Close

کلیسای باگراتی

Bagrati Cathedral
4.3
(از 3 نقد و بررسی)

درباره کلیسای باگراتی

کلیسای جامع باگراتی، بنایی ۱۰۰۰ ساله در کوتایسی است که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

کلیسای جامع کوتایسی که به کلیسای جامع باگراتی مشهور است، بنایی تاریخی و زیبا متعلق به قرن یازدهم میلادی است که به علت سبک معماری و قدمت خود، مورد توجه بسیاری از گردشگران و مهمانان خارجی شهر است. این کلیسا بر روی تپه‌ای به نام Uk’imerioni قرار داشته و ساخت آن را به سلطان باگرات سوم - یکی از معروف‌ترین و مقتدرترین پادشاهان سلسله ایمرتی گرجستان- مربوط می‌دانند. بدین سبب به کلیسای باگراتی مشهور شده است.

کلیسای باگراتی در سال ۱۶۹۲ توسط توپخانه عثمانی مورد حمله قرار گرفت که طی آن بخشی از گنبد و سقف آن فروریخت تا اینکه بعد از تصرف گرجستان توسط شوروی سابق، تعمیر و بازسازی آن در سال ۱۹۵۲ آغاز شده و بالاخره در سال ۱۹۹۴ به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت.

نوع جاذبه
بناهای باستانی
مناظر دیدنی معروف
کلیسا
بناها و مجسمه های تاریخی
موقعیت
کوتایسی
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در کوتایسی
1 از 2 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف کلیسای باگراتی

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
Mojdeh
نوشته شده در 22 دی 1398
report-icon گزارش

کلیسای جامع باگراتی که بنایی هزار ساله در شهر کوتایسی است و در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است یک بنایی تاریخی  متعلق به قرن یازدهم میلادی است که به علت سبک معماری مورد توجه بسیاری از گردشگران و مهمانان خارجی شهر است‌. این کلیسا بر روی تپه بنا شده است و شما هنگام بازدید از این کلیسا منظره بسیار زیبایی از شهر را نیز می‌توانید ببینید . داخل خود کلیسا هم نقاشی های زیبایی موجود می باشد که دیدن این کلیسا را بهتون توصیه میکنم . #گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
4
بهار قادری
نوشته شده در 30 دی 1397
report-icon گزارش

کلیسا جامع باگراتی
این کلیسا که 1000 سال قرمت داره و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده در شهر کوتایسی گرجستان قرار داره. کوتایسی دومین شهر بزرگ این کشوره. بنای این کلیسا متعلق به قرن 11میلادی (یعنی همون عصر طلایی گرجستان). گرجستان در قرن 11و12 تونست از سلطه حکومت ملکه تامار و دیوید بیرون بیاد و وارد عصر طلایی بشه. در این دوره گرجی ها بناهای بسیار زیبایی و بی نظیری روساختند.
کلیسا روی یه تپه واقع شده و زمانی که برای دیدنش میرید می تونید یه ویو زیبا از شهر رو هم ببینید. داخل کلیسا، مجموعه های نقاشی زیادی وجود داره که از اشخاص مهم و یا صحنه های از کتاب مقدس رونشون میده.
نام گذاری این کلیسا ،پعد از باگراتی سوم، نخستین پادشاه اتحادیه ی گرجستان، انجام شد.

بیشتر
امتیاز کل
5
پوریا اقتداری
نوشته شده در 17 مهر 1397
report-icon گزارش

کلیسای جامع باگراتی، بنایی ۱۰۰۰ ساله در کوتایسی شهری در گرجستان هست که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده.

کلیسای جامع کوتایسی که به کلیسای جامع باگراتی مشهور هست، بنایی تاریخی و زیبا متعلق به قرن یازدهم میلادی است که به علت سبک معماری و قدمت خود، مورد توجه بسیاری از گردشگران و مهمانان خارجی شهر است.

این کلیسا بر روی تپه‌ای به نام Uk’imerioni قرار گرفته و ساخت اون رو به سلطان باگرات سوم - یکی از معروف‌ترین و مقتدرترین پادشاهان سلسله ایمرتی گرجستان مربوط می‌دانند. بدین سبب به کلیسای باگراتی مشهور شده است.

کلیسای باگراتی در سال ۱۶۹۲ توسط توپخانه عثمانی مورد حمله قرار گرفت که طی آن بخشی از گنبد و سقف آن فروریخت تا اینکه بعد از تصرف گرجستان توسط شوروی سابق، تعمیر و بازسازی آن در سال ۱۹۵۲ آغاز شده و بالاخره در سال ۱۹۹۴ به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت