رستوران

کلیسای باگراتی

Bagrati Cathedral

Bagrati Cathedral (2).jpg
Bagrati Cathedral (1).jpg
Bagrati Cathedral (3).jpg
Bagrati Cathedral (4).jpg
Bagrati Cathedral (5).jpg
Bagrati Cathedral (6).jpg
Bagrati Cathedral (7).jpg
Bagrati Cathedral (8).jpg
Bagrati Cathedral (9).jpg
Bagrati Cathedral (10).jpg
Bagrati Cathedral (11).jpg
Bagrati Cathedral (12).jpg
Bagrati Cathedral (13).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کلیسای جامع باگراتی، بنایی ۱۰۰۰ ساله در کوتایسی است که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

کلیسای جامع کوتایسی که به کلیسای جامع باگراتی مشهور است، بنایی تاریخی و زیبا متعلق به قرن یازدهم میلادی است که به علت سبک معماری و قدمت خود، مورد توجه بسیاری از گردشگران و مهمانان خارجی شهر است. این کلیسا بر روی تپه‌ای به نام Uk’imerioni قرار داشته و ساخت آن را به سلطان باگرات سوم - یکی از معروف‌ترین و مقتدرترین پادشاهان سلسله ایمرتی گرجستان- مربوط می‌دانند. بدین سبب به کلیسای باگراتی مشهور شده است.

کلیسای باگراتی در سال ۱۶۹۲ توسط توپخانه عثمانی مورد حمله قرار گرفت که طی آن بخشی از گنبد و سقف آن فروریخت تا اینکه بعد از تصرف گرجستان توسط شوروی سابق، تعمیر و بازسازی آن در سال ۱۹۵۲ آغاز شده و بالاخره در سال ۱۹۹۴ به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت.

نوع جاذبه:
 • اماکن مذهبی
 • بناهای باستانی
 • مناظر دیدنی معروف
 • مکان های تاریخی
 • کلیسا ها
 • میراث فرهنگی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • بهار
  نقدها:
  گزارش
  كليسا جامع باگراتي
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسا جامع باگراتی
  این کلیسا که 1000 سال قرمت داره و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده در شهر کوتایسی گرجستان قرار داره. کوتایسی دومین شهر بزرگ این کشوره. بنای این کلیسا متعلق به قرن 11میلادی (یعنی همون عصر طلایی گرجستان). گرجستان در قرن 11و12 تونست از سلطه حکومت ملکه تامار و دیوید بیرون بیاد و وارد عصر طلایی بشه. در این دوره گرجی ها بناهای بسیار زیبایی و بی نظیری روساختند.
  کلیسا روی یه تپه واقع شده و زمانی که برای دیدنش میرید می تونید یه ویو زیبا از شهر رو هم ببینید. داخل کلیسا، مجموعه های نقاشی زیادی وجود داره که از اشخاص مهم و یا صحنه های از کتاب مقدس رونشون میده.
  نام گذاری این کلیسا ،پعد از باگراتی سوم، نخستین پادشاه اتحادیه ی گرجستان، انجام شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  کلیسای جامع باگراتی
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسای جامع باگراتی، بنایی ۱۰۰۰ ساله در کوتایسی شهری در گرجستان هست که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده.

  کلیسای جامع کوتایسی که به کلیسای جامع باگراتی مشهور هست، بنایی تاریخی و زیبا متعلق به قرن یازدهم میلادی است که به علت سبک معماری و قدمت خود، مورد توجه بسیاری از گردشگران و مهمانان خارجی شهر است.

  این کلیسا بر روی تپه‌ای به نام Uk’imerioni قرار گرفته و ساخت اون رو به سلطان باگرات سوم - یکی از معروف‌ترین و مقتدرترین پادشاهان سلسله ایمرتی گرجستان مربوط می‌دانند. بدین سبب به کلیسای باگراتی مشهور شده است.

  کلیسای باگراتی در سال ۱۶۹۲ توسط توپخانه عثمانی مورد حمله قرار گرفت که طی آن بخشی از گنبد و سقف آن فروریخت تا اینکه بعد از تصرف گرجستان توسط شوروی سابق، تعمیر و بازسازی آن در سال ۱۹۵۲ آغاز شده و بالاخره در سال ۱۹۹۴ به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: