Close
رستوران

کوچه افتخار

Alley of Honor

Alley of Honor (1).jpg
Alley of Honor (2).jpg
Alley of Honor (4).jpg
Alley of Honor (3).jpg
Alley of Honor (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کوچه افتخار در حقیقت یک گورستان با مجسمه ها و یادبودهایی تاریخی در شهر باکو است. در مجموع حدود 242 نفر در این مکان دفن شده اند. افراد مشهوری همچون چندین رئیس جمهور، دانشمند و هنرمند از جمله آنها هستند.

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی
 • فرهنگسراها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  پارک مفاخر باکو
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک مفاخر یک قبرستان عمومی و یکی از جاذبه های شهر زیبای باکو است که در خیابان پارلمان و در نزدیکی برج های شعله و آپلند پارک قرار گرفته است.
  این پارک در سال 1948 میلادی و در زمان شوروی سابق به منظور بزرگداشت مفاخز و مشاهیر جمهوری آذربایجان ساخته شد و هم اکنون بسیاری از توریست هایی که به باکو میروند، از آن بازدید می کنند.
  در این پارک 242 قبر از مشاهیر کشور جمهوری آذربایجان شامل روسای جمهور، دانشمندان و هنرمندان این کشور وجود دارد و بازدید از آن ها برای عموم مردم محلی و توریست ها آزاد است.
  مجسمه هر یک از مشاهیر دفن شده در پارک مفاخر بر سر قبرشان نصب شده است. همچنین پیکر حیدر علی اف رئیس جمهور پیشین جمهوری آذربایجان نیز در این پارک به خاک سپرده شده است.
  ساعات بازدید از پارک مفاخر باکو، روزهای سه شنبه تا جمعه از 9 صبح تا 5 عصر بوده و روزهای شنبه تا دوشنبه پارک تعطیل می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  پارک مفاخر آذربایجان
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک فخری پارک بزرگی است که محل دفن بسیاری از مفاخر آذربایجان اعم از حیدرعلیف، نویسندگان و موسیقی دانان، سیاسیون، دانشمندان و تعداد اندکی از سیاسیون آذربایجان ایران است. در حال حاضر تقریبا نیمی از پارک خالی میباشد که احتمالا در سالهای اتی با پر شدن این بخش این پارک به یکی از بزرگترین و زیباترین آرامگاه ها تبدیل خواهد شد. سنگ قبرها و مجسمه های استفاده شده بر فراز قبرها بسیار زیبا و ظریف و هنرمندانه هستند و بیانگر شخصیت و حرفه هر فرد هستند. ورودی این پارک رایگان میباشد و با اتوبوس خط 18 و یا 53 میتوانید به این محل برسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  پارک مفاخر باکو
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک مفاخر باکو یا کوچه افتخار آرامگاه هنرمندان و نام آوران کشور آذربایجان است. ما به دلیل علاقه به صدای هنرمند بزرگ رشید بهبودوف به این پارک رفتیم. آرامگاه حیدر علی اف رئیس جمهور نیز در این پارک قرار داشت. بر سر مزار هر کدام از این بزرگان مجسمه ای زیبا مرتبط با شغل و هنرشان ساخته شده بود. فضا بسیار آرام و تمیز بود. این پارک در خیابان پارلمان کمی بالاتر از ساختمان پارلمان و برجهای شعله قرار دارد. هزینه ورودی ندارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  پارک مفاخر آذربایجان
  توصیه شده توسط کاربر

  از پارک های زیبا و بزرگ باکو، پارک مفاخر آذربایجان، یا فخری پارکی یا فخری خیابانی است، حالا نمیدانم عنوان کوچه افتخار در لستگرام ترجمه کدامیک از تایتل های مربوطه است ! فضای سبز بزرگی که در مجاورت ساختمان وزارت دفاع آذربایجان و تقریبا روبری برج های شعله قرار گرفته است، آرامگاه بیش از 200 نفر از مشاهیر ادبی و فرهنگی و هنری آذربایجان امروزی و نخجوان است. مقبره رییس جمهور حیدر علیوف هم در همین پارک قرار دارد. ما بیشتر برای دیدن مقبره رشید بهبودوف خواننده مورد علاقه مان به این پارک آمدیم که تقریبا اولین مقبره پس از درب ورودی مقبره ایشان بود. پارک بسیار بزرگ و دارای درختان کهنسال و تنومند است. مقبره ها بسیار جالب و زیبا طراحی شده اند و در واقع هر کدام از آنها مجسمه ای بسیار جالب از شخصیتی که در آنجا به خاک سپرده شده است در کنار خود دارند که براستی درخور و زیبا و دیدنی هستند. در بخش های پشتی تر پارک مقبره حیدر علی اف نیز قرار دارد که بسیار ساده و شکیل است و دو نفر سرباز هم برای نگهداری و نگهبانی از آن قرار داده شده است. از نشستن و پاگذاشتن روی حتی پله های این مقبره ها بپرهیزید ! چون گروهی را دیدیم که برای بازدید آمده بودند، داشتند کیف و وسایل و خوراکی هایشان را روی قبر رییس جمهور میگذاشتند که عکس بگیرند !!!! که با برخورد خیلی تند و شدید سربازها مواجه شدند ! واقعا نمی دانم چرا و چگونه برخی به این حد از بی خیالی و بی توجهی دست یافته اند. خلاصه اگر به تاریخ و فرهنگ آذربایجان نیز حتی علاقه ای ندارید دیدن این پارک خالی از لطف نیست. هیچ بلیط و ورودی هم ندارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  پارك مفاخر باكو
  توصیه شده توسط کاربر

  پارك مفاخر باكو مكاني زيبا و سرسبز است كه آرامگاه مشاهير،سياست مداران و دانشمندان اين كشور هست، مجسمه هر يك از اين شخصيت ها بر سر مزارشان نصب گرديده است، نامداراني چون حيدرعلي اف، رشيدبهبودف كه يكي از خواننده هاي مشهور آذربايجان بود، علي نظمي و ابوالفضل ايلچي بيگ در اين مكان به خاك سپرده شده اند. اين پارك محل تدفين ٢٤٢ شخصيت از مفاخر بزرگ آذربايجان مي باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند اشکان
  نقدها:
  گزارش
  پارک مشاهیر باکو
  توصیه شده توسط کاربر

  باورتون میشه اینجا قبرستونه؟ پارک مشاهیر یا مفاخر باکو جایگاه دفن بزرگان آذربایجانه خیلی از کسانی که باکو میرن شاید از اینجا خبر نداشته باشن این پارک کمی بالاتر از برج های شعله قرار داره و تو باکو باید حتما ببینیدش سنگ های قبر هر کسی رو به صورتی ساختن که نشونگر هنر اون شخصه یا سردسیسی از اونه اینجا نمونه بارز هوشمندی برای جذب توریسته مقبره حیدر علیف هم اینجاست که واقعا قشنگه و ارزش بازدید رو داره اگر باکو رفتید حتما پارک مفاخر هم برید تا بفهمید قبرستان هم میتونه جذاب باشه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  پارک مفاخر باکو
  توصیه شده توسط کاربر

  #تایسیز
  ما برای رفتن به پارک مفاخر باکو از اتوبوس شهری شماره ۱۸ استفاده کردیم. این اتوبوس از ایستگاه ساحل( sahil) به سمت پارک مفاخر حرکت می کند و تقریبا مقابل این پارک ایستگاه دارد. این پارک در فاصله بسیار کمی از برج‌های شعله و یادمان شهیدان و فونیکولر باکو قرار دارد.
  در همان نزدیکی ورودی این پارک مزار آوازخوان شهیر آذربایجان، رشید بهبود اف، قرار دارد. علاوه بر وی مزار بسیاری از افراد نامدار آذربایجان هم در این گورستان قرار دارد. تندیس‌ها و آثار حجمی بسیار زیبایی هم بر سر مزار هرکدام قرار گرفته است. ما از مزار هابیل علی اف کمانچه نواز مشهور هم بازدید کردیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: