Close
رستوران

دریاچه سد مهاباد

Lake of Mahabad Dam

6192-4KkmjSqGFhki1TkrGrps.jpeg
Mahabad Dam Lake (2).jpg
Mahabad Dam Lake (1).jpg
Mahabad Dam Lake (3).jpg
Mahabad Dam Lake (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه سد مهاباد
  توصیه شده توسط کاربر

  سد مهاباد یکی از سدهای استان آذربایجان غربی میباشد ،با طول هفتصد متر و جالبتر اینکه از نزدیکترین سدهای جهان به شهر محسوب میشود.
  پیش از انقلاب توسط مهندسین یوگسلاوی ساخته شده است.
  از سد های پر آب کشور به حساب می آید که درصورت پر آب بودن سد ،آب را به دریاچه ارومیه انتقال میدهند.
  سد مهاباد بین جاده های مهاباد_سردشت و مهاباد پیرانشهر قرار دارد
  جاده ی سردشت در روز های جمعه برا تفریح مردم شلوغ و پر ترافیک میباشد ،چندین کافه رستوران در این جاده وجود دارد که مهمترین و باکیفیت ترین آنها رستوران جزیره میباشد.
  کلوچه شورمزه و آش دوکلیو از غذاهای خیابانی این منطقه که در این جاده بیشتر به چشم میخورد.
  شاید در نگاه اول چیزی به نظر نیاد و آدم مشتاق نباشه امتحان کنه ولی به محض امتحان عاشق کلوچه شورمزه آبدار و تند مهاباد خواهید شد
  در شب های تابستون با کرایه دادن قلیون و بساط چایی ،شاهد جمع شدن دوستانه هایی در این جاده هستیم.
  جاده پیرانشهر برا دیدن شهر ،زیر نور مهتاب ،بهترین ویو از شهر رو برامون فراهم میکند.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند آوات مام قادری
  نقدها:
  گزارش

  لازم نیست از شهر خارج بشین! چون سد داخل شهره! کافیه تعطیلات عید نوروز بیاید که از روی سد هم رد بشید و اونجا پیاده روی کنید تو روزای عادی امکان بازدید و رد شدن از تاج سد رو ندارین. سد مهاباد دو تا مسیر داره یکی از سمت پارک ملت که جادش به سمت پیرانشهر میره ، کافیه یه سربالایی برید بالا تا به قسمت تاج سد برسید و سمت راستتون دریاچه بزرگ سد مهاباد باشه ، و سمت چپتون شهر و قسمت نزدیک به شما یعنی پارک ملت شهر . آبی که از دریچه سد خارج میشه به شکل یک رودخونه از وسط پارک میگذره و منظره قشنگی رو به وجود میاره. در ادامه مسیر پیرانشهر حدود پنج کیلومتر که برید میتونید قایق ها رو ببینید و برید سوار بشید . مسیر بعدی مسیر جاده سردشت هست که از اون سمت بیشتر دریاچه رو میبینید و راحت تر میتونید برید پایین و به آب نزدیک بشید و اگه خواستید آبتنی بکنید. از این مسیر که برید دکه های زیادی هستن که خوراک های محلی و غذاهای کبابی میفروشن و سه کافه رستوران هم در این مسیر قرار دارن که نزدیک ترین و معروفترینشون کافه جزیره هست که میتونید اونجا برید و با ویوی زیبای دریاچه غذا یا قلیون میل بفرمایید. یادتون نره خوراکی محلی مهاباد که اسمش کلوچه شورمزه هست و از یه نون سرخ شده مخصوص که داخلش نخود پخته شده میریزن امتحان کنید!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Limo
  نقدها:
  گزارش
  سدی زیبا در داخل شهر
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه سد مهاباد،تنها سد چسپیده به شهر در جهان است که توسط مهندسان یوگوسلاوی در سال ۱۳۴۸ ساخته شده است. جاده‌های ارتباطی مهاباد به سردشت و پیرانشهر از کنار این دریاچه زیبا عبور می‌کند. از نواحی دیدنی اطراف این دریاچه می‌توان به جزیره، قاضی آباد، سر میدان و تاقه دار (تک درخت) اشاره کرد. این دریاچه محل مناسبی برای تفریحاتی همچون شنا و ماهیگیری می‌باشد. از جمله ماهی‌های این دریاچه می‌توان به ماهی کپور و سوف اشاره کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه سد مهاباد
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه سد مهاباد داخل شهر قرار دارد و طبیعت بسیار زیبایی دارد دو طرف دریاچه جاده های پیرانشهر و سردشت قرار دارند که بسیار سرسبز و زیبا هستند و برای کمپینگ مناسب هستند همچنین برای ماهیگیری هم مناسب است .در اطراف دریاچه دستفروش ها غذاهای محلی میفروشند و همچنین رستوران جزیره هم در این مکان است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: