Close

کلیسای جامع سن باسیل

St. Basil's Cathedral
5
(از 9 نقد و بررسی)
4714-VBLxKLK0xxdbotF12s5F.jpeg

درباره کلیسای جامع سن باسیل

این کلیسا توسط ایوان مخوف (Ivan the Terrible) در دهه 1550 میلادی ساخته شده است. کلیسای جامع سن باسیل در کنار میدان سرخ قرار داشته و بطورکلی شامل 9 عبادتگاه کوچکتر می شود. هر کدام از این عبادتگاه ها دارای طاق هایی با ظاهر و رنگ منحصر بفرد هستند.

نوع جاذبه
کلیسا
موقعیت
مسکو
پیشنهاد کاربران
%100 از 9 رای
رتبه در مسکو
1 از 92 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف کلیسای جامع سن باسیل

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
مهين شاعري
نوشته شده در 4 مرداد 1399
report-icon گزارش

كليساى سنت باسيل يكى ازبرجسته ترين نمادكشورروسيه كليساي سنت باسيل است كه قدمتى ٤٥٥ ساله داردوبه دستور ايوان چهارم مشهور به ايوان مخوف به افختارپيروزى باتاتارها ساخته شد،اين بنا درميدان سرخ مسكو واقع شده كه مهمترين ميدان مسكو است،ساخت اين كليساازسال١٥٥٥شروع
وتاسال١٥٦١ادامه يافت،كليسا داراى ٩ برج بوده كه نه تنها ازشكلهاواندازه متفاوتى برخورداره بلكه ازرنگهاى مختلفى چون ابى،سفيد،قرمز،سبزروشن،
سبزتيره وزردرنگ اميزى شده،بلندترين گنبداين كليسا هرمى شكل كه دربالاش  يك گنبدطلايي دوپيازى وبقيه گنبدها پيازى شكل هستند،درقسمت پله هاى ورودى مجسمه اى نمادين ازدوشخصيت ديميترى پوچرسكى وكوزما مينين است كه درجنگ بالهستان نيروى دارطلب پيدا ميكردند،نماى داخلى ان بسيارچشم نواز وپرازتزئينات ونقاشيهاى بسيارظريف كه هنرمندانه به تصويردرامدميباشدفضاى داخلى نسبت به كليساى ديگركوچكتره اين بنايكى ازميراث جهانى است كه به  ثبت يونسكو رسيده،زيبايى ،معمارى خاص ورنگارنگ بودن اين كليساباعث شده همه ساله گردشگران بسيارى ازاين
بناتاريخى ديدن كنند،درواقع بايدگفت اگرسفرى به مسكوداشتيدوازاين كليسا بازديدى نداشتيد يعنى لذت سفرتان نصف شد،درزمان سفرمان هزينه بليت
٧٠٠روبل بود. توضيح اينكه متاسفانه دراثرسرما شارژ گوشيم تمام شد

بیشتر
امتیاز کل
5
روزبه شهنواز
نوشته شده در 16 فروردین 1399
report-icon گزارش

قطعا آرزوی هر دوستدارِ سفر و گردشگری دیدن کلیسای سن باسیل یا باسیلی مقدس یکی از مهم ترین و زیباترین جاذبه های توریستی دنیاست.
این کلیسا که در نوع خود بی بدیل است یادگار تزار روسیه ایوان مخوف می باشد که حولِ ساخت آن داستانها و افسانه های زیادی وجود دارد که همه شنیده ایم و از حوصله ی این مطلب خارج...
از همه جای دنیا گردشگران برای دیدنش هجوم می آورند و مبهوت عظمت و زیباییش خیره می مانند.

بیشتر
امتیاز کل
5
مرتضی بهشتی
نوشته شده در 4 بهمن 1398
report-icon گزارش

کلیسای جامع سنت باسیل نماد اصلی کشور روسیه در صنعت گردشگری می باشد.این کلیسا با قدمت پیش از 400 سال در میدان سرخ مسکو جای گرفته و به دستور ایوان مخوف و به عنوان یابودی از پیروزی روس ها بر تاتارهای قازان ساخته شده.البته ایوان مخوف بعد از پایان ساخت بنا چشمان معماران را از کاسه در آورده تا نتوانند چنین بنای باشکوهی را مجدد بسازند.از سال 1990 این بنا به همراه کاخ کرملین و میدان سرخ به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده.در سفر به شهر مسکو بارها از این بنای زیبا دیدن کردیم و شما هم حتما به دیدارش بروید.البته با توجه به بلیط ورودی 1000 روبلی از داخلش بازدید نکردیم#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
Mana
نوشته شده در 23 آذر 1398
report-icon گزارش

این ساختمان جذاب و پر از رنگی که به خانه شکلاتی یا قلعه ای افسانه ای یا حتی کیک تولد می ماند کلیسای سنت باسیل مسکو است و در میدان سرخ معروف پیدایش می کنید؛ اگر به قدر کافی حوصله کنید و توی صف طولانی ورودش بایستید با گنجینه هیجان انگیزی از آثار کلیسایی رو به رو می شوید که حتی آن ها هم از فراوانی تزئین و رنگ در بازی خانه شکلاتی وارد می شوند! از نزدیک دیدن این کلیسا و گنجینه اش به هیچ وجه جنبه رویایی و افسانه ایش را از بین که نمیبرد هیچ به گونه ای تقویتش هم می کند!

بیشتر
امتیاز کل
5
Lahiji_majid
نوشته شده در 23 آبان 1398
report-icon گزارش

سالیان سال دیدن این کلیسا جزو آرزوهایی بود دست نیافتنی.
بالاخره محقق شد
دیدن کلیسای رنگارنگ با گنبدهای شبیه به پیازش، شبیه به کارتنهای والت دیزنی است که گاهی با خود فکر میکنی وسط دیزنی لند ایستاده ای.
نیازی به توضیحات ویکی پدیایی نیست و بگویم فلان سال و فلان معمار آن را ساخته است و همین که حس خوب خود را از دیدنش به شما منتقل کنم ، برایم کافیست.

بیشتر
امتیاز کل
5
فاطمه خرقه پوش
نوشته شده در 15 اسفند 1397
report-icon گزارش

#کلیسای_جامع_سنت_باسیل در میدان سرخ #شهرمسکو در کشور روسیه در کنار جاذبه هایی همانند : کاخ کرملین ، موزه تاریخ ، مرکز خرید گوم و مقبره لنین قرار گرفته است.
این کلیسا به دستور ایوان چهارم معروف به ایوان مخوف در سال 1554 میلادی ساخته شده است ، بنای اولیه ساختمان از چوب بود که 6 ماه پس از ساخت کلیسا در سال 1555 دستور ساخت کلیسایی از سنگ داده شد که تا سال 1561 ادامه داشت.
چهار تا از گنبدهای این کلیسا نامشان را از مقدسینی گرفتند که در جنگ با قزان ها شجاعت به خرج داده بودند، سه محراب دیگر هم به نام های دو تا از امپراطوران روسیه و جشن نزول خداوند بر اورشلیم نام گذاری شد ، ساختمان اصلی کلیسا به نام شفاعت مریم مقدس ، برای شکرگزاری پیروزی در جنگ با قزان ها نام گذاری شد که محراب های دیگر هم امروزه با همین نام شناخته میشوند.
پس از پایان ساخت کلیسا تمام دیوارهای آن را با رنگ های قرمز و سفید برای جلوگیری از خرابی مصالح و ایمنی در برابر اثرات جوی پوشانده اند.
این بنا بارها مورد حمله آتش سوزی قرار گرفته و در نیمه ی دوم قرن هفدهم بازسازی و سقف چوبی آن با آجرهای قوس دار جایگزین شد و در همین زمان بود که نقش های رنگارنگ بر دیوار اتاق ها ، راهروها و دیواره های خارجی کلیسا انجام شد.
امروزه از این کلیسای زیبا فقط به عنوان موزه استفاده میشود.
به قدری این کلیسا زیبا و حیرت انگیزساخته شد که پس از پایان کار ایوان مخوف دستور داد تا چشم سازنده بنا را کور کنند تا دیگر نتواند چنین بنای زیبایی را بسازد که رقیب این کلیسا شود.
ساعات بازدید این کلیسا هر روز به جز سه شنبه ها از ساعت 11 صبح تا 5 بعد از ظهر است و قیمت هم از 100 تا 350 روبل میباشد.
حتما در سفرتان به کشور روسیه به شهر زیبای #مسکو بروید و این جاذبه خارق العاده و حیرت انگیز را با معماری منحصر به فردش از نزدیک ببینید.

بیشتر
امتیاز کل
5
زهره دشتی
نوشته شده در 5 دی 1397
report-icon گزارش

این کلیسای زیبا و رنگی و رنگی با گنبدهای پیازی نماد روسیه است. کلیسا به خاطر یادبود پیروزی روس ها بر تاتارها ساخته شده و در داخل آن گوشه هایی از نقاشی های دیواری منحصر به فرد دیده می شود. گفته شده تزار ایوان مخوف با دیدن کلیسا، چنان از زیبایی آن شگفت زده شد که دستور داد چشمان معماران آن را دربیاورند تا آنها بار دیگر نتوانند چنین کلیسای زیبایی جای دیگری بسازند.
در طبقه بالای کلیسا یک گروه کر به صورت زنده آوازهای کلیسا را میخوانند که به دلیل ساختار بنا این صدا در کل محوطه اکو می شود که به نظر من خیلی زیبا بود.
مانند سایر کلیسا ها تصاویر از مسیح بر در و دیوار کلیسا نقاشی شده که به زیبایی بنا اضافه می کند.
بهای بلیط برای بازدید از کلیسای سنت باسیل نفری 500 روبل بود.

بیشتر
امتیاز کل
5
نادر مزرعه شادی
نوشته شده در 3 آذر 1397
report-icon گزارش

#تایسیز
مسکو هست و کلیسای سن باسیل با معماری رنگارنگش. این کلیسا که یکی از نمادهای مهم مسکو و حتی روسیه به شمار می‌آید در بخش شرقی میدان سرخ قرار دارد. نوع گنبدها و رنگ‌آمیزی زیبای آن، جلوه خاصی دارد و در میان سرخی غالب میدان سرخ می‌درخشد.
ما بازدیدی از داخل این کلیسا نداشتیم. بهترین نماها برای گرفتن عکس از این کلیسا، قسمت پشتی آن است که کلیسا و دیواره‌ها و برج ساعت کرملین در یک قاب قرار می‌گیرند. یک نمای دیگر از ورودی روبروی کلیسا در آنسوی میدان سرخ، در یک خیابان سرازیری مابین موزه دولتی مسکو و کاخ کرملین است.
در زمان بازدید ما اطراف کلیسا فنس کشی شده بود که معلوم نبود برای برگزاری مراسمی بود که در جریان بود یا این فنس ها آنجا همیشه هستند.

بیشتر
امتیاز کل
5
علی عباسی
نوشته شده در 30 شهریور 1397
report-icon گزارش

سلامی گرم به همه دوستان اهل سفر
همانطوری که میدانید میدان سرخ روسیه معروف ترین میدان این کشور است. یکی از جاذبه های بسیار زیبایی که در این میدان وجود دارد و حتی یکی از دلایل سفر به این کشور است، کلیسای سنت باسیل مسکوست.
کلیسای جامع «سنت باسیل» یکی از نماد‌های کشور روسیه به حساب می‌آید. این کلیسا با قدمتی بالغ بر ۴۵۰ سال، در میدان سرخ مسکو واقع شده است و به‌ عنوان یکی از برجسته‌ترین بنا‌های تاریخی روسیه، به دستور «ایوان چهارم» مشهور به «ایوان مخوف» ساخته شد. این کلیسا در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب روسیه نامگذاری شد.
این کلیسا در روبروی برج اسپاسکایا در میدان سرخ قرار گرفته است. کمی آنطرف تر نیز مرکز خرید گوم قرار دارد. اما آنچه که این کلیسا را متمایز ساخته است، نوع معماری خاص و رنگی آن است که همواره زیبایی خاصی به آن بخشیده است. این زیبایی در روشنایی روز و تاریکی شب به شکلی خاص دیده می شود، به گونه ایی که گردشگران زیادی را به سوی خود می کشد.
من خودم در طول مدت سفر 2.5 روزه ام به مسکو هم در طول روز و هم در شب از این مکان دیدن کردم که هر دو تجربه ایی متمایز بود و پیشنهاد میکنم که هم در روز از این مکان دیدن کنید و هم در تاریکی شب آن را ببینید. این کلیسا هر روز به جز سه‌شنبه‌ها و اولین دوشنبه هر ماه، از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعد از ظهر است.

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت