Close
رستوران

غار موزه استاد وزیری

Vaziri Caved Museum

Vaziri Caved Museum lavasan (1).JPG
Vaziri Caved Museum lavasan (2).JPG
Vaziri Caved Museum lavasan (3).JPG
Vaziri Caved Museum lavasan (4).JPG
Vaziri Caved Museum lavasan (5).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این موزه توسط دکتر ناصر هوشمند وزیری که از مجسمه سازان طراز اول ایرانه اداره می شه و کلیه هزینه ها و ایده ها و خلاقیتی که در آن بکار رفته توسط خود استاد اعمال می شه و اولین غار موزه خصوصی ایرانه. در مدت ۶ سال فعالیت، دالان هایی در دل کوه حفاری و جهت به نمایش گذاشتن آثار ایشان و ارائه به هنر دوستان آماده شده که هنوز در حال توسعه و تکمیله. هر کدام از آثار وی بیانگر داستان های شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل ایرانیه و شامل بخش های نمایشگاهی، بخش کارگاهی، صنایع دستی، آموزشی، نگارخانه و سالن اجتماعاته. این مجموعه تنها موزه ای ست که در آن مراجعه کنندگان می تونن آزادانه گردش و عکاسی کنن و دانشجویان رشته هنر می تونن مستقیما از استاد ایده گرفته و کار ورزی کنن. استاد وزیری در مدت بازدید علاقمندان، در مورد آثارشان توضیحات لازم رو ارائه می دن و سعی در اشائه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی در بین بازدید کنندگان می کنن همانگونه که خود را وقف این کار کردن. در بخش صنایع دستی دختر ایشان (خانم راما وزیری) کارگاه رو اداره می کنن و کارهای جدید و خلاقانه ای در زمینه سفال، سرامیک، نقش برجسته و ... تولید می کنن که علاقمندان می تونن از این بخش هم بازدید کنن. با توجه به اینکه از استاد وزیری جهت فعالیت در کشورهای دیگر دعوت می شه تا در خارج از ایران هم چنین مجموعه ای رو راه اندازی کنن ولی ایشان عاشق ایران بوده و دوست دارن این محل با تمام مجسمه ها و آثار هنری در آن که حاصل ۵۰ سال فعالیت استاده در ایران باقی بمونه و برای رسیدن به این هدف بصورت شبانه روزی در این مجموعه کار می کنن.

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی
 • موزه های هنری

تصاویر کاربران

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  غاری در دل شهر
  توصیه شده توسط کاربر

  غار موزه وزیری یکی از جاهای دیدنی هست که خیلی تعریفش رو شنیده بودم ولی هیچ وقت فرصت نکرده بودم برای بازدید برم . تا اینکه بلاخره قسمت شد و با دوستان رفتم . این غار موزه نزدیک لواسان هست و باید از لواسان یک مسافتی رو حدود ۱۰ دقیقه به سمت جاده کند علیا سفلا باید رانندگی کنید . در کل دسترسی به این غار موزه خیلی راحت هست . برای ورود باید ورودیه پرداخت کنید به مبلغ ۱۰ هزار تومان . این غار موزه شما مجموعه ای جذاب از کلی وسیله میبینید که از وسایل قدیمی و غیر قابل استفاده درست شدند که خیلی هم دیدنی و جذاب هستند درست وقتی دارید تو مجموعه قدم میزنید یهو به بک غار برخورد میکنید که خیلی جالب و دیدنی هست در بدو ورود مجسمه رستم رو میبینید که که با یک دستش کوه رو نگه داشته و هرچی جلوتر میرید به آثار جذاب تری برخورد میکنید . در ضمن یک آلاچیقهایی هم درست تو ارتفاع ساخته شده که کمی برای بالا رفتن و رسیدن به این الا چیقها باید شجاع باشید چون مسیرش کمی خوفناک هست و هرآن احساس میکنید ممکن هست زیر پاتون خالی بشه ولی برای من تو هوای برفی برای دیدن کوهای برفی روبرو و حس کردن حال و هوای زمستان خیلی جذاب بود . بهتون پیشنهاد میدم اگه روزی مسیرتون به لواسان افتاد از این باغ موزه دیدنی که حس نوستالژی هم بهتون میده دیدن کنید . البته یک همچین جاذبه اگه خارج کشور بود و یا توریست‌ها خارجی به ایران میتونستند راحت بیان ارزش بیشتری پیدا میکرد. بهتره قدر داشته هامون رو بدونیم و بی تفاوت از این جاهای دیدنی نگذریم.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  غار موزه وزیری
  توصیه شده توسط کاربر

  غار موزه استاد وزیری در لواسان واقع شده است. این موزه به همت دکتر وزیری بنا نهاده شد و آثار بسیاری از وی و شاگردانش در موزه وجود دارد. از همان درب ورودی که وارد می شوید آثار خلاقانه و فانتزی و با مزه ای را شاهد خواهید بود. در حیاط یک آلاچیق دو طبقه وجود دارد. یک میله آتشنشانی که می توانید به جای پله از آن پایین بیایید. یا یک دیواه جهت سنگ نوردی. در بخشی تونل مانند وجود دارد که با قدم زدن در آن با آثار با مزه ای مواجه خواهید شد. در این موزه با زباله های بازیافتی آنقدر مجسمه های بامزه ای درست کرده اند که حتی به فکر آدم هم نمیرسد. ساعت کار موزه تا ساعت 7 است. ما چون یکی از دوستانمان شاغل در موزه هستند چند باری که رفتیم جهت کمک به موزه مبلغی بیشتر از بلیط ورودی دادیم ولی خاطرم نیست آن سال بلیط 5 تومان بود یا بیشتر.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: