Close
رستوران

کاخ بزرگ پترهوف

Peterhof Grand Palace

4741-UuXmPTFnLoXemxAH5WRY.jpeg
4741-o1ZzBh00oXMIYxqFh4aZ.jpeg
4741-VunYgevrZqvROHvmFemA.jpeg
4741-SzPJfdCid4xEyJm2HsLZ.jpeg
Peterhof Grand Palace (1).JPG
Peterhof Grand Palace (2).JPG
Peterhof Grand Palace (1).JPG
Peterhof Grand Palace (2).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کاخ بزرگ پترهوف برای پیتر یکم در یک باغ تماشای ساخته شده است. این باغ محبوب بیش از 80 تندیس و مجسمه از جنس سنگ مرمر را در خود جای داده است و قصر تابستانی این تزار روسیه به شمار می آمده. امروزه در این قصر دو طبقه آثاری از دوران حکومت وی به نمایش گذاشته شده است.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  كاخ فواره ها
  توصیه شده توسط کاربر

  از زيباترين و عجيب ترين اماكن ديدني روسيه همين كاخ پترهوف يا كاخ فواره هاست، قدم زدن و گشت زني در محوطه ي اين كاخ و درميانِ آبنماها و فواره هايش به قدري حال خوب كن است كه دوست نداري هيچوقت سفرت پايان يابد.
  پترِ کبیر که عاشق آب و آبنما بوده دستور میدهد کاخی باشکوه و پر از آب در جوابِ کاخ ورسای فرانسه در مجاورت خلیج فنلاند بسازند و نتیجه اش می شود همین کاخ !
  در گذشته تمامی یکصد و پنجاه فواره ي اين پارك بدون نياز به پمپ و با جریان طبیعی آب و اختلاف فشارِ سطح آب را تا ارتفاع چند متري به هوا پرت ميكردند كه اين موضوع با تكنولوژي قرون قبل كه هيچ، با دانش امروزي بشر هم كاري بس پيچيده مي باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش
  کاخ پترهوف، شکوه تزارها
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ پترهوف که در خلیج فنلاند قرار گرفته، روزگاری کاخ تابستانی تزارها بوده.
  در حالی که هرمیتاژ را به عنوان کاخ زمستانی میشناسیم.
  شاید دلیل این انتخاب ، سرمای شدید هوا در فصل زمستان در خلیج فنلاند باشد و البته هوای خنکی که در تابستان دارد.
  ما در نوروز 98 به این باغ رفتیم. یک بلیط فقط برای بازدید از کاخ خریداری کردیم و البته میتوانستید بدون پرداخت پول، از باغ دیدن کنید.
  فضای داخلی کاخ بسر زیبا با جزیات ظریفی که کار شده، چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند.
  اگر علاقه ای به دیدن کاخ مندارید، توصیه میکنم 1000 روبل برای دیدن فضای داخلی هزینه نکنید و به دیدن باغ بسنده کنید.
  این کاخ به فرمان شخص پتر ساخته شده است و طراح اصلی فواره های آن آقای راسترلی، خالق موزه هرمیتاژ است. این مجموعه به دو بخش باغ بالا و باغ پایین تقسیم شده است که ارتفاع بین این دو حدود 14 متر است و ساختمان اصلی بین این دو قرار گرفته است. جالب است بدانید که که این کاخ به نام کاخ ورسای روسیه هم معروف است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ پترهوف
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ پترهوف یا کاخ تابستانی که به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است شامل چندین عمارت(کاخ اصلی ،مون پلیسر ،مارلی، هرمیتاژ، کوتیج) و دو باغ به نام باغ بالایی و پایینی است. مساحت کل این باغ 110 هکتار است و بیشتر زیبایی ش را مدیون آب نماها و مجسمه های برنزی بسیار زیبایش است. من بیشتر از قدم زدن در محوطه باغ پایینی وساحل خلیج فنلاند لذت بردم. در زمان بازدید ما فواره ها بسته و حوض ها خالی از آب بودند ولی باز هم پترهوف بی‌نظیر و زیبا بود. باغ بالایی هزینه ورودی ندارد و برای بازدید از باغ پایینی و کاخ ها باید بلیط تهیه شود. دو راه برای رسیدن به پترهوف وجود دارد اتوبوس و قایق که ما به دلیل سرد بودن هوا با اتوبوس و پرداخت 70 روبل برای هر نفر با پترهوف رفتیم. فاصله این کاخ از مرکز شهر حدود 1 ساعت است. و زمان لازم برای بازدید حداقل 4 ساعت است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #کاخ_پترهوف#سنت_پترزبورگ#روسیخ
  توصیه شده توسط کاربر

  #كاخ_پترهوف یا ( #ورسای_روسیه) در شهر #سنت_پترزبورگ كشور #روسیه قرار دارد، #پترهوف در واقع کلمه ای آلمانی و به معنای دربار پیتر است. این کاخ مربوط به #خاندان_رومانف است که به دستور #پترکبیر در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار ساخته شده است و دارای سبک معماری باروک نیز میباشد و به ثبت یونسکو نیز رسیده است. این قصر در سال ۱۷۱۴ شروع و در سده های ۱۷ و ۱۸ میلادی گسترش یافت و در ضلع جنوبی سواحل فنلاند و در منطقه ی فدرال #سنت_پترزبورگ واقع شده است. محبوبیت #کاخ_پترهوف در #روسیه به قدری است که از سال ۲۰۰۷ تا به امروز به عنوان یکی از عجایب روسیه شناخته میشود. آبشارهای فوق العاده زیبا و مجسمه های طلایی و زیبایی که در محوطه کاخ وجود دارد بر زیبایی کاخ چندین برابر افزوده است که هر یک از این مجسمه ها تاریخچه ای دارد. این قصر در زمان حمله آلمان ها در جنگ جهانی دوم همانند دیگر بناهای روسیه مورد چپاول قرار گرفته است. مجموعه #پترهوف شامل دو بخش است، باغ بالایی و باغ پائینی که قدم زدن در پارک بالایی رایگان است و قدم زدن در کاخ پایینی و فواره ها هزینه دارد( ۴۵۰ روبل). در زمان ورود به کاخ شما بازارچه ی محلی کوچکی را میبینید که پر است از صنایع دستی و لباس های روسی که توسط افراد محلی عرضه میشود و گروت موسیقی را هم در این مکان میبینید که وقتی میفهمند شما از چه کشوری هستید یک یا چند آهنگ مخصوص به آن کشور را مینوازند و در زمان ورود ما نیز آهنگ ای ایران را اجرا کردند. شما برای وارد شدن به محوطه کاخ باید از یک ورودی رد بشید که در آنجا بازرسی میشوید و بعد وارد حیاط کاخ میشوید و در زمانی که وارد شدید حس عجیب و خار ق العاده ای دارید از دیدن این مکان طوری که واقعا زبان از توصیف آن قاصر است، ترکیب رنگ آبی کمرنگ و سفید در کنار رنگ طلایی واقعا ترکیب زیبایی را ایجاد کرده بود و در کنار آن رنگ سبز درخت ها و باغ های اطراف نیز چشم ها را خیره میکرد واقعا از دیدن عظمت این بنا و مکان مات و مبهوت و تا دقایقی فقط مجذوب این زیبایی ها میشوید. منظره خلیج فنلاند هم از بالکن کاخ بسیار خیره کننده و بینظیره طوریکه دوست دارید ساعت ها فقط به این نقطه خیره شوید. توصیف این مکان را واقعا نمیشود در قالب جملات گنجاند حتما باید از این دست ساخت منحصر به فرد بشر از نزدیک دیدن بفرمایید تا زیبایی هایش را حس و لمس کنید. حتما در سفرتان به کشور روسیه از این مکان حیرت انگیز و بینظیر دیدن بفرمایید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش

  سلام به همه دوستان بزرگوار
  یکی دیگر از جاذبه های زیبایی که می توانید در شهر سنت پترزبورگ روسیه ببینید، باغ پترهوف می باشد که متشکل از چندین باغ و کاخ است. کاخ پترهوف در اصل اقامتگاه تابستانی پتر کبیر بوده است و این کاخ به فرمان خود او ساخته شده است و طراح اصلی فواره های آن آقای راسترلی، خالق موزه هرمیتاژ است. این مجموعه به دو بخش باغ بالا و باغ پایین تقسیم شده است که ارتفاع بین این دو حدود 14 متر است و ساختمان اصلی بین این دو قرار گرفته است. البته ما فرصت بازدید از باغ بالا رو متاسفانه پیدا نکردیم. همچنین لازم به ذکر هست که این کاخ به نام کاخ ورسای روسیه هم معروف است.
  از همان بدو ورود به این باغ، فواره های زیبا و مجسمه های طلایی و چشمه های متعدد به شدت خودنمایی میکنند. محیطی سرسبز و پر از توریست در کنار باغچه های پر از گل و حوضچه های زیبا، مواردی هستند که انتظار شما را می کشند.
  برای بازدید کامل از این باغ به زمانی بیش از 5 ساعت نیاز دارید تا بتوانید از تمامی ساختمان های موجود و باغ ها دیدن کنید. ما متاسفانه مدت زمان کمی داشتیم و بیشتر از نماهای بیرون و آن هم نه به صورت کامل دیدن کردیم ولی حس بودن در این مکان آرامش بخش، واقعا زیبا بود. حس خیره شدن در خلیج فنلاند و بودن در باغ پر از گل و سرسبز پترهوف دلپذیرتر از آن چیزی است که تصورش را می کنید.
  رفتن به این باغ را به شدت به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم. هزینه ورودی این باغ 500 روبل است و در صورتی که به صورت گروهی برید و شانس بیارید، قبل از ورود به باغ با یک گروه موسیقی سنتی روسی مواجه میشید که گاها آهنگ ای ایران را هم اجرا می کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: