Close
رستوران

سعدالسلطنه قزوین

Sa'adol Saltane

4334-CXS7USgzpqqOhe874xHN.jpeg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
8.jpg
7.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کاروانسرای سعدالسلطنه به دستور "سعدالسلطنه"، حاکم وقت قاجاریه قزوین ساخته شد. ارزشمندترین قسمت این بنا، چهار سوق آن است که از تقاطع قائم دو راسته ایجاد شده و بر فراز آن گنبد بزرگ کاشیکاری شده ای قرار دارد. چهار طرف گنبد را، چهار نیم گنبد با رسمی بندی و نورگیر فراگرفته اند که فضا را بزرگتر نشان می دهند. سرای سعدالسلطنه قزوین، بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده و مرکز تجاری داخلی شهری کشور است که با وسعتی افزون بر ۶/۲ هکتار در اواخر سلطنت ناصرالدین شاه قاجار ساخته شد.

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی
 • مکان های تاریخی
 • اماکن دیدنی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این site.reviews.review.spot_type_attraction :
 • مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش
  سرای سعدالسلطنه قزوین
  توصیه شده توسط کاربر

  بعد از عبور از خیابان عبید زاکان و خرید انگور شانی قزوین ،به محض ورود به خیابان امام با سر درب ورودی سرای سعدالسلطنه مواجه شدیم و به لطف دوست خوب و میزبان عزیزمون آقای اسدالهی که به تازگی لست گرامی هم شدن ،بازدید کاملی از این مجموعه داشتیم ،سازنده بنا سعدالسلطنه حاکم وقت قزوین در زمان ناصرالدین شاه قاجار بوده،در این مجموعه که به زیبایی باز سازی شده میتونید از انواع گالری های صنایع دستی ،نقاشی،گیوه دوزی،منبت کاری بازدید کنید ودر تعداد زیادی کافه و شربت خانه و فضاهای فرهنگی اوقات خوبی رو سپری کنید،در یکی از کافه ها معجونی از خیار رنده شده ،نعناع،لیمو،بهار نارنج ،تخم شربتی نوشیدم که واقعا طعم بیاد موندی داشت،توصیه میکنم در بازدید از قزوین اینجا رو از دست ندید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرای سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاروانسرای سعدالسلطنه بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده داخل شهری ایران است که در دوره حکومت ناصرالدین شاه قاجار بنا شد. محمدباقر سعدالسلطنه حاکم قزوین بانی این کاروانسرا بود که به نام او نامیده شد. بر اساس کاشی سقف چهارسوق بازار، بنا در سال ۱۳۱۲ قمری به پایان رسیده است. کاروانسرا مشتمل بر چندین حیاط و راسته تو در تو است و تا اوخر دوره قاجار از رونق برخوردار بود تا بتدریج از کانون توجه خارج شد. این کاروانسرای زیبا که در مرکز شهر قزوین قرار دارد، از اوایل دهه ۹۰ بازسازی و اکنون به یکی از جاذبه های دیدنی قزوین درآمده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش
  سرای سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  به جرات می توان گفت که یکی از زیباترین مجموعه های تاریخی شهر قزوین همین سرای سعدالسلطنه واقع در خیابان امام خمینی شهر قزوین است که در بدو ورود از نظر زیبایی ، هماهنگی ، تمیزی و معماری نگاه هر بیننده ایی رو به خود جلب می کند. سرای سعدالسلطنه دارای راسته های تو در تو ، چندین حیاط زیبا و طاق های گنبدی شکل می باشد.
  در این مجموعه علاوه بر فروشگاه های صنایع دستی شکیلی که وجود دارد و میتوان یادگاری های نفیسی را تهیه کرد ، چندین کافه زیبا نیز وجود دارد که از معروف ترین آنها می توان به کافه عینک ارثیه و کافه نگارالسلطنه نام برد.
  در بازدید از قزوین دیدن این مجموعه زیبا رو شدیداٌ پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرای سعدالسطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده ایران که قدمتی قاجاری داره و توسط سعدالسلطنه حاکم وقت قزوین ساخته شده.در اون سراهای زیادی از جمله سرای بهشتیان (که داخلش موزه رضا ازی محمدی هست) و قیصریه وجود داره و گرمابه ها. طاق ۴ سوق آن رسمی بندی های زیبایی داره و آدم محو تماشا میشه. در این کاروانسرا اجناس مختلفی بفروش میرسه که دکور همه مغازه ها و گالری ها و کافه ها دلچسبه و قیمت ها بالا.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  سرای سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار، سرا یا کاروانسرای سعدالسلطنه یکی از جاذبه های شهر قزوین هستش. این بازار از چندین سرای تشکیل شده و در زمان قاجاریه به دستور ناشرالدین شاه ساخته شده. ما در این بازار گشتی زدیم و تقریبا همه مغازه هاش رو بازدید کردیم، مغازه هایی که ظروف می فروختند، آتلیه عکاسی با لباس محلی داشتند، عقیق و نقره فروشی دیدیم، کافه بود و یا بعضا خدمات جوشکاری و نجاری ارائه می دادند و ... محیط تمیز و زیبا بود اما به نظرم چیز چشمگیری برای خرید شاید نبینید ولی ارزش دیدن داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نوید مکوندی
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرای سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاروانسرای سعدالسلطنه از مهمترین جاذبه های شهر قزوین توسط محمدباقرخان سعدالسلطنه اصفهانی حاکم وقت شهر قزوین در اواخر دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار ساخته شد و تا زمان جنگ جهانی اول نیز مرکز بازرگانی شهر قزوین به شمار می رفت . این کاروانسرا شامل شش حیاط ، گرمابه ، مسجد ، تیمچه و ... می باشد . در حال حاضر نیز غرفه های فراوانی بیشتر به فروش صنایع دستی و شیرینی های قزوینی اشتغال دارند و کافه هایی چون نگارالسلطنه و ارثیه نیز در حال کار هستند . ساختار آجری آن به همراه درهای عظیم و چوبی حس خوبی به گردشگران می بخشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پرستو عطرسایی
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسراي زيباي سعدالسلطنه قزوين
  توصیه شده توسط کاربر

  از زيبايي و حال خوش کاروانسراي سعدالسلطنه قزوين هر چي بگم کم گفتم. اين کاروانسرا در زمان قاجاريه احداث شده و به تازگي با همکاري سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري قزوين و زير نظر ميراث فرهنگي به طرز ماهرانه و تحسين برانگيزي مرمت و احيا شده و از اماکن ديدني مهم شهر قزوين به شمار مياد که در سفر به اين پايتخت صفوي حتما بايد از آن بازديد کرد. اين کاروانسرا در دوران ناصرالدين شاه و به دستور حاکم وقت قزوين محمدباقر خان سعدالسلطنه اصفهاني، در مسير کاروان هاي تجاري ترک و روس ساخته شده و علاوه بر محل اسکان، محل داد و ستد و تجارت نيز بوده.
  در حال حاضر حجره هاي اين کاروانسرا رو به هنرمندان واگذار کردند که انواع البسه سنتي، صنايع دستي و شريني جات مخصوص قزوين رو ارائه مي کنند. همچنين کافه هاي زيباي سنتي، مانند کافه انسان، کافه عينک ارثيه و کافه نگارالسلطنه نيز در اين مجموعه داير شده اند که پاتوق هنرمندان و فرهيختگان شهر هستند. از نقاط قوت اين مجموعه، نور پردازي بسيار زيباي آن در شب هست که به راحتي نمي توان از آن چشم پوشي کرد.
  #قزوین #ایرانگردی #معماری #کاروانسرا

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نسيم بهشتي
  نقدها:
  گزارش
  سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از جاهاي ديدني زيبا در قزوينه
  تقريبا در جنوب قزوين است و نزديك بازار بزرگ قزوين هست
  كه داري كافه هاي بسيار خوب و زيباست
  و ميتونيد ازش سوغاتياي قزوين براي دوستاتون خريداري كنيد
  در فصل بهار و ارديبهشت بهترين مكان هاي ديدني هست
  ميتونيد تا اواخر شب در اين كافه ها بمونيد و قدم بزنيد
  از لباس هاي سنتي گرفته و ظروف سفالي گرفته تا شيريني و بدليجات زيبايي داره
  در ايام عيد براي مسافرين از رسوم قزوين نمايش داده اند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  بازار قدیمی اما شیک
  توصیه شده توسط کاربر

  کاروانسرای سعد السلطنه با وسعتی برابر ۶٫۲ هکتار، بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده در ایران است. قدمت ساخت  این بنا به اواخر دوران حکومت ناصر الدین شاه قاجار برمی گردد. این کاروانسرا، اسم های دیگری مثل سرای سعدیه و سرای سعادت هم دارد. کاروانسرای سعدالسلطنه از بناهای تو در تو تشکیل شده است. در سرتاسر حیاط آن حجره هایی دیده می شود که تزییات بسیار خاصی دارند و قسمت هایی از بازار از هم می گذرند. این بنا دارای چندین ورودی، چندین حیاط وسیع، حجره های متعدد، هشتی های باشکوه دالان های طویل و تزیینات آجرتراشی شده است.مهم ترین قسمت کاروانسرا را بتوان چهار سوق آن دانست که بر بالای آن گنبد بزرگ کاشیکاری شده ای قرار دارد. این کاروانسرا به خوبی مرمت شده و علاوه بر مغازه های مختلف کافه هایی هم در نقاط مختلف آن وجود دارد. سرای سعد السلطنه در خیابان امام خمینی قرار دارد. باید در اطراف آن جایی برای پارک ماشین پیدا کنید و پیاده نقاط مختلف این بازار را ببینید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  سراي سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاروان سرای سعدالسلطنه به دستور سعد السلطنه حاکم وقت قاجار ساخته شده و بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده است و در اواخر سلطنت ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده. در حال حاضر این مکان زیبا به بازارچه سنتی تبدیل شده.

  این مکان دارای راسته های تو در تو و چند حیاط زیبا و آب نماست. طاق های گنبندی این سرا یکی از زیباترین قسمت های این مکان هستند. در هنگام نوروز این مکان حال و هوای خوبی دارد و در گوشه و کنارش هفت سین های بزرگ و زیبایی گذاشته مي شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • MF
  نقدها:
  گزارش
  قزوین گردی ..سرای سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  برای اولین بار همراه با دوستان به قزوین رفتیم.. دومین مکان برای بازدید بعد از حمام قزوین سرای سعدالسلطنه بود.. از آنچه در انتظارم بود خیلی بالاتر بود.. سنگفرش تمیز .. حجره های یکدست با معماری تحسین برانگیز و فضای عالی. در بسیاری از حجره ها و فضاهای داخل و بیرونی علاوه بر مغازه های صنایع دستی، کافه و رستوران نیز به چشم میخورد.. کافه نگارالسلطنه یکی از کافه ها بود که ما در آنجا یکی از بهترین معجونهای شربت سنتی رو تجربه کردیم... سرای سعدالسلطنه نماد شهری تمیز با معماری و آثار باستانی غنی و مردم خونگرم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه سعدالسلطنه قزوین
  توصیه شده توسط کاربر

  این کاروانسرای قدیمی در شهر قزوین واقعا منو شکه کرد اصلا توقع نداشتم اینقدر زیبا باشه.بازسازی اینجا خیلی با دقت انجام شده عابربانک ها آبخوری و ... جوری طراحی شدن که مث یه وصله ناجور نیستن تو این بافت قدیمی .اینترنت رایگان داره .مغازه ها خیلی قشنگ و مرتبن نورپردازی شاهکاره ! کافه های خیلللی قشنگی داره مخصوصا نگارالسلطنه و عینک ارثیه ! صنایع دستی خیلی قشنگی دارن و شیرینهای بی نظیر !سعدالسلطنه واقعا دلنشینه حتما ببینیدش#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mina Zarbafi
  نقدها:
  گزارش
  كاروانسراي سعد السلطنه قزوين
  توصیه شده توسط کاربر

  بزرگترين كاروانسراي درون شهري ايران است و قدمت آن به زمان ناصرالدين شاه در دوران قاجار برمي گردد و از زيباترين و تميزترين بازارهاي سرپوشيده و سنتي ايرانه،آدم دلش مي خواد بارها ازش بگذره و محو معماري و فضاي قشنگش كه پر از مغازه هاي سنتي و كافه هست بشه. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  خوب ! در مورد تاریخ ساخت و پیشینه این مکان تو اینترنت به اندازه کافی اطلاعات هست, میخواییم فقط تجربه بازدید رو بازگو کنیم. سرای سعدالسلطنه قزوین دقیقن در مرکز شهر قرار داره. البته با توجه به یکطرفه بودن خیابانی که سرای روی آن قرار دارد و نبود جای پارک و پارکینگ عمومی دسترسی ش یه کوچولو با ماشین شخصی ناجوره. در بدو ورود به مجموعه از سلامت و تمیزی اون واقعن لذت بردیم. غرفه ها همه بازسازی شده و در وضعیت بسیار مطلوب قرار دارند. کافه های بسیار بسیار زیبایی در مجموعه قرار دارند که می توان ساعت ها در آنها نشست و با دوستان گپ و گفت داشت. اگه نزدیک غروب آفتاب به بازدید اونجا برید از ورود نور طلایی أآفتاب به برخی دالان ها عکس های خیلی خوبی گیرتون میاد. پر از غرفه های خوشنویسی و صنایع دستیه که قیمت مناسبی هم دارند. بشدت پیشنهاد میشه دیدن این مجموعه و ما واقعن لذت بردیم.
  #تایسیز #قزوین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mina Zarbafi
  نقدها:
  گزارش
  كاروانسراي سعد السلطنه قزوين
  توصیه شده توسط کاربر

  بزرگترين كاروانسراي درون شهري ايران است و قدمت آن به زمان ناصرالدين شاه در دوران قاجار برمي گردد و ميشه گفت از زيباترين و تميزترين بازارهاي سرپوشيده و سنتي ايرانه،آدم دلش مي خواد بارها ازش بگذره و محو معماري و فضاي قشنگش كه پر از مغازه سنتي و كافه هست بشه.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرای سعد السلطنه قزوین
  توصیه شده توسط کاربر

  کاروانسرای سعد السلطنه بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده ایرانه، این کاروانسرا که در مرکز شهر قزوین و کنار بازار قرار داره از چندین سرای مختلف و پر از حجره هاییه که هر کدوم کاربری خاصی دارن از صنایع دستی، شیرینی، کافه و ... وقتی وارد کاروانسرا میشین از زیباییش متعجب میشین پیشنهاد میکنم حتما این جاذبه رو ببینین حدود یک ساعت برای بازدیدش زمان لازم میشه
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  سرای سعدالسلطنه قزوین
  توصیه شده توسط کاربر

  کاروانسرایی که به خیلی خوب مرمت شده و پره از کافه های دنج و مغازه های صنایع دستی و خوردنی های مخصوص قزوین که بوشون توی فضا پیچیده.سرایی که دیدن دالونها و معماری زیباش نصف روزتونو به خودش اختصاص میده،و آخرسر هم دلتون نمیاد از اینجا دل بکنین.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  سرای سعدالسلطنه
  توصیه شده توسط کاربر

  میشود گفت که زیباترین و جذاب ترین مجموعه تاریخی شهر قزوین همین سرای سعدالسلطنه است. در مورد تاریخ و قدمت ش نمی گویم که به اندازه کافی در اینترنت یافت میشود. بیشتر میخواهم تجربه شخصی از بازدید رو منعکس کنم.
  براستی در بدو ورود از تمیزی و هماهنگی و زیبایی این مجموعه لذت بردیم. غرفه ها و مغازه های صنایع دستی بسیار شکیل و زیبا هستند, قیمت ها هم مناسب و متوسط(در مقابل قیمت های جهانی البته). چندین کافه فوق العاده زیبا هم وجود داره که هرچند ما وقت نداشتیم بریم و بشینیم اما حتی از بیرون هم بسیار زیبا و دوست داشتنی بودند.
  شدیدن پیشنهاد میشه که قزوین برید و ببینید اینجا رو.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: