Close
رستوران

روستای سر بست

Sar Bast Village

Sar Bast Village (2).jpg
Sar Bast Village (1).jpg
Sar Bast Village (3).jpg
Sar Bast Village (4).jpg
Sar Bast Village (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Mojdeh
  نقدها:
  گزارش
  روستایی بکر و دیدنی
  توصیه شده توسط کاربر

  این روستا که به دلیل باغات سیب بسیار مشهور شده از توابع شهر سپیدان در استان فارس می باشد. این منطقه به دلیل نزدیک بودن به شهر شیراز مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلات می باشد. برای فرار از هوای آلوده شهر و گذراندن اوقاتی خوش در کنار خانواده می توان از برخی باغات این روستا استفاده کرد که در ازای مبلغی ورودی به شما اجازه ورود میدهند. در آذر ماه به اتفاق خانواده به یکی از این باغات شخصی رفتیم که شما می‌توانید هم با ماشین شخصی و یا با سواری یا مینی بوس هایی که به سمت سپیدان می روند به این مکان بروید. بسیاری از باغات شخصی می باشند اما بعضی از آنها آلاچیق هایی مجهز را در باغات خود برای مهمان نوازی از عموم درست کردند. به دلیل نزدیک بودن به سپیدان که یک شهر سردسیر در استان فارس می باشد زمستان سردی دارد اما در فصل بهار و تابستان هوای بسیار مطبوع و دلچسبی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • nazarian
  نقدها:
  گزارش
  روستای سربست
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای سربست یکی دیگر از روستاهای تفریحی منطقه سپیدان می باشد که نسبت به بقیه به شیراز نزدیکتر است . به همین خاطر زودتر باغهایش تکمیل می شود و معمولا شلوغتر است . درون باغها آلاچیق ، سکو و اتاق جهت کرایه وجود دارد . عبور رودخانه شش پیر در روستا و کنار باغها باعث شده که روستا به تفرجگاه خوبی برای مردم منطقه تبدیل شود تا بتوانند تعطیلات خوبی را آنجا سپری کنند . سیب گلاب ، هلو ، آلوسیاه ، آلو زرد و گردو از محصولات و سوغاتی روستا به حساب می آید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  سر بست، روستای پر سیب فارس
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای سر بست به فاصله حدوداً ۶۰ کیلومتری از شهر شیراز و ۱۰ کیلومتری از اردکان جزو شهرستان سپیدان محسوب میگردد. این منطقه خوش آب و هوا بدلیل قرار گرفتن باغات سیب بسیار مشهور می باشد. شکوفه های سیب این باغات در اردیبهشت ماه منظره بسیار زیبایی را رقم میزند. برای رسیدن به اینجا علاوه بر خودروهای شخصی می توانید از تاکسی های خطی شیراز-اردکان نیز استفاده کنید.
  در این روستای کوچک چندین باغ نیز وجود دارد که در ازای گرفتن مبلغ ورودی می توانید از فضای زیبای باغ برای پیک نیک استفاده نمایید. بازدید از این روستای زیبا را در اردیبهشت ماه (همزمان با شکوفه های بهاری) و آبان ماه (فصل خزان) به شما توصیه میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  سربست و سیب هایش
  توصیه شده توسط کاربر

  سربست منطقه ای خوش آب و هوا در منطقه سپیدان و به فاصله حدوداً ۶۵ کیلومتری از شهر شیراز قرار گرفته. باغ های سیب این منطقه شهرت زیادی دارد تا جایی که صادرات سیب هم دارند. چند سالیست درهای برخی باغ های این منطقه به روی مسافرین و بازدید کننده ها باز شده و اونها میتونند با پرداخت مبلغی از امکانات باغ ها استفاده کنند و پیک نیک خوبی داشته باشند. یادتون باشه سیب های این منطقه حدوداً مهرماه برداشت می شوند.
  یکی دیگر از ماههایی که این منطقه بسیار زیبا می شود ماه آبان و آذر در زمان برگ ریزان هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: