Close
رستوران

بوستان سرچشمه

Sarcheshmeh Park

6807-ijaHxE3s4yxSzVTD2yE3.jpeg
Sarcheshmeh Park (1).jpeg
Sarcheshmeh Park (2).jpeg
Sarcheshmeh Park (3).jpeg
Sarcheshmeh Park (4).jpeg
Sarcheshmeh Park (5).jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

سرچشمه محلات یکی از پرآب ترین چشمه های استان مرکزیه و در بلندترین نقطه مرتفع شهر محلات قرار گرفته. این چشمه ضمن اینکه آب آشامیدنی و کشاورزی منطقه رو تامین می کنه از جاذبه های سیاحتی بسیار با ارزشی هم برخورداره. به طوری که از دیر باز مورد توجه جهانگردان بوده. گفته می شه که علت به وجود آمدن شهر محلات، وجود این چشمه بوده. وجود این سرچشمه باعث شده که در کنار آن پارک زیبایی شکل بگیره. این پارک یکی از مراکز جذاب گردشگری در تابستان به شمار میره. آب نمای زیبا، درختان سر به فلک کشیده، چنار کهنسال و ارتفاعات صخره ای مشرف به این چشمه، در کنار هوای دلپذیر و مطبوع آن، همه ساله در فصل تابستان علاقه مندان بسیاری رو از دور و نزدیک به این سمت فرا می خونه.

نوع جاذبه:
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش
  سرچشمه محلات
  توصیه شده توسط کاربر

  سرچشمه محلات ازدامنه کوه های هفتاد قله(منطقه حفاظت شده) در شمالی ترین قسمت شهر جاری میشه و پس از عبوراز میان باغی منتهی به یک دریاچه میشه که قایقرانی تفریحی در اون انجام میشه ،در اطراف این چشمه که قدمت خیلی زیادی داره درختان تنومند و سر به فلک کشیده چنار قرار داره و محوطه سازی و پارک قرار داره که محل تفریح و نشستن مردم خصوصا در روزهای تعطیله.
  طی دوسال گذشته شهرداری قسمت اصلی و بالای چشمه و باغ رو تخریب و باز سازی کرده و یک حوض بزرگ در قسمت بالا به همراه محوطه سازی جدید رو انجام داده و دو پارکینگ و راه دسترسی جدید هم برای اون ایجاد کرده
  با توجه به وجود چشمه اینجا همیشه خنک هست و همیشه آب و هوای مطبوعی داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ندا
  نقدها:
  گزارش
  سرچشمه
  توصیه شده توسط کاربر

  سرچشمه محلات یکی از جاذبه های همین شهر است .باغ سرچشمه محلات به دلیل آب و هوایی عالی یکی از پر بیننده ترین جاذبه گردشگری محلات است . این چشمه در شمال شهر محلات و در دامنه رشته کوه هفتاد قله قرار گرفته است . فضای سبز باغ از درختان تنومند که معمولا چنار هستند نشان دهنده قدمت چندین ساله این چشمه است و انواع گلهای رنگارنگ زیبا تزیین شده است . در این بوستان رستوران ها و سفره خانه ها نمادی دیگر به این جاذبه داده اند .بوستان دارای پارکینگ بزرگی است . فضای پارک به صورت سنتی است و در کنار رود میتوان نشست . امکان قایق بازی در چشمه هم بود ولی متاسفانه به دلیل کرونا فعلا تعطیل بود . و شهر بازی کوچکی برای سرگرمی بچه ها که آن هم فعلا تعطیل بود . سرچشمه جاذبه ای زیباست ، که هم صدای خوش آب ، هوای عالی و فضای سبز با گلهای زیبا ، متنوع و رنگارنگ و رستورانهای سنتی و چند گلخانه کوچک و شهر بازی همه در کنار هم قرار گرفته اند . دیدن این جاذبه پر طرفدار را به همه دوستانم پیشنهاد میکنم .#سرچشمه_محلات

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  پارک سرچشمه محلات
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک سرچشمه یکی از دیدنی ها و تفرجگاه های شهر محلات است. این پارک حولِ یک چشمه ای در شمال شهر محلات شکل گرفته و در واقع آب جاری از چشمه که وارد پارک می شود باعث شده اینجا باصفا و زیبا شود. حتی گفته می شود شکل گیری شهری به نام محلات نیز به خاطر وجود این چشمه بوده است. آب چشمه در یک مسیر سرازیری عبور می کند و به شکل یک آبشار کوچک پلکانی درآمده است.
  ما در یک روز تعطیل و به همراه یک تور گردشگری اینجا رفتیم که بسیار شلوغ بود. با توجه به رونق این بوستان، تقریبا همه امکانات اولیه از قبیل سرویس بهداشتی، کافه و رستوران، فروشگاه و ... را دارد.
  در دامنه صخره ای کنار چشمه، عمارتی با نام کلاه فرنگی بنا شده که مشرف به پارک است و احتمالا بنایی از اواخر قاجار یا دوره پهلوی است که ساخت عمارت هایی با نام کلاه فرنگی رایج بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  باغ سرچشمه محلات
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ سرچشمه محلات، سرچشمه آب سرد این شهر هست. رودخانه آبسرد به شکل آبشار مصنوعی و طبقه طبقه در این پارک جریان داره و در نهایت به دریاچه بزرگی میریزه. درختان کهنسال و بلند زیادی در حاشیه رودخانه قرار دارند و هوا بسیااار مطبوع هست.
  این باغ محل مناسبی برای پیک نیک های خانوادگیه. داخل باغ هم تعدادی کافی شاپ و رستوران قرار داره.
  در مجموع بازدید از این باغ رو پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  سرچشمه محلات
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از چشمه های پر آب استان مرکزی است که در شمال شهر محلات و در دامنه رشته کوه های هفتاد قله قرار دارد.این سرچشمه در بلندترین نقطه این شهر قرار گرفته است و متشکل از یک بوستان با درخت چنار تنومند و یک دریاچه تفریحی است.این سرچشمه از عوامل پرورش گل در محلات است.و دارای امکاناتی چون رستوران و سرویس بهداشتی و پارکینگ است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند mohi nabi
  نقدها:
  گزارش
  شهر گل
  توصیه شده توسط کاربر

  محلات يكي از شهرهاي استان مركزي كه ازدر مسير اصفهان قرار گرفته كه از اب و هواي فوق العاده اي برخورداره و روستاهاي اطرافش نظير خورهه كه از اثار باستاني دوره اشكانيان برخورداره و روستاي نقچير بام كه به ابگرم محلات معروفه كه داراي هم هتل ٤ستارس و هم اتاقك هاي خانوادگي كه جهت پذيراي از همه اقشار ايران عزيزمونه لازم به ذكر كه در فصل ارديبهشت نمايشگاه هاي گل دايره كه به نوبه خودش خيلي زيباست و سرچشمه كه پر از درختان بلند قامت و ديدنيه كه حلوا شكري و ارده مربا جزو سوغات اين شهر زيبا محسوب ميشه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Amin
  نقدها:
  گزارش
  سرچشمه محلات
  توصیه شده توسط کاربر

  سرچشمه محلات در شهر محلات و در پایتخت گل ایران قرار دارد و بسیار جای زیبا و دیدنی میباشد و دارای آبگرمهای درمانی میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند انور محمدی
  نقدها:
  گزارش
  پارک سرچشمه محلات
  توصیه شده توسط کاربر

  سرچشمه محلات یک منطقه تفریحی قدیمی دل محلات است که بعدها تبدیل به پارک شده و امکانات تفریحی مختلف در آن گنجانده شده است. در سفر به محلات می‌توانید ساعاتی را برای استراحت یا میل کردن غذا در این پارک زیبا بگذرانید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  سرچشمه محلات
  توصیه شده توسط کاربر

  سرچشمه محلات از قدیمیترین سرچشمه های استان مرکزی وازمکانهای بسیارزیبای این استان با درختانی سرسبز و کهنسال می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: