Close
رستوران

موزه تخت جمشید

Takhte Jamshid Museum

Takhte Jamshid Museum (2).jpg
Takhte Jamshid Museum (1).jpg
Takhte Jamshid Museum (3).jpg
Takhte Jamshid Museum (4).jpg
Takhte Jamshid Museum (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Zahra Yekta
  نقدها:
  گزارش
  موزه تخت جمشید
  توصیه شده توسط کاربر

  در موزه تخت جمشید؛ تعدادی از اشیا و باقیمانده هایی از کاخ ها رو نگهداری میکنند. توی این موزه به تفضیل راجع به نمادهایی که روی دیواره کاخ آپادانا هست توضیحات نوشته که هر قسمت مربوط به کدوم ملیته و چه خصوصیاتی داشته

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  تاریخی و جالب
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان ارجمند اگر تخت جمشید شکوه عظمت ایرانیان است و در طول دیدن از این جاذبه دیدنی یک حس غرور بهتون دست میده، پیشنهاد میکنم موزه تخت جمشید رو که در داخل این مجموعه تاریخی قرار دارد رو هم از دست ندهید و از آن دیدن کنید. در این موزه که رنگ دیواره ها و ستون های آن به رنگ سرخ می باشد، اشیاء به جا مانده از تاریخ آن دوران را می توانید ببینید. از تندیس سر خشایار شاه گرفته تا تابوت سفالی، مجسمه زن و ... ورودی این موزه برای گردشگران داخلی 3 هزار تومان می باشد. در کل این موزه حرف هایی برای گفتن دارد و به درک هر چه بهتر این موضوع می تواند بیشتر کمک کند چرا در تاریخ، ایرانیان و حکومت آن دوران یکی از بهترین ها بوده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • یگانه فیض الهی
  نقدها:
  گزارش
  شهر پارسه
  توصیه شده توسط کاربر

  تخت جمشید یکی از مهمترین آثار تاریخی و باستانی شهر شیراز میباشد که در نزدیکی شهر مرودشت و 57 کیلومتری شیراز واقع شده است. این بنای تاریخی به دستور داریوش پادشها هخامنشی ساخته شد و نام اصلی این مکان شهر پارسه میباشد. دسترسی به این مکان تاریخی بسیار راحت است و مینی بوس و تاکسی های بینی شهری مسافران و توریست های بسیاری را روزانه از ترمینال به سمت تخت جمشید میبرند. ورودی این بنای تاریخی برای ایرانیان 3 هزار تومان و برای توریست های خارجی بیست هزار تومان میباشد. از ورودی اولیه تخت جمشید تا خود بنای تاریخی حدود پنج الی ده دقیقه پیاده فاصله هست. بعد از بالا رفتن از پله های تخت جمشید دوربین های دیجیتالی کرایه میدهند که میتوان با استفاده از آنها تصویر سه بعدی این مکان را تجسم کرد که البته این دوربین ها در مکان های خاصی دارای آنتن میباشند. هزینه ی یک ساعت استفاده از این دوربین ها مبلغ سی هزار تومان میباشد. داخل تخت جمشید تالارها و کاخ های بسیار وجود دارد که میتوان به کاخ یا تالار آپادانا، کاخ تچر، کاخ هدیش و کاخ صد ستون اشاره کرد. داخل خود تخت جمشید یک موزه ی آثار تاریخی و صنایع دستی و مجسمه های سنگی از زمان هخامنشیان نیز وجود دارد. با قدم زدن در این مکان تاریخی عظمت و شکوه این اثر را میتوان حس کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش
  موزه تخت جمشيد
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از قسمت هاي ديدني تخت جمشيد، بازديد از موزه تخت جمشيد است كه داخل محوطه تخت جمشيد قرار دارد. اين موزه شامل اشياء كشف شده از تخت جمشيد ميباشد و بليت ورود به موزه سه هزار تومان است.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Amin
  نقدها:
  گزارش
  موزه تخت جمشید
  توصیه شده توسط کاربر

  آیت موزه در شهر مرو دشت و در تخت جمشید قرار گرفته است که اشیا مربوط به دوران هخامنشیان در آن نگهداری میشود و در واقع شناسنامه تخت جمشید است. در این موزه فیشهای حقوقی سنگی مربوط به 2500سال پیش موجود است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو

  اگر علاقمند به سفرهای پر چالش و هیجانی باشید، تنگ رغز انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. رغز در نزدیکی...

 • Ghasem nazarian

  این جاذبه طبیعی در آخرین نقطه جنوب شرقی فارس در مسیر بندر عباس قرار دارد که در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۸ در...