Close
رستوران

آبشار بیشه

Bisheh Waterfall

6431-lWva2Y8gsBT9yPYjZQQw.jpeg
Bisheh Waterfall (1).jpg
Bisheh Waterfall (2).jpg
Bisheh Waterfall (4).jpg
Bisheh Waterfall (5).jpg
Bisheh Waterfall (7).jpg
Bisheh Waterfall (9).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

آبشار بیشه در منطقه‎ای کوهستانی و دامنه‎های رشته کوه زاگرس قرار داره و یکی از زیباترین آبشارهای کشوره. به علت همجواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم انداز ایستگاه راه آهن بیشه و همچنین هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه های بلند و دلنشین بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است. اگه قصد بازدید از این آبشار رو دارین می تونین مطمئن باشین که امکانات اقامتی برای شما فراهمِ و می تونین چند روزی رو در کنار این آبشار سر کنین.

نوع جاذبه:
 • آبشار

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Shilan
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار بیشه در ۶۵ کیلومتری خرم آباد کنار راه آهن تهران _خوزستان در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار دارد.
  لرستان به سرزمین آبشارهای ایران معروف است و آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی به ثبت رسیده است.
  آبشار بیشه در دل کوههای زاگرس واقع استو مسیر ریلی بسیار دیدنی دارد . ارتفاع آبشار به ۴۸ متر و در بعضی مناطق حتی به ۵۸ متر میرسد و عرض آن ۲۰ متر است.
  اگر اهل کمپ کردن هستید سکوهای برای چادر زدن در اطراف آبشار وجود دارد .
  ولی متاسفانه هنوز برای بعضیها فرهنگ اینکه حداقل جای که میخوایم برای چند ساعتی استقرار پیدا کنیم رو کثیف نکنیم وجود نداره ، کاش میشد همه این فرهنگ زباله نریختن رو رعایت میکردن ،حیف اون طبیعتی زیبا که بخوایم با زباله ریختن نابودش کنیم.
  از اوایل فروردین تا اواخر آبان میشه این آبشار زیبا رو دید،و اینکه اینجا نیازی به ورودی نداره.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Roya.noori
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  لرستان، سرزمین آبشارهای ایران است، به طوری که با داشتن ۶۰ آبشار فصلی و دائمی بیشترین آبشارهای ایران را در خودش جای داده. و عروس این آبشارها،آبشار بیشه است، چهل و هشتمین اثر ملی به ثبت رسیده.? این آبشار در ۶۵ کیلومتر خرم آباد و ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورود روستایی به اسم بیشه و در کنار راه آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار دارد. آبشار بیشه در دل جنگل‌های بلوط و کوه‌های زاگرس واقع شده و مسیر ریلی‌اش هم بسیار دیدنی‌ست. ارتفاع آبشار ۴۸ متر( در برخی از منابع ۵۸ متر) است و ۲۰ متر هم عرض دارد. چشمه‌هایی که در نزدیکی ایستگاه بیشه‌اند، آب آبشار را تامین می‌کنند. در اطراف این آبشار رستوران، بازارچه محلی، فروشگاه و پلاژ هم وجود دارد و امکان اسب سواری هم هست.
  بهترین تایم برای سفر به این طبیعت زیبا بهار و تابستونه.اگه تو تابستون اکثر مناطق گرمه میتونید به لرستان سفر کنید و از طبیعت بی نظیرش لذت ببرید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  ایستگاه راه آهن بیشه ، ایستگاه زیبایی است که از دیواره کناری آن ، آبی که از ارتفاعات بالادست می آید به صورت آبشارهای کوچکی به پایین می ریزد . این آب ها از یک سری لوله هایی که زیر ریل آن کار گذاشته شده رد می شود و به سمت دیگر ریل می آید و در نهایت به دره زیبایی به عمق پنجاه متر در پایین دست ایستگاه می ریزد . در دره پایین این ایستگاه ، رود سزار جریان دارد . در پایین این دره می توان مشاهده کرد که آبشار زیبایی از آب هایی که از روستای بیشه و در مجاورت ایستگاه راه آهن جریان دارد به پایین می ریزد و به رود سزار می پیوندد . این آبشار زیبا و مرتفع به نام آبشار بیشه معروف است و گردشگران فراوانی را بویژه در فصل بهار و تابستان به این منطقه جذب می کند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • farzaneh
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  ابشار بیشه در شهر خرم اباد و۳۰ کیلومتری جنوب شرقی سهرستان درود قرار دارد واین ابسار با ارتفاع ۴۷ متر اس یکی از بزرگترین ابسارهای ایران هست و اب لین ابشار به رود سزار میرسد این ابشار از امکانات رفاعی خوبی برخوردار هست مثل بازار محلی و رستوران و جای توریستی و شلوغی هست وخط ریلی تهران خوزستان ایستگاهی به نام بیشه دارد که در نزدیکی این ابشار هست یکی از قسنگ ترین مسیرهای ریلی را رقم زده هست جای خوس اب وهوایی هست پیسنهاد میکنم حتما سری به این ابشار زیبا بزنید اگر اهل طبیعت هستیدت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  آبشاری زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  این آبشار در ۶۵ کیلومتری خرم اباد قرار داره و به رودخانه سزار می ریزه. مسیر بسیار زیباست. کوههای زیبا با پوشش گیاهی منحصر بفرد غرب ایران که من بسیار دوست دارم. آب و هوایی دل انگیز. ایستگاهی به همین نام در این منطقه در خط ریلی تهران-اهواز. زمان حضور ما اربعین بود که تقریبا این منطقه خلوت بود. پیشنهاد میکنم سفری به این منطقه داشته باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  آبشاربیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار بیشه یکی ازآبشارهای شهرستان خرم آباد در کنار روستای بیشه است که ارتفاع آن حدود 48 متروعرض تاج آبشار 20 متر است دربالای آبشار روبه روی ایستگاه چشمه های پرآب متعددی دیده می شودواین آب چشمه ها بعداز عبور ازایستگاه قطاربیشه، آبشار بیشه راتشکیل می‌دهند. این آبشار با جنگل‌های بزرگ بلوط درکنار آن بدلیل جاذبه گردشگری طبیعی موردتوجه گردشگران زیادی قرارگرفته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار بیشه یکی از زیباترین آبشارهای ایران است که در چند کیلومتری خرم آباد در روستای بیشه قرار گرفته است. خوشبختانه دسترسی به این آبشار به راحتی میسر است و تا خود آبشار با ماشین قابل رفت و آمد است. البته همین حسن سبب شلوغی بیش از حد آن در فصل های توریست پذیر شده است. بعد از پارک ماشین در پارکینگ با ده دقیقه پیاده روی یا کمتر به راحتی می توانید به آبشار برسید. خود مسیر نیز از خرم آباد تا بیشه بسیار زیبا و سرسبز است و عکسهای زیبایی را برایتان رقم خواهد زد. در نزدیکی آبشار بازارچه صنایع دستی معمولاً دایر است و پلاژهایی برای کرایه نیز وجود دارد. همچنین چندین مغازه و رستوران نیز در آنجا تامین کننده نیازهای مسافران هستند. این آبشار از بالای صخره ها از درون چشمه هایی جوشان به پایین سرازیر می شود. این آبشار در روستای بیشه قرا دارد و در سال 1387 در فهرست میراث طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده است. آب آبشار به رود سزار می ریزد که نهایتاً به رودخانه دز می پیوندد. مجاورت روستای بیشه با ایستگاه راه آهن و دسترسی راحت به آن سبب شده تا این منطقه از نظر گردشگری پر رونق باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشاربیشه در ۶۵ کیلومتری خرم آباد و ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورود در بخش پاپی، شهر سپید دشت و روستایی به اسم بیشه و در کنار راه آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار دارد. آبشار بیشه در دل جنگل‌های بلوط و کوه‌های زاگرس واقع شده و مسیر ریلی‌اش هم بسیار دیدنی‌ست. ارتفاع آبشار ۴۸ متر است و ۲۰ متر هم عرض دارد. چشمه‌هایی که در نزدیکی ایستگاه بیشه‌اند، آب آبشار را تامین می‌کنند، آبی که بعد از برخورد به زمین ۱۰ متر جریان دارد تا به رودخانه سزار برسد، همان رودخانه‌ای که از سرشاخه‌های رود دز است و به همین خاطر به آن آب دز هم می‌گویند. در اطراف این آبشار رستوران، بازارچه محلی، فروشگاه و پلاژ هم وجود دارد و امکان اسب سواری هم هست. رودخانه سزار رودخانه عمیقی‌ست و عمق آن در بعضی جاها بین ۸ تا ۱۲ متر است.در اطراف این رودخانه همه جا تابلوی شنا ممنوع زده حتی برای کسانی که شناگر ماهر هستند . یکی از دوستانم در جریان بازدید از این مکان شاهد غرق شدن کسی بوده L پس بهتر است فقط از دور این رودخانه وحشی و آبشار زیبایش را تماشا کنیم. اگر اهل کمپ کردن هستید سکوهایی برای چادر زدن و همچنین پلاژهایی در اطراف آبشار وجود دارد. همچنین می‌توانید با کمی پیاده روی به روستای بیشه بروید و در مهمانخانه یا خانه‌های محلی بمانید. ما ازاین  مسیربه آبشار رفتیم در ۵ کیلومتری خرم آباد در جاده دورود به یک سه راهی رسیدیم و مسیر سمت چپ را ادامه دادیم . ما حدود ساعت 12 شب به این مکان رسیدیم جاده خیلی پر پیچ و خم بود پس توصیه می کنم در روشنایی روز در این مسیر رانندگی کنید. شب را در خانه ای اجاره ای در روستای پسیل که نزدیک آبشار بود به قیمت مناسبی اجاره کردیم که امکانات چندانی هم نداشت. در هنگام برگشت از آبشار به سمت خرم آباد مسیر بسیار سرسبز و دلنشین بود که ما شب قبلش به دلیل تاریکی نتوانسته بودیم زیباییش را ببینیم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار بیشه آبشار زیبایی است که در روستای بیشه استان لرستان واقع شده است. سهولت دسترسی به این آبشار هر ساله مسافران زیادی را به سمت خود میکشاند چرا که تا نزدیکی های آبشار میتوانید با ماشین بروید. همچنین ایستگاه راه آهن بیشه نیز در مجاورت آن قرار دارد. در این مکان امکانات اقامتی از قبیل مجتمع اقامتی، سوییت و چادر به راحتی در دسترس است. آبشار در فصول مناسب سال معمولا بسیار شلوغ است و توصیه میکنم مسیر عبوری کنار آبشار را کمی بالا بروید تا بتوانید نمای بهتری را از آبشار ثبت کنید. رودخانه سزار که پایین آبشار جاری سرعت و فشار زیادی دارد و توصیه میکنم قصد شنا کردن در آن را اصلا نکنید چراکه طی سالیان مختلف متاسفانه تلفاتی از آن گزارش شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام.یه آبشار قشنگ و دوست داشتنی با محیط و جاده دسترسی زیبا.در تعطیلات بسیار شلوغه و بهتره روزهایی برید که میان هفته باشه و تعطیلی نباشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبای کشورمان است که در استان لرستان درنزدیکی شهرستان درود در روستای بیشه قرار دارد.ایستگاه قطار بیشه نیز یکی از ایستگاههای جذاب است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Amin
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بیشه
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار بیشه در استان لرستان واقع شده است و یکی از قشنگترین آبشارهای ایران میباشد که در کنار ایستگاه بیشه قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Zahra Osk
  نقدها:
  گزارش
  ابشار بیشه عروس زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید وقتی کوله پشتی رو جمع میکردم باورم نمیشد به بزم همچین عروس زیبایی دعوت شده ام
  احتمالا خیلیا مثل من دورود رو با ابشار میشناسن من برای رسیدن به آبشار تقریبا نزدیک دو روز تو راه بودم و در فصل گرم سال او با آب و هوای خنک از من پذیرایی کرد و خستگی راه را در برد و مرا با قطاری که از کنارش رد میشد به راه سپرد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  آبشار بيشه
  توصیه شده توسط کاربر

  لرستان سرزمین آب و آبشار است. در بهار در سفر به این استان می توانید در کنار طبیعت زیبای آن از آبشارهای زیبا و رودهای خروشان این استان دیدن کنید.

  آبشار بیشه در شهرستان خرم آباد و در روستایی به نام بیشه در همسایگی شهرستان درود قرار گرفته است. مردم روستای بیشه بیشتر از طوایف گراوند و سالاروند هستند و به زبان لری مینجایی و همچنین لری بختیاری حرف می‌زنند.

  آبشار بیشه جز چهل و هشتمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در سال 1387 در فهدست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

  این آبشار 48 متر ارتفاع دارد و پس از رسیدن آب به اولین نقطه زمین حدود 10 متر نیز بر روی سنگها سرازیر می شود و عرض تاج آن 20 متر است. آب این آبشار از چشمه های متعدد بالا دست آن سرچشمه می گیرد.

  رودخانه سزار رودی عمیق با شدت جریان بالاست که شنا کردن در آن به شدت خطرناک می باشد. اما با وجود انواع تابلوهای شنا ممنوع در فصول کم آب تر مردم در حوضچه مقابل آبشار تنی به آب می زنند. در رودخانه سزار انواع ماهی های کفال، ماهیان کف زی، کپور و گربه ماهی نیز وجود دارد.

  درصورتی که اهل پیاده روی باشید می توانید در مسیر مقابل آبشار و در مسیر پاکوب مشخص شده به میان طبیعت بکر و جنگلهای بلوط بروید. اما مراقب باشید از مسیر خارج نشوید که راه را گم نکنید.

  کی برویم؟

  آبشار بیشه در منطقه کوهستانی واقع شده است که زمستانهای پر برف و تابستانهای گرمی دارد. بهترین فصل سفر به این منطقه اواسط بهار تا اوایل تابستان است و در فصل پاییز هم با هزار رنگ شدن طبیعت جلوه دیگری از زیبایی های منطقه نمایان می شود. ولی سفر به این منطقه در زمستان توصیه نمی شود.

  چگونه برویم؟

  توسط قطار: یکی از چشم نواز ترین خطوط ریلی ایران (تهران-اهواز) از میانه کوه های زاگرس عبور می کند. از شهرستان درود به سمت بیشه مسیر ریلی وجود دارد و ایستگاه قطار بیشه یکی از زیبا ترین ایستگاه ها درکنار آبشار و در میان درختان بلوط می باشد. از ایستگاه تا کنار آبشارمسیر پیاده روی کوتاه و زیبایی وجود دارد.

  ماشین: هم از سمت خرم آباد و هم از طریق درود مسیر اسفالته پر پیچ و خم و زیبایی تا روستای بیشه وجود دارد. بعد از کیلومتر ۵۰ دورود به خرم آباد تابلوی آبشار بیشه نصب شده است که واردمسیر فرعی شده و مسیر را تا یک سه راهی ادامه می دهید و مسیر مستقیم به سمت بیشه می رود.

  در 5 کیلومتری قبل از خرم آباد نیز در یک سه راهی مسیر سمت چپ شما را به بیشه می رساند

  کجا بمانیم:

  در مقابل آبشار زمین مسطحی جهت برپایی چادر و اقامت در کنار آبشار وجود دارد و در روستا نیز سوپرمارکت و چند رستوران با ماهی کبابی و انواع کبابهای خوشمزه پذیرای مسافران هستند. از طرفی با وجود فاصله یک ساعته با خرم آباد می توانید به این شهر رفته و در کنار بازدید از جاذبه های دیدنی این شهر در آنجا اقامت کنید.

  بالای روستا پارکینگ و سرویس بهداشتی است و ده یاری روستا مبلغی را بابت ورود به منطقه از شما می گیرد. در بازدید از آبشار حتما رعایت نظافت و بهداشت محیط را انجام دهید و سعی کنید در ورود به جوامع محلی به آنها و سنت و رسومشان احترام بگذارید و از اطرفی با خرید در این مناطق به اقتصاد منطقه و شکوفا شدن صنعت گردشگری کمک کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: