Close
رستوران

جنگل فندقلو

Fandoqlu Forest

Fandoqlu Forest (1).jpg
Fandoqlu Forest (2).jpg
Fandoqlu Forest (3).jpg
Fandoqlu Forest (4).jpg
Fandoqlu Forest (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جنگل
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Arjangi
  نقدها:
  گزارش
  دشت بابونه، تکه ای از بهشت
  توصیه شده توسط کاربر

  دشت بابونه در نزدیکی شهرستان نمین در جنگل فندقلو بالای گردنه حیران قرار دارد.
  برای بازدید از این دشت بهترین زمان نیمه خرداد می باشد. معمولاً در این زمان هوای صاف و بهاری و البته با تابش آفتاب مستقیم(کرم ضد آفتاب و کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی فراموش نشود.) است.
  دشت سفید بابونه چشم اندازی نفس گیر دارد که در بخش هایی شقایق نیز دیده می شود.
  مسیر دسترسی برای خودرو سواری راحت است، اما برای اتوبوس مشکل خواهد بود.
  جاده ای باریک از میان دشت بابونه می گذرد که برای بازدید می توان خودرو را کنار جاده پارک کرد.
  مجموعه ای اقامتی دارای کابین های چوبی برای شب ماندن وجود دارد، برای سرویس بهداشتی باید به آنجا بروید. در این مجموعه همچنین یک رستوران و سوپر مارکت کوچکی هست.
  برای دیدن دشت بابونه نیازی به پرداخت ورودیه نمی باشد.
  حداقل زمان بازدید مورد نیاز 30 دقیقه
  در پایان جاده مسیر بین دشت بابونه به تله کابین گردنه حیران میرسید که بلیط عادی رفت و برگشت آن برای هر نفر بزرگسال 300000 ریال و بلیط VIP برای هر نفر بزرگسال 600000 ریال می‌باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ندا
  نقدها:
  گزارش
  جنگل فندوقلو
  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل فندوقلو از نظر من یکی از زیباترین نقاط ایران است . برای رفتن به این جنگل زیبا باید از شهر اردبیل به سمت شهرستان نمین رفت ، اول از همه توصیه میکنم اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد به این جنگل زیبا سفر کنید . قبل از رسیدن به این جنگل به زمین های که پر از گلهای کلزا بود و بسیار زیبا بود بعد از پشت سر گذاشتن مسیری کمی پیچ و خم دار و رد کردن یک سر بالایی جاده به دشتی سفید، بسیار زیبا و غیر قابل توصیف تا چشم دید دارد گل بابونه می بینید ، گلهای بابونه مانند برف زمین را سفید پوش کرده بود . زیبایی و آرامش این دشت بزرگ و خارق العاده انقدر زیاد است که ما ساعتها در میان گلها بودیم و گذر زمان را اصلا متوجه نشدیم . از صبح که حرکت کردیم وقتی به جنگل رسیدیم تقریبا عصر شده بود ، جنگلی پر از درختان فندق و بلوط و درخت های راش که سر به آسمان کشیده بودند ،هوایی بسیار عالی و صدای زیبای پرندگان و در انتهای جنگل به تله کابین حیران می رسید. دیدن این زیبایی بی نظیر را به همه دوستانم پیشنهاد میکنم . #جنگل_فندوقلو

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند A.t.i
  نقدها:
  گزارش

  این جنگل زیبا و بزرگ که اهالی محلی به آن مِشه میگن در نزدیکی اردبیل واقع شده (تقریبا ۴۰ دقیقه مسیر جاده ای)،که با ی جاده زیبا و کم خطر به این جنگل میرسین ،البته پیشنهاد میکنم حتما مسیر رو از ردی نقشه بررسی کنین تا خدایی نکرده گم نشین ،طبیعت بکر و زیبایی داره و برای کمپ کردن عالیه،ما دی ماه به این جنگل اومدیم و طبیعتا هوا سرد بود و مه و برف توی ارتفاعتش دیده میشد ،بهترین فصل برای سفر و کمپ کردن بهار و در فصل اردیبهشت هست اما از اونجایی که من عاشق سرما هستم بشدت از این اب و هوا لذت بردم ،چشمه ی اب گرمی هم در این جنگل هست که متاسفانه به علت سردی هوا از رفتن به اونجا صرف نظر کردیم ،این جنگل پر از درختان فندق و میوه های وحشی هست .تله کابین گردنه ی حیران هم از اینو جنگل گذر میکنه و هرساله جشن بابونه در این مکان گرفته میشه که میتونین بهش سر بزنین و لذت ببرین #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  جنگل فندقلو
  توصیه شده توسط کاربر

  چند بار قبلی که به گردنه حیران رفته بودم و پس از سوار شدن تلکابین در ارتفاعات پیاده می شدم برام سوال بود که ماشین ‌های که اون بالا میان از کدوم مسیر اومدن و اسم این دشت وجنگل زیبا چیه، خلاصه بعد از جستجو فهمیدم این قسمت جنگل فندلقو هستش و مسیر رسیدن به اونجا از شهر نمین می‌گذره، برای همین این دفعه تصمیم گرفتیم که یک روز رو به رفتن به جنگل فندقلو اختصاص بدیم.

  برای رفتن به این قسمت پس از طی تقریبا 20 کیلومتر از اردبیل به شهر نمین رسیدیم و از اونجا هم پس از طی تقریبا 10 کیلومتر به ابتدای جنگل رسدیم. از همون ابتدا درخت‌های فندق به وفور مشاهده می شد در آخرهای مرداد فندق هم رسیده بود که میتونستین از دست فروش هایی که روی جاده بساط کرده بودن با کیلویی 15 هزار تومان فندق بخرین یا بریم با یکم زحمت و البته هیجان از درخت ها بچینین، البته ما راه دومشو انتخاب کردیم. اسم فندقلو هم  از همین درختان فندق گرفته شده. پس از عبور از جنگل و دشت زیبا به ارتفاعات منطقه می رسید که  ویو و آب و هواش واقعا دل انگیز و بسیار مطبوع و فراموش نشدنیه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Parisa Eskandari
  نقدها:
  گزارش
  جنگل فندقلو
  توصیه شده توسط کاربر

  به نظر من یکی از زیبا ترین جنگل های ایران جنگل فندقلو است که در نزدیکی گردنه حیران قرار دارد که مملو از گل های بابونه است و حس و ارامش فوق العاده ای در افراد ایجاد میکند.این جنگل در ۲۵ کیلومتری اردبیل قرار دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند احمد احمدی
  نقدها:
  گزارش
  بابونه های زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  خرداد که میشه فندقلو پر میشه از گلهای بابونه. گلهایی که ارتفاعشون بعضی اوقات به یک متر هم میرسه و همه جا را سفیدپوش میکنه. اگه مسیر را تا انتها بری می رسی درست بالای گردنه حیران و از اونجا جاده حیران کاملا پیداست و در دور دست کوههای کشور آدربایجان. تو مسیر فندقلو یه مرکز تفریحی هم هست که امکاناتی نظیر دستشویی، نمازخانه، فروشگاه، وسایل بازی کودکان و کلبه هایی برای اقامت داره. و امسال تعدادی گوزن توی یک محل حفاظت شده بزرگ به این منطقه آورده بودن. بسیار زیبا و دیدنی.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  جنگل فندوقلو اردبیل
  توصیه شده توسط کاربر

  اگه به سمت اردبیل سفری داشتین، در فاصله ۲۵ کیلومتری از این شهر جنگل زیبای فندوقلو قرار گرفته که پیشنهاد میکنم حتما از این جنگل زیبا هم بازدید کنید. آب و هوای این منطقه مرطوبه اما باد خوب و خنکی هم می وزه به همین دلیل درختان زیادی در این منطقه رشد کردند، درخت فندوق، سیب وحشی، گوجه سبز، تمشک، بابونه و .... گلهای سوسن و چلچراغ و ... هم در این منطقه روییده اند. حیواناتی هم در این منطقه زندگی میکنند مثل خرس قهوه ای و سمور و پرندگانی مثل عقاب و .... در کنار جاده هم دستفروشانی هستند که انواع میوه ها و محصولات این جنگل و همچنین سبزیجات کوهی این منطقه را با قیمتی مناسب بفروش می رسانند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  جنگل فندوق لو
  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل فندقلو در استان اردبیل و در ۱۰ کیلومتری شهرستان نمین واقع شده‌است. منطقه فندقلو بخاطر داشتن جاذبه‌های منحصربه‌فرد جنگلی – مرتعی با جذابیتهای طبیعی متنوع، قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه در صنعت توریسم دارد.

  این جنگل دارای درختان مختلف میوه مانند فندق، سیب وحشی، گوجه سبز، ازگیل ، به، تمشک و توت فرنگی است.
  وجود تله كابين حيران در این منطقه از طبیعت، از دیگر جذابیت های جنگل فندقلو میباشد. با توجه به اینکه درخت فندق بیش از سایر گونه‌ها در این جنگل روییده است، این منطقه فندق‌لو نامیده می‌شود. دشت های پر از بابونه در فصل خرداد هوش را از سر هر بیننده ایی میبرد. #جنگل_فندوقلو #اردبیل

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  تكه اي از بهشت
  توصیه شده توسط کاربر

  در سفري كه به اردبيل داشتيم به جنگل هاي فندق لو رفتيم. از همان ابتداي مسير آسمان و ابرهاي زيبا مارو مبهوت خودش كرد. هرچي بيشتر جلو مي رفتيم اين تبلوي نقاشي كامل تر ميشد. اسب هاي زيبا در دشت، دشت هاي رنگي رنگي و آسمان آبي.
  قطعا جنگل هاي فندقلو تكه اي از خود بهشت هستند.
  در انتهاي مسير به تله كابين گردنه حيران رسيديم كه به نظر من هنوز خيلي مونده تا به يه جاذبه تبديل بشه.
  و شايد ارزش ٢٥ هزار تومان بليط رو نداشته باشه چراكه محدوده تله كابين چه بالا و چه پايين امكانات خاصي هنوز ندارد و البته در دست ساخت و ساز است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Dm_mahsa
  نقدها:
  گزارش

  جنگل فندقلو یک جاذبه ی منحصر به فرد با زیبایی های خاص در نزدیکی شهرستان نمین هست.همونجور که از اسمشم مشخصه این منطقه پر از درخت فندق هست.و یک منطقه ی مناسب برای کمپ و پیک نیک.
  از اواخر اردیبهشت بسته به هوای اون سال, تا اواسط تیرماه که هنوز گرمای هوا شدید نیست روی تپه های این منطقه سرشار از گل های بابونه میشه.همونطور که میدونید خواص داروییِ زیادی داره و البته زیباییِ فوق العاده ...تو این بازه ی زمانی مردم برای جمع آوری گلها به اینجا میرن.بعد هم گل ها رو خشک میکنن و برای مصرف شخصی بخور و چای بابونه و ... استفاده میشه.
  بعد از مرداد ماه رفتن به فندقلو چندان توصیه نمیشه به خاطر اینکه شدت آفتاب اکثرا چمن زارهارو میسوزونه و زیباییش رو از دست میده و پاییز هم بادهای شدیدی داره فندقلو.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: