Close
رستوران

خانه مشیرالملک

Moshir Almolk House

Moshir Almolk Historicl House-02.jpg
Moshir Almolk Historicl House-01.jpg
Moshir Almolk Historicl House-04.jpg
Moshir Almolk Historicl House-03.jpg
Moshir Almolk Historicl House-06.jpg
Moshir Almolk Historicl House-07.jpg
Moshir Almolk Historicl House-08.jpg
Moshir Almolk Historicl House-09.jpg
Moshir Almolk Historicl House-10.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

اين بنا از خانه‏های اشرافی دوره صفویه محسوب شده و دارای فضاهای متنوع و تزئينات بسیار است. خاندان مشیر انصاری از مستوفیان و منشیان دربار صفویه تعلق دارد که در دوره شاه عباس کبیر از شیراز به اصفهان مهاجرت کرده و در آن سکنی گزیدند.

تاثیرگذار‏ترین چهره این خاندان میرزا حبیب الله مشیر الملک انصاری است. وی در سال 1257 هـ .ق در اصفهان متولد شد و پس از تحصیل علم و فضل و کمال خصوصا امور دیوانی و حساب و انشاء نزد میرزا علی جابری انصاری، پست های مختلفی را تصدی نمود و سرانجام به وزارت مسعود میرزا ظلّ السلطان، فرزند ارشد ناصر الدین شاه قاجار منصوب شد.

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی
 • موزه های هنری
 • بناها و مجسمه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند مهين شاعري
  نقدها:
  گزارش
  خانه مشيرالملك اصفهان
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه مشيرالملك از جمله خانه هاي تاريخي شهر اصفهان است كه ميراثي از دوران صفويه مي باشد. اين خانه نزديك به ميدان نقش جهان و در خيابان هاتف واقع شده است. برايم جالب بود كه اين خانه در دوران جنگ محلي براي پناه جنگ ديدگان بوده است.
  اين خانه كه دورتا دور حياطي بزرگ و با حوضي زيبا بنا شده است، چند قسمت دارد كه اتاق يا قسمت شاه نشين اين خانه بسيار زيباست، از جمله مهمترين جاذبه اين اتاق وجود ارسي هاي عظيم است. دیوارها و سقف تالار شاه نشين پوشیده از تزئینات نقاشی، گچبری و آینه‌‏کاری است و ارسی آن با ارتفاعی معادل دو طبقه دارای گره چینی چوبی و شیشه ‏های رنگی زیبا است. بازي رنگ و نور در اينجا بسيار زيباست و چشم برداشتن از ان بسيار سخت است. قسمتي از اين خانه تبديل به موزه شده است كه اثار هنري و تاريخي جذابي را در خودش جا داده است. مجموعا ديدن اين خانه بسيار ارزشمند و به ياد ماندني بود.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  خانه یا عمارت مشیرالملک در بافت تاریخی اصفهان، خیابان هاتف، خیابان یخچال کوچه هارونیه واقع شده و فاصله زیادی با میدان نقش جهان ندارد و حتی می شود پیاده از خیابان حافظ به این عمارت دسترسی داشت.
  خانه مربوط به خاندان مشیرانصاری است که از مستوفیان و منشیان دربار صفوی بودند. معماری خانه بسیار زیبا و اُرسی های ۹ گانه شاه نشین آن بی نظیر و منحصربفرد است. این خانه روزگاری محل کنسولگری آلمان در اصفهان نیز بوده و اکنون تبدیل به موزه میراث اسلامی شده است و آثاری از دوره تاریخی اسلامی در آن به نمایش درآمده است. حوضخانه عمارت نیز تبدیل به کافه شده و میز و صندلی های زیبایی در آن چیده شده و بعد از بازدید، می توان در آنجا نشست و با یک نوشیدنی خستگی بازدید را از تن درآورد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: