Close
رستوران

جزیره نخل جمیرا

Palm Jumeirah Islands

4987-rrWgNzDwO3vVsV9cA5WZ.jpeg
4987-IinttOSXnezUSjsEGliX.jpeg
Palm Jumeirah Islands (1).jpg
Palm Jumeirah Islands (2).jpg
Palm Jumeirah Islands (3).jpg
Palm Jumeirah Islands (4).jpg
Palm Jumeirah Islands (5).jpg
Palm Jumeirah Islands (6).jpg
Palm Jumeirah Islands (7).jpg
Palm Jumeirah Islands (8).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نخل جمیرا یکی از سه جزیره نخلی دبی است. در طراحی این جزیره از درخت نخل الهام گرفته شده‌است و دارای ۱۷ شاخه عظیم است که توسط یک حصار ۱۲ کیلومتری حفاظت شده‌است. برای به سطح آب رساندن این سازه، بیشتر از ۵۰ میلیون متر مکعب خاک مورد نیاز است. ساخت این جزیره در سال ۲۰۰۱ آغاز شد و در سال ۲۰۰۸ به پایان رسید. مساحت این جزیره ۵ در ۵ کیلومتر است.

نوع جاذبه:
 • جزیره ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش

  پالم جمیرا، جزیره مصنوعی دبی و جای خاص و متفاوتیه. وقتی این جزیره رو می بینیم، دیگه نمی تونیم بگیم که اماراتی ها صرفا با پول نفت، کشورشون رو انقدر آباد و توریستی کردن. قطعا فکر و اندیشه بزرگی هم در کنار این پول نفت بوده. پالم جمیرا، پر از ویلاهای لوکس برای افراد سرشناس و ثروتمند دنیاست و محل خوبی است برای تفریحات آبی قشر مرفه. اینطور که راهنمای می گفت، این جزیره رو در طول 4 سال ساختن و البته ویلا سازی های اون زمان بیشتری طول کشیده. هتل های معروف و ساحلی دبی، در این جزیره مصنوعی قرار دارند، مثل رکسوس، آتلانتیس و جمیرا و ... این جزیره واقعا ارزش دیدن داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  یکی از زیباترین ماریناهای دبی
  توصیه شده توسط کاربر

  نخل جمیرا به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های دبی شناخته میشه که در اون دو مارینا یکی در سمت شرق و دیگری در سمت غرب ساخته شده است. مارینای غربی به دلیل قرار گرفتن دبی مارینا و چرخ و فلک در شرف افتتاح دبی به مراتب منظره زیباتری از مارینای شرقی آن دارد. اینجا شما میتونید از تفریحات آبی هم لذت ببرید و یکی از بهترین مکانها برای عکاسی می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  Palm Jumeirah
  توصیه شده توسط کاربر

  پالم جمیرا یکی از جزایر مسکونی و تجاری نخلی شکل دبی هست.برای دسترسی به جزیره جمیرا مونوریل وجود دارد که از یک سمت به هتل آتلانتیس و از سمت دیگر به انتهای نخل جمیرا و برج های ورودی جزیره میرسد. دیدن ویلاهای لوکس و هتل اتلانتیس و برج العرب رو هنگامی که سوار بر مونوریل هستید از دست ندهید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  نخل جمیرا، معنای واقعی تجمل
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر دبی دارای 3 جزیره به شکل نخل می باشد که جزیره Jumeirah از نظر ابعاد کوچکتر از دو جزیره دیگر (نخل دیره و جبل علی) می باشد اما از دو جزیره دیگر قدیمی تر است.

  ساخت آن از سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز گردید و در سال ۲۰۰۸ میلادی به اتمام رسید. وسعت این جزیره ۵.۷۲ کیلومتر مربع می باشد. این جزیره نقش بسیار مهمی در افزایش شتاب رونق اقتصادی و گردشگری شهر دبی داشته.

  از جاذبه های مهم این جزیره می توان به مجموعه آتلانتیس و همچنین یک مونوریل با ظرفیت حمل ۳ هزار مسافر در روز اشاره کرد. مجموعه آتلانتیس شامل هتلی با همین نام (Atlantis, The Palm ) و همچنین یکی از پیشرفته ترین پارکهای آبی منطقه بنام Aquaventure می شود.

  در شاخه های این نخل ویلا ها و هتل های فوق مجلل ساخته شده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش

  سلام به همه دوستان
  یکی از جاذبه هایی که در سال های اخیر به مشهور شدن شهر دبی کمک فراوان کرده است، جزیره نخل جمیرا در این شهر است که در نوع خود بی نظیر و یک شاهکار تمام عیار مهندسی است. داستان از آنجا شروع شد که دبی به دنبال پیشرفت چشمگیر در صنعت گردشگری بود، و از این رو در عرصه های مختلفی از قبیل صنعت هوایی برنامه ریزی کرده بود. اما حاکمیت وقت دبی به این نتیجه رسیده بود که وجود یک پروژه بین المللی با برنامه ریزی دقیق می تواند در این هدف موثر واقع شود. ساخت جزیره نخل دبی در سال 2001 شروع شد. اما چرا این جزیره ساخته شده؟
  - دبی دارای آب و هوایی گرم است و به همین دلیل تفریحات ساحلی یکی از مواردی هست باید روی آن تاکید شود. اما خط ساحلی دبی محدود بود و این جزیره می توانست ( و توانست) خط ساحلی دبی را به 56 کیلومتر برساند. این خط ساحلی، دبی را به نقطه ایی رساند که بتواند بر روی تفریحات آبی و ساخت ریزورت های فراوان برنامه ریزی کند.

  - پالم جمیرا شرایط ایده آلی برای ساخت ریزورت به شمار می رفت. به همین دلیل است که هم اکنون 22 ریزورت مجلل از جمله هتل های جمیرا، آتلانتیس، سوفیتل، رکسوس و ... برای روی این پالم ساخته شده اند که از مجلل ترین ریزورت های دنیا به شمار می آیند.


  - ساخت یک پروژه در کلاس جهانی، واقعا می توانست دبی را زبان زد عام و خاص بکند. به همین دلیل دبی با ساخت جزیره نخل به دنبال چندین رکورد شکنی بود و در اون موارد موفق نیز بود. این جزیره در کمترین زمان ممکن ساخته شد. کل ساخت این جزیره 6 سال طول کشیده است. 4 سال برای ساخت جزیره و 2 سال برای ساخت شهر و ویلا های روی آن.

  - در راستای همین رکورد هاست که دبی شهرترین ها شده است و جزیره های مصنوعی دیگری نیز که جزء مجموعه پالم هستند به نام های پالم جبل علی و پالم دیره در حال ساخت می باشند.


  هم اکنون پالم جمیرا به یکی از جاذبه های مهم شهر دبی بدل شده است. یک خط مونوریل بر روی این جزیره وجود دارد که آخرین ایستگاه آن هتل آتلانتیس در منتهی الیه پالم جمیرا می باشد. پارک آبی آکواونچر و همچنین آکواریم هتل آتلانتیس نیز در این پالم واقع شده اند. چندین مرکز خرید و کافه رستوران های به نام نیز در این پالم قرار دارند که می توانند مورد توجه توریست ها قرار بگیرند. همچنین بندری کوچک و مخصوص کشتی های تفریحی و گردشی در وسط جزیره پالم قرار دارد که گردشگران می توانند تور های مختلفی از قبیل تور دور جزیره پالم را تجربه نمایند.

  در خلاصه باید اضافه کرد که ریزورت هایی که در جزیره نخل قرار دارند، کمی گرانتر از سایر هتل های شهر دبی هستند و به دلیل ریزورت بودن، اکثر آن ها خدمات HB و یا تعداد معدودی از آنها خدمات ALL و یا UALL ارائه می دهند. در حالی که این امر در هتل های داخل شهر دبی زیاد رایج نیست. چنانچه در ریزورت های جزیره پالم (نخل) جمیرا اقامت ندارید، می توانید از طریق اتوبوس های هاپ آن هاپ آف این جزیره را به طور کامل بگردید و مطمئن باشید که ارزش آن را دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: