Close
رستوران

موزه تعاملی گرند ماکت روسیه

Grand Maket Russia Interactive Museum

4746-Twwe2IhEib6c1FBsKOFA.jpeg
4746-jLRdX9DsElZg9GWjqX87.jpeg
4746-GJ72KJJ0VtiRqCXxdkaf.jpeg
4746-6QLvKvDunvK1Dehpj7if.jpeg
4746-HuO6NVRIfUHUHZrcQzys.jpeg
4746-AuWLQVpBSM0xqJiOh28V.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

On the 8th of June in 2012 the national show-museum «Grand Maket Rossiya» opened its doors hospitably for the wide auditory. By this time, thousands of citizens and quests of our city watched this unique exhibition. On the layout area of 800 square meters you will see the generalized images of cities and regions of Russia. Hundreds of moving trains and cars, sound and light effects add dynamics to the exposition and thousands of tiny figures make the genre scenes. Add the astonishing effect of day and night changing doesn`t leave a single visitors indifferent.

نوع جاذبه:
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Lahiji_majid
  نقدها:
  گزارش
  روسیه ی مینیاتوری!
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بهترین و لذت بخشترین روزهای سفر ما به روسیه در فروردین 98، بازدید از موزه ی گرند ماکت روسیه در سینت پترزبرگ بود.
  جایی که ماکت قسمتی از شهرهای روسیه را میتوان دید. هر کدام با نمادهایی که تعلق به آن منطقه است.
  هزینه ی ورود به ازای هر نفر بزرگسال 480 روبل است.
  کمی از این موزه برایتان بگویم:
  بدو ورود در صفی طولانی متشکل از بچه های 5 ساله تا مردان و زنانی 90 ساله، ایستادیم. صف به سرعت جلو میرفت. بعد از تهیه ی بلیط، پالتو و کوله و هر وسیله ی دیگری که مانع از لذت بردن شما از بازدید میشود را به قسمت جامه داران تحویل میدهید.
  شروع بازدید از جلوی کارگاه های ساخت ماکت ها و تعمیر قطعات مکانیکی تجهیزات بود، تا به سالن ماکتها رسیدیم.
  از تصویری که در ذهن داشتم، بسیار بزرگتر بود.
  جمعیت زیادی از بزرگسال تا کودک مشغول تماشای ماکتها بودند. همه چیز با ظرافت خاصی چیده شده بود. به همه ی جزیات دقت شده بود. حرکت ماشینها، حرکت کشتی و قطار، همه چیز با برنامه ای دقیق در حال نمایش بود.
  حتی برای دیدن نمای شهرهای مختلف در شب هم برنامه ریزی شده بود و هر چند دقیقه یکبار، برق کل سالن خاموش میشد تا فضای شب را برای بیننده تداعی کند و بتوانی زیبایی شبهای روسیه را هم لمس کنی.
  در قسمتهای مختلف جزیاتی کار شده بود که با فشار دادن شاسی های کنار ماکت، آن جزیات شروع به حرکت میکردند برای مثال با فشردن کلید، دستهای پیرزنی که در مزرعه کار میکرد به نشانه ی دانه دادن حرکت میکرد و مرغها هم مشغول به خوردن دانه ها میشدند، چنان جزیات ریزی کار شده بود که ساعتها زمان نیاز داشت تا تمام این جزییات را تماشا کنی.
  گروهی هم به تمام سالن سرکشی میکردند تا اگر وسیله ای از کار افتاد، سریعا رفع اشکال کنند. گروهی هم به صورت خبرنگاری عکاسی میکردند و عکسهای قافلگیرانه را در انتهای بازدید به بازدیدکنندگان میفروختند.
  زمان مورد نیاز برای این موزه، 4 تا 5 ساعت است.
  توصیه میکنم در سفر به سینت پترزبرگ، دیدن این موزه را از دست ندهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  گرند ماکت روسیه
  توصیه شده توسط کاربر

  سن پترزبورگ دیدنی کم ندارد ! اما باید اعتراف کنم که یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر گرند ماکت روسیه برای من بوده است.
  دومین مجموعه ماکت بزرگ جهان است و به شکل کشور روسیه طراحی شده است که با دور زدن و دیدن ماکت در واقع بخش های مختلف روسیه را می بینید.
  جزئیات واقعا بحدی زیاد است که هرکاری می کنید نمیتوانید همه چیز را ببینید !! وقتی برای دیدن بخش کوچکی می ایستید خیلی سخت است شروع به حرکت کنید و جلوتر بروید بحدی جزئیات زیاد است.
  ماکت زنده است و شب و روز دارد و ماشین ها و قطارها در حرکت هستند. صحنه شب شدن در گرند ماکت واقعا جالب و طبیعی و جذاب است.
  بلیط ورودی این مجموعه 790 روبل برای بزرگسال است و از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر برای بازدید باز است.
  این مجموعه در بخش های جنوبی و غیرتوریستی شهر واقع است و برای رفتن و دیدن به آنجا باید زحمت رفتن به خیابان tsvetochnaya را به خود بدهید که یکی از خیابان های فرعی بلوار مسکووسکی است. ایستگاه مترو مسکوسکیه نزدیک ترین ایستگاه به این مجموعه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  گرند ماکت روسیه
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه گرند ماکت یا شهر مینیاتوری روسیه یکی از زیباترین موزه های شهر سنت پترزبورگ است و در رده دوم بزرگترین شهرهای مینیاتوری جهان جای گرفته است . جایگاه اول متعلق به شهر مینیاتوری هامبورگ آلمان می باشد . این ماکت زیبا 800 مترمربع مساحت دارد. این موزه شهرها و روستاهای مختلف روسیه ، جاذبه های گردشگری معروف ، شبکه ریلی روسیه ، ابنیه تاریخی و مدرن ، مشاغل ، جاده ها ، کوه ها ، رودخانه ها ، انسان ها و … به نمایش گذاشته شده است . در این موزه همچنین تغییرات آب و هوا ، فصل ، شب و روز نشان داده شده است . چرخه شب و روز در این موزه به گونه ای طراحی شده که فقط 15 دقیقه (13 دقیقه روز و 2 دقیقه شب) طول می کشد و هنگام تغییر شب و روز نور بسیار زیبا به مرور کم و زیاد میشد و بسیار واقعی است.در بسیاری بخش‌ها با زدن دکمه هایی اسب ها می دوند و مرغها دانه می‌خورند و بسیار سرگرم کننده و جالب است. این موزه در خیابان Tsvetochnaya سنت پترزبورگ قرار دارد. نزدیکترین ایستگاه مترو Moskovskiye Vorotaاست. هزینه ورودی این موزه برای هر نفر 540 روبل است. زمان لازم برای بازدید حدود 3ساعت است. موزه از 10 صبح تا 8شب باز است و بلیط فروشی تا ساعت 7.15 دقیقه انجام می‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  دومين موزه مينياتوري دنيا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان عزیز
  خوب تقریبا همه افرادی که از شهر سنت پترزبورگ روسیه دیدن میکنند با جاذبه های اصلی این شهر آشنایی کافی رو دارند. کلیسای های فوق العاده زیبا و رنگارنگ، خیابان نوسکی، کاخ های مختلف و .... اما یکی از جاذبه هایی که همواره در این شهر کمتر مورد توجه ایرانی ها قرار میگیره، موزه واقعا زیبای مینیاتوری این شهر است.

  گرند ماکت، دومین موزه مینیاتوری دنیاست که در شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. این موزه بسیار زیبا، شهر هایی متعددی از کشور روسیه را در خود به صورت مینیاتوری جای داده است و بسیار از جاذبه های مشهور این کشور به صورت مینیاتوری ساخته شده اند. ورودی این موزه و شهر مینیاتوری برای افراد 3 تا 14 سال، 280 روبل و برای افرادی 14 سال به بالا 480 روبل می باشد. همچنین ساعات کاری موزه از 10 صبح تا 8 شب می باشد. در صورتی که با خانواده ( بیش از 3 نفر) از این موزه دیدن کنید، شامل 10 درصد تخفیف در ورودی نیز خواهید شد. طبقه پایین این موزه دارای کافی شاپ و فروشگاه می باشد.

  من در یک روز بارانی عازم این موزه شدم. در حالی که کمی برای دیدن این موزه دو دل بودم، اما وقتی که از این موزه دیدن کردم، واقعا حس بسیار خوبی رو داشتم که تونسته بودم از این موزه فوق العاده زیبا دیدن کنم. در نهایت بازدید از این موزه رو به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: