Close
رستوران

آبشار مارگون

Margoon Waterfall

Margoon Waterfall (1).jpg
Margoon Waterfall (2).jpg
Margoon Waterfall (3).jpg
Margoon Waterfall (4).jpg
Margoon Waterfall (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • آبشار

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Samira_1990
  نقدها:
  گزارش
  آبشار مارگون
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار مارگون در سپیدان استان فارس واقع شده است.
  آب و هوای این منطقه بسیار مطبوع و مفرح بهش است. از مکانی که محل پارک خودرو هست تا خود آبشار حدود هفتصد متر پیاده روی دارد که بسیار لذت بخش است . در فصل زمستان بسیار سرد و عملا راه بندان است چون جاده منتهی به آبشار بسیار باریک و پیج در پیج است.اطراف آبشار بسیار سر سبز و دیدنی است. متاسفانه وجود زباله های زیاد در این محل تنها منظره زننده ای است که با یاری مردم و ارتقا فرهنگ طبیعت گردی ایشالا برطرف گردد. به شدت ارزش دیدن دارد و به همه دوستان پیشنهاد میکنم به مارگون سفر کنند. گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  آبشار مارگون
  توصیه شده توسط کاربر

  در مرز بین استان اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد، در نزدیکی شهرستان سپیدان آبشار زیبای مارگون قرار گرفته است. بسیاری این آبشار را جزو زیباترین آبشارهای ایران می دانند. مسیر دسترسی به آن راحت است و پیاده روی چندانی ندارد. همین امر سبب شده است که در فصل گردشگر پذیر بسیار شلوغ باشد. تا رسیدن به آبشار مسیر باریکی را با ماشین باید طی کنید که دورتادورش پر از رستوران است و از بیشتر آنها بوی خوش ماهی کبابی به مشام می رسد. بعد از پرداخت ورودی 5000 تومانی کارتان سخت خواهد شد و پیدا کردن جای پارک ماشین در این مسیر باریک دوطرفه بسیار مشکل است. پیشنهاد میکنم اگر توان پیاده روی دارید ماشین را کمی دورتر در جایی خلوتتر پارک کنید تا گرفتار معطلی ترافیک نشوید. بعد از اتمام مسیر ماشین رو، مسیر سنگفرش شده چند دقیقه ای را در کناری رودی پر آب طی خواهید کرد تا بالاخره به آبشار زیبای مارگون برسید. اسم جالبی برایش انتخاب شده است. باریکه های بلند، باریک و سفید آب که از جای جای چشمه های آبشار بیرون می زنند بی شباهت به مار نیستند!. در نزدیک آبشار جای زیادی برای نشستن وجود ندارد و بعد از بازدید می توانید برگردید و جای مناسبتری را برای چند ساعتی نشستن در طبیعت زیبایش پیدا کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  آبشاری خاص، زیبا و تمام فصل
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این آبشار از مشiورترین آبشارها در استان فارس محسوب میشه. این آبشار که یکی از زیباترین آبشارهای کشور ایران هستش، در مجاورت شهر سپیدان، در مرز استان فارس و استان کهگیلویه و بویراحمد واقع گردیده است. این آبشار در حقیقت سرچشمه رودخانه است و در بالای کوه هیچ رودخانه‌ای نیست، بلکه از بدنه دیواره صخره‌ای کوه، بیش از چند هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون ریخته می‌شود. از این حیث این آبشار هم بزرگترین و هم مرتفع‌ترین آبشار چشمه‌ای در جهان است. مسیر دسترسی به آبشار تا نزدیکی آبشار ماشین رو بوده و در ادامه مسیری آسان برای پیاده‌روی است. مسیر منتهی به آبشار که از مجاورت روستاهای اطراف می‌گذرد، در فصل زمستان برف گیر بوده و گاهی راه‌های ارتباطی کاملاً قطع می‌شود. رسیدن به این آبشار از استان فارس، شهرستان سپیدان، شهرستان مارگون یا از یاسوج، شهرستان کاکان، شهرستان مارگون میسر است.در محوطه ورودی آبشار پارکینگی جهت خودروها ساخته شده است. همچنین در اطراف پارکینگ سرویس بهداشتی و محوطه‌های مسطحی ساخته شده که برای اقامت و برپا کردن چادر مناسب است. در اطراف پارکینگ و در طول راه رسیدن به آبشار سطل زباله نصب شده است. بزرگترین معزل رفتن به این آبشار اینه که به دلیل بن‌بست بودن و واقع شدن در دره پرشیب، دارای فضای کمی برای نشستن و پارک خودروست که در هنگام ازدیاد گردشگران به ویژه در روزهای تعطیل فصل تابستان، مشکلات ترافیکی زیادی برای گردشگران و روستاییان پدید می‌آید. یعنی ممکنه شما بعد از حدود دو ساعت نیم حرکت از شیراز در حدود 5 کیلومتریش متوقف بشید و مجبور بشید به سبب نبودن جای پارک ماشین برگردید که خیلی حال گیری هستش. به همین دلیل اگر قصد رفتن به این آبشار به خصوص در ایام تعطیل و تابستان را دارید پیشنهاد می کنم حتما صبح زود راه بیفتید.

  هم چنین در اطراف پارکینگ و در طول راه رسیدن به آبشار سطل زباله نصب شده ولی متأسفانه بعضی از گردشگران زباله‌های بسیاری را در محیط پراکنده‌اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نوید مکوندی
  نقدها:
  گزارش
  آبشار مارگون
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار مارگون که یکی از زیباترین آبشارهای ایران است در 66 کیلومتری یاسوج قرار دارد . نکته قابل توجه در این آبشار این است که خود ، سرچشمه رودخانه می باشد و آب آن از هزاران چشمه کوه تامین می گردد . در مقطعی که ما مراجعه کرده بودیم متاسفانه حجم آب نسبت به سالیان گذشته بسیار کم شده بود ، امیدوارم بارندگی های نوروز امسال، آبشار را احیا کرده باشد . . مسیر پر پیچ و خم اما از آسفالت مناسی تا نزدیکی آبشار برخوردار است . در زمستان ممکن است قسمتی از مسیر بسته شود . توصیه من این است که به هیچ وجه در تعطیلات به آنجا مراجعه نکنید چرا که پارکینگ و راه باریک آن جوابگوی حجم مسافران نیست و در هنگام تعطیلات مشکلات فراوانی وجود دارد . در روستا و پایین تر از آبشار امکاناتی توسط اهالی مهیا شده است که در قبال پرداخت وجه قابل استفاده می باشد . متاسفانه از لحاظ زیست محیطی وضعیت چندان مناسب نیست و در بعضی نقاط انبوه زباله رها شده قابل مشاهده بود .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  آبشار مارگون
  توصیه شده توسط کاربر

  در سفر عیدانه امون از شیراز به سمت یاسوج می رفتیم که بین راه تابلوهای آبشار مارگون را دیدیم. تصمیم گرفتیم کمی برنامه رو تغییر بدیم و سری به این آبشار بزنیم.چه خوب شد که رفتیم. آبشار نگو یه سرچشمه از بهشت. مسیر آبشار کوهستانی و پیچ در پیچ بود و تا جایی ماشین رو. بعد از اون باید یه مسیر نسبتا کوتاه رو پیاده برید. بین راه دستفروش های مواد غذایی و خوشمزه جات زیادن. ما اول عید اون منطقه بودیم و هنوز هوا به شدت سرد بود و هنوز اطراف سبز نشده بود، اما چقدر این آبشار زیبا بود. معمولا آبشارها مسیر رودخونه ای هستند که به سمت دره سرازیر میشن اما این آبشار از وجود هزاران چشمه نشات میگیره.و به آبشار چشمه ای معروف است. بازدید از این جاذبه رو وقتی در فصل بهارنارنج میرید شیراز توصیه میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  مارگون
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار مارگون در جایی بین شیراز و یاسوج قرار دارد. از شیراز حدود 100 کیلومتر باید به سمت شمال غربی و سمت یاسوج حرکت کنید. تابلو راهنما در جاده اصلی مسیر آبشار را نشان خواهد داد. بعد از خروج از جاده اصلی مسیر کوهستانی و هماره با پیچ و خم است. شهرستان سپیدان که قبل‌ترها اردکان هم نامیده می‌شدف محل آبشار مارگون است. بعد از پارکینگ یک مسیر هموار را باید پیاده روی کرد تا به آبشار رسید. رودخانه ای که از به هم پیوستن چشمه های آبشار مارگون تشکیل می شود با درختانی سبز و پرپشت احاطه شده است.
  فضا برای چادرزدن در اطراف رودخانه مناسب است. به نظر می‌رسد در رزوهای تعطیل ازدحام جمعیت زیاد باشد چون فضای محدودی برای چادر زدن فراهم است.
  عرض و بلندی آبشار بسیار قابل توجه است و با پاشش آب از چشمه هایی که از دل کوه بیرون زده و به پایین می‌ریزند، رنگین کمان‌های زیبایی تشکیل می‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  ابشار مارگون
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام.ابشاری بزرگ که سر چشمه رودخونه هستش و ابشار های زیادی از دل کوه بیرون میاد.پارکینگ داره و مسیر زیادی واسه پیاده روی نداره.وسط این ابشار یه غار حالتی ایجاد شده که بر حسب کنجکاوی یه سری هم به اون قسمت ابشار زدیم.که توو عکس مشخصه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر
  نقدها:
  گزارش
  طبیعت گردی
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رسیدن به آبشار مارگون باید مسافت به نسبت زیادی را طی کنیم؛ اما خود آبشار و محیط اطراف آن به قدری زیباست که ارزش طی این همه راه را دارد.

  برای اینکه به آبشار برسید باید مسیری 800 متری از راهی سنگفرش شده را طی کنید که از میان صخره ها و درختانی که از میان سنگ ها سر برآورده اند می گذرد.

  این راه را که پشت سر می گذارید و مقداری جلو می روید چشم اندازی گسترده از آبشاری بلند و وسیع در برابر شما قرار می گیرد. بزرگی و زیبایی آبشار مارگون در همان نگاه اول شما را میخکوب و منظره چشمنواز آن روح تان را تازه می کند.

  شدت ریزش آب از آبشار در قسمت های مختلف باعث به وجود آمدن رنگین کمان های کوچک می شود و زیبایی آبشار را چند برابر می کند. صدای پر ابهت برخورد آب با زمین بسیار گیرا و در عین حال دلنشین است و بند بند وجودتان را با نوای مداوم خود زنده و شاداب می سازد.

  *همنشینی با مردم بومی استان فارس
  آبشار مارگون پیوندی جدا نشدنی با مردم این بخش استان فارس دارد و بسیاری از اهالی روستاهای نزدیک به این آبشار، همچنین عشایری که از این منطقه عبور می کنند، در زمان عروسی با لباس های رنگارنگ محلی خود برای ثبت تصاویر و برپایی مراسم شادی به آبشار می آیند. شما هم اگر خوش شانس باشید و در این زمان در آبشار حضور داشته باشید می توانید از جشن و شادی اهالی لذت ببرید و تجربه متفاوتی کسب کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش

  آبشار مارگون در فاصله دو ساعت و نيم نسبت به شيراز و بعد از شهر سپيدان در روستاي مارگون قرار دارد.از سپيدان تا مارگون هتلها،آلاچيقها ويلاها و خانه هاي اجاره اي و رستوران هاي زيادي جهت پذيرايي از گردشگران موجود مي باشد مخصوصا كباب ماهي قزل آلاي اين رستورانها عالي است. در فصل تابستان از گردشگران زيادي پذيرايي مي كند از روستاي مارگون تا آبشار ٢٠دقيقه پياده روي دارد .آبشار بلندي است و آبي تگري دارد كه روح و روان آدم را جلا مي دهد و خستگي را از تن مي زدايد .#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: