا روزگاران نه چندان دور با لنج‌های بادبانی سفرهای اقیانوس پیام را می‌کردند و با کشورهای آفریقایی و کشور هند تجارت می‌کردند. پیرمردانی که بر زبان‌های هندی، سواحلی، عربی، انگلیسی و... تسلط کامل دارندهنوز در روستا هستند. بارزترین خصیصه معماری این روستا، بادگیرهای فراوان آن در اندازه‌های مختلف است. بناهای روستا خیلی نزدیک به هم ساخته شده و کوچه‌های آن نیز بسیار تنگ و باریک هستند.تمام خانه‌ها حیاط مرکزی و بادگیر دارند. این روستا علاوه بر زیبایی‌های تحسین‌برانگیز طبیعی خود، آثار ارزشمند تاریخی ازجمله قلعه نادری، قلعه پرتغالیها، چاه‌های تلا، دو آب‌انبار (برکه)، گنبدی مدور، گورستان تاریخی که سنگ نوشته‌های مربوط به هزار سال پیش در آن مشهود است زیارتگاه‌های سید حسن منصور و شیخ اندرآبی را نیز در خود جای داده‌است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  بندر زیبای لافت
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای تاریخی لافت از روستاهای برتر گردشگری ایران است. این روستا در شمال‌غربی جزیره قشم و شرق جنگل دریایی حرا واقع شده است. چهره طبیعی روستای لافت در میان درختان سبز گرمسیری و نخلستان‌های بلند، همراه با زیبایی خیره‌کننده دریا و جنگل شناور حرا برای هر تازه‌واردی جذاب و قابل توجه‌است.خانه‌های این روستا همگی حیاط مرکزی و بادگیر دارند. این بادگیرها در اندازه‌های مختلف ساخته شده و روستای لافت را به بندر بادگیرها تبدیل کرده است. مساجد از شاخص‌ترین بناهایی است که در این روستا مشاهده می‌شود. در لافت ۷ مسجد وجود دارد و بافت‌های مسکونی گرد این مساجد جمع شده‌اند. مسجد جامع لافت مرکز اصلی روستا است. این روستای نه چندان بزرگ، آثار تاریخی زیادی را در دل خود جای داده است.چاههای تلا، قلعه‌ی نادری و قلعه‌ی پرتغالی‌ها دو قلعه‌ی تاریخی روستا هستند. دو آب انبار (برکه)، گنبد مدون و گورستانی تاریخی که قدمت سنگ نبشته‌های آن به هزار سال پیش بازمی‌گردد جاذبه‌های گردشگری روستا را تشکیل می‌دهند. در این روستا دو زیارتگاه به نام‌های سید حسن منصور و شیخ اندرآبی وجود دارد. بهترین انتخاب برای گذراندن ساعات پایانی روز، حضور در لافت و تماشای غروب حیرت انگیز آن است. رنگهای زیبایی که در این زمان خواهید دید و آرامشی که در ساحل وجود دارد فضای خیال انگیزی به وجود می آورد و بهترین چشم انداز را هم برای عکاسی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: