Close
رستوران

تنگ بستانک (بهشت گمشده)

Tang-e Bostanak (The Lost Paradise)

6257-jv6Llt9C7ZdfpqWniFo6.jpeg
Tang-e Bostanak (2).jpg
Tang-e Bostanak (1).jpg
Tang-e Bostanak (3).jpg
Tang-e Bostanak (4).jpg
Tang-e Bostanak (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  بهشت گمشده
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. اگر در حرکت از سمت شیراز به شهر مرودشت قبل از ورود به مرودشت به جاده کافیروز بپیچید و حدود یکساعت و نیم رانندگی کنید در سمت چش خود به این منطقه میرسید. عجیبیش اینه که در عین ناباوری وسط منطقه تقریبا بیابانی یک دفعه تکه ای مثل بهشت خواهید دید. این منطقه دارای پوشش جنگلی است که منظره ای تماما سبز و بسیار دیدنی ای را خلق کرده است. جدا از آبشار های معروف این منطقه، منظره ی چشم نوار دریاچه سد «درودزن» در مسیر این آبشار ها، جنگل‌های انبوه بلوط و معماری روستاهای منطقه در کنار زیبایی های طبیعی و شالیزار ها در مسیر رسیدن به تنگه بستان، از دیگر جذابیت های این بهشت گمشده است. آب بسیار سردی دارد. اما ما داخلش شنا کردیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  تنگه بستانک(بهشت گمشده)
  توصیه شده توسط کاربر

  بهشت گمشده یا تنگ بستانک کامفیروز یک جای قشنگ که هم ابشار داره و هم این حضچه که حدودا عمقش ۳یا ۴متره.یه رود خوشگل توو کل مسیر هست و درختان بلند و سر به فلک کشیده.وقتی به ابشار میرسید یه مسیر تقریبا گمی وجود داره به سمت بالا که وقتی اون رو به سمت بالا میرید به این حوضچه که مسقفه و داخل یه غار حالته میرسید.ابی زلال و خنک انتظارتونو میکشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر
  نقدها:
  گزارش
  طبیعت گردی
  توصیه شده توسط کاربر

  بهشت گم شده در شهرستان مرودشت و کامفیروز با نام اصلی تنگ بستانک مشهوربوده است ؛ بهشت گمشده دره زيبايي است كه جهت امتداد آن شرقي غربي است و صخره‌هاي عمودي و مرتفع دو طرف آن را دربرگرفته است.
  این منطقه دیدنی که زیبایی انبوه درختان و پرآبی رودخانه هایش چشم هر بیننده ای را می نوازد و مهمانان را به تحسین و تکریم آفرینشگر هستی وامی دارد از جمله مناطق حفاظت شده استان فارس است.
  انبوه درختان در منطقه بهشت گم شده در پاره ای از مناطق چنان پنجه در پنجه هم انداخته و سقفی از نوازش بر سر رهگذران و گردشگران ساخته که به سختی می توان درخشش آفتاب را از میان شاخ و برگ درختان دید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: