Close
رستوران

قبرستان پر لاچیز

Pere Lachaise Cemetery

Pere-Lachaise Cemetery (1).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (2).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (3).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (4).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (5).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (6).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (7).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (8).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (9).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (10).jpg
Pere-Lachaise Cemetery (11).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این قبرستان مشهور، محل دفن چهره های سرشناس فرانسوی شامل نویسنده ها، موزیسیتین ها و غیره است.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  توریستی ترین قبرستان دنیا!
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید از اینکه بشنوید یک قبرستان یک مکان توریستی باشد تعجب کنید اما در شهر پاریس وقتی بنای یادبود نام آوران زیادی در یکجا جمع بشود قطعا این مکان جذاب خواهد بود. این قبرستان که به واقع به عنوان یک باغ بسیار زیبا نیز شناخته می شود در منطقه بیستم پاریس قرار گرفته و دارای تعداد زیادی آرامگاه با شکوه و زیبا می باشد. این قبرستان قطعا مکانی بسیار زیبا و آرام برای بازدید شما در شهر پاریس خواهد بود. جالب است بدانید که در این قبرستان نیز تعدادی ایرانی هم دفن هستند همچون صادق هدایت نویسنده مشهور که سالهای پایانی عمر خود را در پاریس زندگی کرد و نهایت با خودکشی به عمر خود پایان داد, نویسنده مشهور غلامحسین ساعدی, منیر وکیلی خواننده اپرا و ....
  از سایر افراد مشهور دیگری که در این قبرستان دفن هستند می توان به فردریک شوپن، پیانیست و آهنگ‌ساز, مولیر، نمایش نامه نویس فرانسوی, ژان-فرانسوا شامپولیون مصر شناس فرانسوی, تئودور ژریکو نقاش و ... اشاره کنم.

  برای دسترسی به این جاذبه می توانید از خطوط مترو شماره ۲ و ۳ استفاده نمایید و در ایستگاه Pere Lachaise پیاده شوید و با حدود ۲ دقیقه پیاده روی به اینجا برسید. این جاذبه در زمان سفر ما به کشور فرانسه و بازدید از شهر پاریس در رتبه ۳۱۷ از بین جاذبه های این شهر در وبسایت تریپ ادوایزر قرار داشت. #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  دیدار با خفتگان
  توصیه شده توسط کاربر

  قبرستانها یکی از جاذبه هایی هستند که نباید انها را فراموش کنیم. قبرستان پرلاشز یک جاذبه کامل است. چه از نظر زیبایی و جذابیت که مانند یک پارک است و چه از نظر اهمیت مشاهیری که در این باغ خفته اند. برای رسیدن به پرلاشز میتوانید از مترو استفاده کنید. ورودی این قبرستان رایگان است و در هنگام ورود میتوانید نقشه ای دریافت کنید که بدون ان پیدا کردن قبر خاصی کمی دشوار است. این قبرستان بزرگترین قبرستان پاریس می­باشد. مقبره های عجیب و مجلل همه جا به چشم می خورد بخصوص مقبره هایی که مربوط به قرن های گذشته بود بسیار بزرگ و مجلل بودند. تعدادی از ایرانیان اهل فرهنگ و هنر نیز مانند صادق هدایت و غلامحسین ساعدی نیز در این قبرستان به خاک سپرده شده اند.
  این قبرستان فضای معنوی عجیب و خاصی دارد و ابهت ان انسان را میگیرد. برای دیدن این محل ساعت زمان لازم است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بهداد رنجبر
  نقدها:
  گزارش
  پِق لاشِز
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از تاثیر گذارترین مکان هایی که در پاریس میتونید ببینید.اقیانوسی از قبرستان آدم های مشهور و غیرِ مشهور.فضایی آرام و دلنشین و جذاب که میشه ساعت ها در اون قدم زد و به تفکر نشست.

  وقتی به اینجا می آیی قطعا گم میشوی...چون آنقدر بزرگ است و تو را در آغوش میگیرد که گم میشوی و نمیخواهی حالا حالا ها پیدا شوی.
  میروی قطعه ی صادق هدایت و بر غریب بودن او و در عین حال این همه دوست داشتنی بودنش غبطه میخوری.کمی آنطرف تر غلامحسین صاعدی و ..
  کمی آنطرف تر صدای گروهِ کُری می آمد که بر سرِ خاکِ شوپِنِ بزرگ آواز میخواندند.


  گروهی دیگر که بر سرِ خاک اُسکار وایلد کتاب می خواندند و ...
  خلاصه دنیایی دارد اینجا...
  هر جای پاریس که هستید مترو را به مقصدِ اسمِ این جا سوار شوید و به راحتی ودتان را برسانید به این دنیای عجیب...ورودیِ رایگان و نقشه ای که همان ابندا به شما داده میشود گشت و گذار را برایتان راحت تر میکند...

  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نوا جمشیدی
  نقدها:
  گزارش
  قبرستان پرلاشز، آرامگاه مشاهیر
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه‌های گردشگری پاریس که به اندازه‌ی سایر جاذبه‌هایش قشنگ است قبرستان پرلاشز است. در این قبرستان مشاهیر زیادی از کشورها و با کلیت‌های مختلف به خاک سپرده شده‌اند.

  دسترسی به این مکان از طریق مترو و ایستگاهی به همین نام، به راحتی، امکان‌پذیر است. در پرلاشز پیدا کردنِ قبرها کار سختی است و پیشنهاد می‌کنم قبل از ورود، نقشه‌ی قبرها را دانلود کنید و یا نقشه‌ی کاغذی تهیه کنید.

  در نرم افزارِ آفلاینِ Maps Me تعدادی از قبرها که خیلی معروف هستند، علامت‌گذاری شده است اما پیدا کردنِ بعضی از آن‌ها کار دشواری است. البته امکان بازدید توسط تور گروهی هم وجود دارد و یک راهنما شما را سراغ مشاهیرِ کشور خودتان و نیز مشاهیرِ دیگر خواهد برد و توضیحات را کامل ارائه می‌کند. اما این گورستان آنقدر زیباست که حتی مزه می‌دهد هر از گاهی گوشه‌ای بنشینید و از هوا و طبیعتِ زیبایش لذت ببرید و شاید با وجودِ لیدر و راهنما این‌کار سخت باشد.
  البته این راهنماها را مدام در گوشه گوشه‌ی قبرستان خواهید دید و اگر سوالی داشتید یا آدرسی را نتوانستید پیدا کنید، آن‌ها با مهربانی کمکتان خواهند کرد. بازدید از پرلاشز رایگان است اما در خصوص ساعت بازدید حتما پیش از رفتن روز و ساعت را در سایت قبرستان و یا د راینترنت جستجو کنید.

  زیرا در ماه‌های مختلف سال و روزهای هفته ساعت بازدید کمی متفاوت است. به عوان مثال بعضی روزها ساعت 8 صبح باز است و بعضی روزها 8:30 یا 9 صبح.
  در پایان چند نفر از مشاهیر ایرانی و غیر ایرانی که در این قبرستان خفته‌اند را نام می‌برم: صادق هدایت، غلامحسین ساعدی، منیر وکیلی، عیسی بهادری، صادق شرفکندی، عبدالرحمن قاسملو، جیم موریسون، ادیت پیاف، روسینی، اسکار وایلد، انوره دوبالزاک، پل الوار، مولیر و ....
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: