Close
رستوران

غار فیل

Elephant Cave

Elephant Cave Ubud-02.jpg
Elephant Cave Ubud-01.jpg
Elephant Cave Ubud-03.jpg
Elephant Cave Ubud-05.jpg
Elephant Cave Ubud-04.jpg
Elephant Cave Ubud-06.jpg
Elephant Cave Ubud-07.jpg
Elephant Cave Ubud-09.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند کریم شقاقی
  نقدها:
  گزارش
  معبد فيلها يا معبد گوا گاجاه
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد گوا گاجاه معروف به معبد فيلها واقع در منطقه ابود ، جزيره بالي مي باشد. اين مكان كه براي پيروان مذهب هندو بسيار مقدس است ، ارزش تاريخي فرواني دارد . از درون محوطه بسيار زيبا و جنگلي معبد يك رودخانه جاري است . در داخل محوطه علاوه بر وجود معبد هندوها ، يك معبد آيين بودا و يك غار بزرگ با كلي نقش هاي برجسته وجود دارد. محوطه جنگلي معبد بسيار زيبا بوده كه وجود دو بركه، زيبايي آنجا را چند برابر كرده است . ديدن اين معبد معروف به همراه زيباييهاي منحصر بفردش را به دوستان پيشنهاد مي دهم .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مجید میرزادی
  نقدها:
  گزارش
  معبدی در دل جنگل
  توصیه شده توسط کاربر

  غار گواگاجا یا همان غار فیلها Elephant cave مجموعه ای از غارهاست که قدمت آنها به قرن 9 میلادی برمیگردد . البته اِسمَش غار فیلها است والا فیلی در کار نیست و فقط دهانه یک غار به شکل فیل وجود دارد . این غار در گذشته مکانی جهت مدیتیشن بود که امروزه هنوز هم اتاق هایی برای این کار وجود دارد.
  برای وارد شدن به این مکان کسانی که شلوارک دارند و یا لباسشان کوتاه است باید یک شال دور کمرشان ببندند تا قسمت پاهایشان پوشیده باشد . البته بصورت نمادین است و در عمل خیلی فرقی نمیکند و پای توریست ها چه زن و چه مرد همچنان نمایان است ! خوشبختانه زمانی که ما برای بازدید از غار رفتیم لباسمان بلند بود و مشکلی نداشتیم و بدون معطلی از ورودی عبور کردیم .
  مسیر از ورودی تا دهانه غار بسیار کوتاه و کمی سراشیبی است . همچنین داخل غار بدون روشنایی است و چند مجسمه بودا و عودِ روشن و تزیینات محلی و خیلی ساده ای وجود دارد . اگر از کنار حوض دوباره مسیر سراشیبی را ادامه بدهید و از پلکان پایین بروید یک برکه زیبا و درختان تنومندی خواهید دید . حتی یک درخت که ریشه های غول آسایی دارد را مشاهده خواهید کرد که واقعا هیجان انگیز است ! اگر از یک پل سنگی که بر روی رودخانه ای خروشان وجود دارد عبور کنید وارد یک معبد خواهی شد ! از آن معبدهایی که فقط در فیلمهای شائولینی به چشم دیده اید ! همچنین پیرمردی که بسیار جادویی حرف میزند و آب معطر و کمی برنج را روی پیشانی تان خواهد ریخت و اشاره می کند که مثل او و رو به بودای مقدس عبادت را شروع کنید . کمی ترسناک و کمی هیجان انگیز ! و کمی هم دردناک ! دردناک از آن جهت که بعد از عبادت بودا ، پیرمرد از شما درخواست پول خواهد کرد !!! ما که اینقدر ترسیده بودیم انعامی به او دادیم و سریع دُممان را روی کولمان گذاشتیم و از معبد فرار کردیم . در کل این معبد و غار تجربه هیجان انگیز و جدیدی بود و بازدید از آن را به همه افراد ماجراجو توصیه می کنم .
  فاصله این غار و معبد تا منطقه کوتا حدود 2 ساعت با ماشین است و مدت زمان لازم برای بازدید هم حدود 1 ساعت و 30 دقیقه به نظرم کافی است . این مکان از ساعت 09:00 تا 16:00 باز است و بلیت ورودی برای هر نفر 50 هزار روپیه می باشد .
  #بالی #جاذبه #جاذبه_شهر #معبد #غار #معبد_فیلها #غار_گواگاجاه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: