Close
رستوران

دهکده جهانی

Global Village

4739-J9WtNDoVi6eG3rNaw1CW.jpeg
4739-ZDDlESev3GGP3AyqjRVV.jpeg
4739-ugJmBfRYtuu8pv51XGRE.jpeg
4739-xpMYFV3b6Mw5w1gs7Wmx.jpeg
4739-ZWCX2mHBt23SJI5qVPEy.jpeg
4739-ePhn9U9mbyDHlKyQw0tt.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • دیدنی ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  دور دنیا در یک روز
  توصیه شده توسط کاربر

  دهکده جهانی دبی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری دبی است که فرهنگ ها و آداب و رسوم چندین کشور را به نمایش می گذارد. افرادی از کشورهای مختلف در غرفه های مربوط به کشور خود حضور دارند. در این مکان میتوان لباس های سنتی، غذاها، کالاها و صنایع دستی متعلق به هر کشور را پیدا کرده و خریدهای جذابی داشت. بلیط ورودی دهکده جهانی ۱۵ درهم هست و یک روز کامل بازدید از تمام قسمت ها طول میکشد. در این مکان غرفه های نماینده کشورهایی نظیر: ایران، امارت متحده عربی، چین، مصر، بحرین، سوریه، بوسنی، تایلند، پاکستان و افغانستان را خواهید یافت. کشورهای آمریکایی و اروپایی در این مجموعه حضور کمرنگ تری دارند. این مکان از مرکز شهر دور است و در ساعت های مشخصی اتوبوس دارد. ما رفت و برگشت ماشین گرفتیم که هزینه ای در حدود ۱۳۰ درهم شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نوید مکوندی
  نقدها:
  گزارش
  ماکتی از جهان در دبی
  توصیه شده توسط کاربر

  از نظر من دهکده جهانی ، مهمترین جاذبه شهر دبی به حساب می آید . مجموعه ای فرهنگی ، هنری ، اقتصادی و ... از بیش از 75 کشور جهان که با ورودی 15 درهم شما را به جهانی کوچک مهمان میکند . در این مکان ماکتی از هیروگلیف های مصر ، معابد های مختلف تایلند ، شهر ممنوعه پکن ، برج ایفل و ... بیشتر بناهای معروف دنیا قابل مشاهده هستند . برای هر کشور فضایی بزرگ اختصاص داده شده است تا هر آنچه میتوانند از کشور خود ارائه دهند . از صنایع دستی گرفته تا  آواز محلی و فروش اجناس و ... . با اینکه غرفه ایران از غرفه های بسیار زیبای این دهکده به شمار می آید ،متاسفانه من آن شادی و روح سرزندگی که در سایر غرفه ها به چشم میخورد را در غرفه ایران ندیدم . برای من زیباترین بخش ، بخش آفریقا بود که صنایع دستی عجیب آن با دریای رنگهای شاد به همراه نغمه ها مخصوص آفریقایی که با بوی عودی خاص عجین شده بود ، فضایی وهم آلوود ایجاد کرده بود که ما را هم از خود بیخود کرده بود . همچنین سن بسیار بزرگی در محوطه دهکده جهانی وجود دارد که هر شب رویدادهای فرهنگی در آن برگزار میگردد که خود به تنهایی ارزش هزینه کردن و قت گذاشتن را دارد . در مقطعی که ما حضور داشتیم ، گروه رقص هندی و گروهی اروپایی اجرای برنامه داشتند که بسیار لذت بردیم . به علت اینکه دهکده جهانی در فضای باز می باشد در تابستان تعطیل است و بین ماه های نوامبر و فوریه فعالیت می کند .در دهکده جهانی ، هزینه خرید غذا بالاتر از حد معمول می باشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Globetrotter
  نقدها:
  گزارش
  دهکده جهانی دیدنی
  توصیه شده توسط کاربر

  اگه دبی رفتید حتما دهکده جهانی رو ببینید کل فرهنگ های کشورهای دیگه رو میتونید از نزدیک ببینید . آیین سنتی ،صنایع دستی ،،لباس های محلی و بازار و خرید از جاذبه های این دهکده است .موسیقی اقوام مختلف هم خیلی جالبه بلیط ورودیش ارزونه فقط یه خورده از مرکز شهر دوره . البته اگه گروهی برید ارزون تموم میشه حداقل ۵ ساعت وقت بزارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Maryam
  نقدها:
  گزارش
  دهکده جهانی
  توصیه شده توسط کاربر

  تا قبل از سفر به دبی راجع به دهکده جهانی چیزی نشنیده بودیم و اونجا به توصیه مسافران دیگه که از این مکان بازدید کرده بودن و خیلی براشون جالب بود ما هم تصمیم گرفتیم بریم. ورودی تقریبا شلوغ بود و هزینه اون ۱۵ درهم بود. همونطور که از اسمش پیداست مجموعه ای بود از فرهنگ و خوراکی ها و نمادهای کشورهای مختلف. به طوری که شما به طور مختصر با فرهنگ تمام کشور ها آشنا میشید. برای مثال در غرفه مربوط به ژاپن خانمی رو دیدم که ساز سنتی مخصوص ژاپنی ها رو مینواخت که بسیار برای بینندگان جالب بود. کشور خودمون ایران هم در دهکده جهانی غرفه مخصوص خودش رو داشت. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجید میرزادی
  نقدها:
  گزارش
  یک دهکده ، یک جهان
  توصیه شده توسط کاربر

  دهکده جهانی دبی یک فضای بسیار بزرگ و پر از غرفه هایی است که هر کدام متعلق به یک کشور است ( مجموعا 32 کشور ) و هر غرفه با نماد و شکل و شمایل و معماری مربوط به همان کشور ساخته و تزئین شده است . داخل هر غرفه تعدادی فروشگاه صنایع دستی و محصولات و خوارکی های همان کشور وجود دارد .

  ما حوالی ساعت 17:00 وارد دهکده شدیم که خیلی شلوغ نبود . دقیقا بعد از ورودی چند دفتر وجود داشت که خدمات ویژه ای به بازدیدکنندگان ارائه می داد . به عنوان مثال ویلچر برای سالمندان و یا محلی برای نگهداری و بازی و مراقبت از کودکان ؛ تا والدین و خانواده ها بتوانند با خیال راحت از دهکده بازدید کنند و در عین حال کودکانشان هم از لذت این دهکده بی نصیب نمانند ! ما که نه سالمند همراهمان بود و نه کودک ، اما وقتی این تمهیدات رفاهی را دیدیم و این که فکر همه چیز را کرده اند ، می شود تصور کنیم بازدید و گشت و گذار در این دهکده چقدر تجربه شیرین و دلنشین و خوبی برای خانواده ها خواهد بود ...

  از آنجایی که دهکده جهانی تقریبا در فاصله مناسبی با باغ معجزه ها است و برای صرفه جویی در وقت و هزینه می توانید این دو مکان را باهم در یک نیمروز (ظهر تا عصر باغ معجزه ها و سپس دهکده جهانی تا آخر شب ) بازدید کنید . به نظرم بهترین زمان برای بازدید از دهکده جهانی قبل از غروب آفتاب است ( حوالی ساعت 17:00 ) چرا که به این شکل هم می توانید دهکده را در روشنایی روز ببینید و هم بعد از تاریک شدن هوا با نورپردازی های زیبایش ببینید ....

  همچنین اگر قصد خوردن شام داشته باشید داخل دهکده رستوران و فست فودهای متنوعی وجود دارد و با خیال راحت می توانید تا لحظه آخر در این دهکده بمانید .
  جدا از استفاده تاکسی برای رفتن به این مکان و برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید با مترو به ایستگاه FGB و یا Mall Of The Emirates بروید و از آنجا با تاکسی خودتان را به این مکان ها برسانید . همچنین اگر حوصله و وقت زیادی دارید می توانید با اتوبوس یکراست به این مکانها بروید . خط های شماره ۱۰۲ و ۱۰۳ و ۱۰۴ و ۱۰۶ به دهکده جهانی می روند . خط شماره ۱۰۶ از جلوی ایستگاه متروی Mall Of The Emirates شروع به حرکت میکنند . شما می توانید هنگامی که از مترو در ایستگاه Mall Of The Emirates پیاده شدید سوار این اتوبوسها بشوید . این اتوبوس ها از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۲۳:۰۰ هر نیم ساعت حرکت می کنند . باغ معجزه ها از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰ و دهکده جهانی از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۴:۰۰ باز است .

  توصیه می کنم یک روز پس از صرف ناهار و حوالی ساعت 13:00 به باغ معجزه ها بروید ( در این زمان شاید کمی هوا گرم تر باشد اما باغ خلوت تر است ) حدود 2 الی 4 ساعت زمان کافی است برای بازدید کامل از باغ و سپس می توانید به سمت دهکده جهانی بروید . همچنین این دهکده فقط از آبان تا فروردین باز است و بلیت ورودی برای هر نفر 15 درهم است ...
  #جاذبه #جاذبه_شهر #امارات #دبی #دهکده_جهانی #گلوبال_ویلیج #گلوبال_ویلج

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  دهکده جهانی، میراث ماندگار کشورها
  توصیه شده توسط کاربر

  معرفی

  دهکده جهانی (Global Village) دبی بزرگترین مکانیست که نماد کشورها در اون حاضر هستند و هر ساله بیش از 5 میلیون بازدید کننده دارد.

  این دهکده از سال 1996 کار خود را آغاز کرده اما در ابتدا مکان آن در منطقه خور دبی بوده اما هم اکنون دهکده جهانی در اتوبان شیخ محمد بن زاید واقع شده که هر ساله تنها از ماه نوامبر تا آپریل امکان بازدید دارد.

  دهکده جهانی از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 4:00 عصر تا 12:00 شب در پنجشنبه و جمعه ها و روزهای تعطیل تا ساعت 1 شب باز می باشد.

  در این دهکده نمایندگان بیش از 70 کشور جهان از جمله ایران در 30 سالن و حدود 120 غرفه و 20 رستوران و کافه حضور دارند و در آن محصولات خود را ارائه می کنند.

  تجربیات شخصی:

  در کنار درب ورودی این مجموعه اتاق امانات قرار داره که با هزینه ۱۵ درهم به شما کمد جهت قرار دادن وسایل و کیف به شما میدند. چون مسیر زیادی رو باید پیاده طی کنید قطعا خسته خواهید شد برای همین پیشنهاد میکنم سبک به این مجموعه بیاید. ساختمانهای هر کشور چسبیده بهم ساخته شده و اگر بخواید تمام اونها رو به دقت بگردید باید یک روز کامل زمان بزارید. در بیرون هر ساختمان به شکل نماد اون کشور طراحی شده و در درون ساختمان غرفه های زیادی از فروش خوراکی گرفته تا صنایع دستی وجود داشت. متاسفانه به نظر من بیشتر اینجا تبدیل به مکانی برای تجارت شده بود تا معرفی سنت هر کشور مخصوصا در غرفه ایران که هموطنان پفک میفروختند! در مجموع اینجا ارزش بازدید رو داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: