Close
رستوران

موزه رئیس علی دلواری

Reais Ali Delvari Museum

4362-i1w4f7axVm6x6vmTOPac.jpeg
Museum reais ali Delvar (1).jpg
Museum reais ali Delvar (2).jpg
Museum reais ali Delvar (3).jpg
Museum reais ali Delvar (4).jpg
Museum reais ali Delvar (5).jpg
Museum reais ali Delvar (6).jpg
Museum reais ali Delvar (7).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

خانه و وسایل زندگی مجاهدی که در برابر استعمارگران انگلیسی و پرتغالی جنگیده، حالا به یکی از مناطق گردشی و بازدید ساکنین و مسافرین تبدیل شده. این موزه و پارک محل مناسبی برای گردش و تفریح است.

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند الهام قربانی
  نقدها:
  گزارش
  خانه موزه ای از جنس رادمردی و ایثار
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه رئیسعلی دلواری، مبارز مشروطه‌خواهی که در جنگ جهانی اول جانانه در برابر نیروهای بریتانیا مقاومت کرد، در شهرستان دلوار استان بوشهر قرار دارد. با بازدید از این خانه موزه‌ی زیبا، علاوه بر دیدن اسناد و عکس‌ها و تجهیزات مبارزات دلیرانه‌ی مردم این سرزمین، می‌توان معماری دلنشین خانه‌های این خطه را نیز مورد بررسی قرار داد.
  محوطه‌ی این موزه که همان حیاط منزل شهید دلواری است، با وجود درختان نخل سر به فلک کشیده و قرار دادن چند دستگاه توپ به زیبایی حس و حال مقاومت را به بازدیدکننده منتقل می‌کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  یادگار مرد آزادی خواه بوشهر
  توصیه شده توسط کاربر

  رئیسعلی دلواری مردی آزادی خواه بود که در دوره جنگ جهانی اول در برابر نیروهای بریتانیا ایستادگی کرد. موزه رئیس علی دلواری در گذشته خانه این شخص بوده و پس از مرگش توسط بازمانده های او به سازمان میراث فرهنگی تحویل داده شد و هم اکنون به موزه تبدیل شده. این موزه در شهر دلوار و به فاصله حدوداً ۴۰ کیلومتری از بوشهر قرار گرفته. دلوار شهری بندری و با ساحل بسیار زیبا که غروبهای بی نظیری دارد. توصیه میکنم در سفر بوشهر یک نیم روز رو به دیدن این موزه و این شهر اختصاص بدید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند میثم .
  نقدها:
  گزارش
  موزه رییسعلی دلواری
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه موزه رئيس علي دلواري در شهر دلوار از توابع تنگستان در استان بوشهر در جنوب ايران و درجوار خليج هميشه فارس واقع شده است.

  اين مكان در واقع محل زندگي رهبر قيام تنگستان رئيسعلي دلواري مي باشد كه در مبارزه با متجاوزان بريتانيايي در دوره جنگ جهاني اول رشادتهاي بسياري از خود نشان داده است.

  در تقويم ملي ما تاريخ 12 شهريور همزمان با سالروز كشته شدن رئيسعلي دلواري بعنوان روز مبارزه با استعمار انگليس نامگذاري شده است.

  اين خانه سه هزار متري كه قدمت آن به دوران قاجار مي رسد شامل 23 اتاق است كه دور تا دور حياط بزرگ وسط ساخته شده اند و همه اتاق ها بهم راه دارند. در حياط هم درخت هاي نخل زيبايي كاشته شده اند.

  علاوه بر چند اتاق ابتدايي كه به موزه مردم شناسي اختصاص يافته است ، حدود 94 جنگ افزار شامل اسلحه كلت وتوپ و ... و تعدادي اسناد تاريخي مربوط به حماسه هاي مردمان بوشهر در ادوار تاريخ در اين مكان نگهداري ميشوند.

  در بحش ديگري از حياط اين موزه تعدادي غرفه فروش صنايع دستي بوشهر وجود دارد.
  اين منزل در آذرماه 76 به عنوان اثر ملي به ثبت رسيده است.
  دسترسی به این خانه هم بسیار راحت می باشد شما بعد از ورود به دلوار اگر به نرم افزار های مکان یاب دسترسی ندارید با راهنمایی تابلوهای متعددی که در تقاطع ها نصب شده است براحتی به این خانه تاریخی می رسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: