Close
رستوران

پارک جنگلی آبشار چلندر

Abshar Chelandar Forest Park

6914-xifcZ3P2dqYwBOEqE2Jr.jpeg
Chelandar Waterfall (2).jpg
Chelandar Waterfall (1).jpg
Chelandar Waterfall (3).jpg
Chelandar Waterfall (4).jpg
Chelandar Waterfall (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی
 • آبشار

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • زینب مهرآبادی
  نقدها:
  گزارش
  آبشار چلندر
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار چلندر در فاصله تقریبی 20 کیلومتری نوشهر در روستای چلندر قرار دارد. ما مسیر به سمت آبشار را با اپلیکیشن ویز رفتیم.
  دوربرگردان جاده را به سمت روستا که برویم, کمی جلوتر تابلو روستا و آبشار چلندر مشخص است. وارد خیابانی با نام آبشار شده. پس از گذشتن از امامزاده نوح (ع) و آرامگاه روستا به تابلو کوچه آبشار 6 و پارک جنگلی آبشار چلندر می رسیم که ماشین هایی در آنجا پارک شده اند. در اینجا یک سرویس بهداشتی قرار دارد و از پایین ترین نقطه جنگل, جوی آب جریان دارد و صدای آب روح نواز است. اینجا نقطه شروع به سمت آبشار است.
  مسیر آبشار تا میانه راه مسیری مشخص است که ابتدای آن در کنار جوی آب شروع می شود و مسیر تقریبا همواری است. البته در بعضی جاها باید با دقت بیشتر جلو رفت تا لیز نخوریم.
  کمی که مسیر را بالا برویم به تپه مانندی می رسیم که حکم بام روستا را دارد و منظره روستاهای اطراف و دریا مشخص است. کم کم مسیر را باید در در دل جنگل ادامه داد.
  از میانه مسیر باید از روی صخره ها, سنگ ها و بعضی جاها از بستر رودخانه عبور کرد. سنگ ها و صخره های مسیر, آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی را بوجود آورده. هر چه جلوتر برویم مسیر سخت تر و طبیعت بکر زیباتری پیش رویمان است. تقریبا یک ربع دیگه باقی مانده بود تا به نقطه پایان و اوج جنگل برسیم که به دلیل رعایت حال همراهان و تاریک نشدن هوا از ادامه مسیر سخت تری که باید صخره نوردی می کردیم خودداری کردیم.
  جنگل نوردی, رودخانه نوردی و صخره نوردی برای دیدن آبشارهای کوچک و بزرگ چلندر تجربه فراموش نشدنی ای بود.
  بازدید از آبشار ورودیه پارکینگ ندارد. پیمایش این مسیر تا میانه راه برای عموم آسان است اما ادامه آن که نیاز به صخره نوردی دارد برای کودکان زیر 10 سال و افراد مسن مناسب نیست. بهتره وسیله ای با خود همراه نبریم. مسیر از ابتدا تا میانه مسیر کاملا مشخصه و از میانه تا انتها را باید در بستر رودخانه ادامه داد و در همین مسیر رودخانه برگشت. (بعضی ها می گفتند به این مسیر ناآشنا باشی در جنگل گم می شوی که البته ما در مسیر روخانه در حرکت بودیم و شکر خدا به سلامت و با خاطره ای خوش. رفتیم و برگشتیم.)

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Parisa Eskandari
  نقدها:
  گزارش
  جنگل ابشار
  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل ابشار واقع در روستای چلندر میباشد این جنگل در ارتفاع قرار دارد و دارای ابشاری است که در دل جنگل قرار است که بعد از حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی میشود به آن رسید و طبیعت بکر و بی نظیری را مشاهده کرد.اگر در روز های تعطیل و شلوغ به جنگل بروید برای هر ماشین مبلغ ده هزار تومان از شما دریافت میکنند اما در روزهای عادی مبلغی دریافت نمیکنند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: