Close
رستوران

شهر باستانی اصطخر

Istakhr Historical City

6277-kGMbaR8PmWcLRlbgfANQ.jpeg
Istakhr Historical City (2).JPG
Istakhr Historical City (1).JPG
Istakhr Historical City (3).JPG
Istakhr Historical City (4).JPG
Istakhr Historical City (5).JPG
Istakhr Historical City (6).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی
 • بناهای باستانی
 • مکان های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش

  اِستَخر نام شهری باستانی است واقع در استان فارس ایران. املای تاریخی آن اصطخر است.استخر بزرگ‌ترين شهر در دردوران خود بوده و به گفته تاريخ نويسان چهاردروازه داشته كه درحال حاضر یک از آنها در سر پيچ دوراهی مرودشت ارسنجان و ديگری در جنوب شهر مرودشت قرار داشته‌ است. در هفت کیلومتری ویرانه‌های تخت جمشید، ویرانه‌های شهر استخر معروف به «تخت طاووس» قرار دارد. آثار بجامانده از این شهر شامل دروازه سنگی، ستون‌ها و دیواره‌های سنگی است که به روزگار هخامنشی تعلق دارد. در این شهر، بازمانده سازه‌های اسلامی، ساسانی و اشکانی و ظروف و آثار سده‌های آغازین هجری در آن کشف شده است‌. آب شهر استخر از رود سیوند تامین می‌شده‌است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  شهر تاریخی استخر
  توصیه شده توسط کاربر

  در ۴۵ کیلومتری شیراز ، ۷کیلومتری تخت جمشید و۳کیلومتری نقش رجب ویرانه های شهر استخر در مرودشت دیده میشود.این شهر بزرگترین شهر در دوران خود بوده و چهار دروازه داشته که امروزه یکی از آنها در سرپیچ مرودشت ارسنجان قرار دارد.استخر بزرگترین و آبادترین بخشهای ایران باستان بوده واکنون ویرانه هایی از آن بجا مانده که تخت طاووس گویند. مهمترین پرستشگاه ایران در استخر قرارداشته و پادشاهان ساسانی در این عبادتگاه تاج گذاری میکردندودرطول تاریخ همیشه پادشاهان آرزوی تسخیر این شهر را داشتند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  شهر تاریخی استخر
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر استخر شهری باستانی است که حدود 5قرن پیش ازمیلاد بوده است. درمرودشت استان فارس قراردارد. استخر ازبزرگترین شهرهای دوران خود بوده وبه گفته ی تاریخ نویسان 4 دروازه داشته که امروزه یکی ازآنها درسرپیچ دوراهی مرودشت ارسنجان می باشد. حدود 10 قرن قدمت دارد که مراسم تاجگذاری وجشنهای زیادی درآن برگذار شده بوده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: