Close
رستوران

مجسمه آتاتورک

The Statue of Ataturk

The Statue of Ataturk (1).jpg
The Statue of Ataturk (1).jpeg
The Statue of Ataturk (2).jpg
The Statue of Ataturk (3).jpg
The Statue of Ataturk (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این مجسمه یک یادبود دیدمی از مصطفی کمال آتاتورک رهبر جنگ استقلال ترکیه بوده که در شهر ازمیر قرار دارد.

نوع جاذبه:
 • بناهای تاریخی و مجسمه ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Zahra Yekta
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه آتاتورک
  توصیه شده توسط کاربر

  این مجسمه برای یادبود آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه ساخته شده . این فامیل هم فقط به ایشون اختصاص داره و برای بقیه ممنوعه. این مجسمه در امتداد خط ساحلی کوناک به سمت آلسانجانک قرارداره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  یکی از میادین اصلی شهر
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. اگر به شهر زیبای ازمیر تشریف ببرید یکی از میدانهای اصلی شهر که روبروی هتلهای Swiss Otel Buyuk Efes و Moven Pick هستش رو خواهید دید که مجسمه آتاتورک هم دقیقا در همین منطقه هستش. این میدان که ساحل دریا محسوب میشه میدانی زیبا و پر از رستوران و کافه ساحلی هستش که شبها از هر گوشه و کناریش صدای زیبای موسیقی زنده میاد. ضمنا پیاده روی سراسری ازمیر هم دقیقا مقابل همین مجسمه یا میدانه و پیست دوچرخه سواری هم از جلوی میدان رد میشه. منطقه بسیار جذابی هست و بسیار پیشنهادش می کنم. اگر هتلتون هم در این منطقه باشه که دیگه چه بهتر.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر
  نقدها:
  گزارش
  میدان جمهوریت!
  توصیه شده توسط کاربر

  ما در هتل موون پیک ازمیر که مشرف بر این میدان و این مجسمه و بنای یادبود است اقامت داشتیم. این مجسمه یادبودی است از آتاتورک، بنیان گذار ترکیه نوین. این میدان و مجسمه بر ساحل دریای اژه در خلیج ازمیر قرار دارد. علاوه بر هتل موون پیک، هتل پنج ستاره سوییس هم در گوشه‌ای از این میدان قرار دارد. غالبا اکثر گردشگران عکسی به یادگار با ای مجمسه ثبت ی‌کنند. در سمت شمالی این مجسمه ساحل کُردن و منطقه زیبای آل سانجاک قرار دارد. ایستگاه اتوبوس فرودگاه ازمیر هم در فاصله کمی از این مجسمه قرار دارد. شب‌ها این منطقه بسیار برای پیاده روی مناسب است و غالبا موسیقی خیابانی در آن اجرا می‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه ايي در ميدان جمهوريت
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان عزیز
  میدان جمهوریت در ازمیر از میدان های به نام و معروف این شهر است. یکی از دلایل معروفیت این میدان آن است که بیشتر هتل های 5 ستاره و معروف ازمیر در این منطقه و در کنار این میدان واقع شده اند. اما دلیل دیگه ایی برای معروفیت این میدان نیز وجود دارد و آن وجود مجسمه آتاتورک است. همانطوری که میدانید مصطفی کمال آتاتورک رهبر نامی ترک است که در استقلال این کشور نقش حیاتی داشته است و به عنوان بنیان گزار ترکیه شناخته می شود. از این رو در سال 1929 شهرداری ازمیر تصمیم گرفت تا در میدان جمهوریت، مجسمه رهبر خود را قرار دهد. این مجسمه توسط مجسمه ساز معروف ایتالیایی که مجسمه دیگری از آتاتورک را یک سال قبل در استانبول ساخته بود، خلق شد.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: