Close
رستوران

دریاچه نئور

Neor Lake

Neor Lake (1).JPEG
Neor Lake (1).jpg
Neor Lake (3).jpg
Neor Lake (2).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی و پارک ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند ندا
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه نئور
  توصیه شده توسط کاربر

  تئور، دریاچه است بین گیلان و اردبیل است . بزرگترین دریاچه شیرین در اردبیل است ،منطقه ای سرسبز با آب و هوای بسیار عالی از دامنه کوه تالش سرچشمه گرفته است . مسیر دریاچه بسیار پر پیچ خم است ولی طبیعت بسیار زیبا داشت . در نزدیکی این دریاچه امکانات رفاهی زیادی وجود ندارد و معمولا آنجا چادر مردم چادر میزنن.در فصل سرما دریاچه نئور سه تا پنج ماه یخ می بندد .افرادی هم برای ماهیگیری به این دریاچه می آیند. سوباتان هم در جنوب شرقی دریاچه نئور واقع شده است . #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه نئور
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه نئور یک دریاچه بزرگ آب شیرین در ارتفاعات سبلان و جزئ استان اردبیل می باشد و در واقع مرز استان اردبیل و گیلان می باشد .‌برای رفتن به این دریاچه می توان از خلخال به سمت اردبیل حرکت کرد و با رسیدن به روستای بودالولو با دیدن تابلو دریاچه نئور که مسیر سمت چپ را نشان می دهد به طرف آن حرکت کرد که روستای عباس آباد نیز در مسیر آن قرار دارد . البته اگر از اردبیل هم بخواهید به نئور بروید باید به سمت خلخال رفته و با رسیدن به بودالولو به سمت نئور حرکت کنید . جاده پر پیچ و خمی است که مرتب به سمت بالا امتداد دارد تا به دریاچه می رسد . دما در شهریور ماه ۱۲ درجه سانتی گراد بود . در اطراف دریاچه چشمه های متعددی وجود دارد . و گاو و اسب هایی را درحال چرا می توان مشاهده کرد . در منطقه دریاچه امکانات رفاهی ، اقامت گاه ، رستوران و کافه ای وجود ندارد تنها کانکسی بود که وسایل سوپری می فروخت و تعدادی آلاچیق که به وسیله بنر پوشیده شده بود و اجاره داده می شد . اطراف دریاچه در فصل بهار باید از طبیعت زیبایی برخوردار باشد اما در شهریور تقریبا خشک بود . دریاچه نئور مورد توجه طبیعت گران و کوهنوردان نیز می باشد یعنی از آنجا به سوباتان پیاده روی می کنند . در ضمن آب دریاچه تمیز نبود و قابل شرب نبود اما از آب چشمه ها می توان استفاده کرد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش

  دریاچه نئور بزرگترین دریاچه آب شیرین طبیعی استان اردبیل است. این دریاچه بین اردبیل و خلخال واقع شده و جاده بسیار پر پیچ و خم اما آسفالت دارد. البته عکس هایی که من از دریاچه دیده بودم بسیار زیباتر بود و شاید تیر ماه زمان خوبی برای دیدن دریاچه نباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه‌ای در مرز گیلان و اردبیل
  توصیه شده توسط کاربر

  برای دیدن این دریاچه باید از شهر اردبیل به سمت خلخال حرکت کنید، بعد از حدود چهل کیلومتر رانندگی، از سمت چپ جاده به سمت نئور تغییر مسیر می‌دهیم. از جاده اصلی تا دریاچه حدود پانزده کیلومتر است که با توجه بو کوهستانی بودن این قسمت تز مسیر، زمانی بیست تا بیست و پنج دقیقه‌ای از جاده اصلی تا دریاچه نئور خواهید داشت. در طول مسیر تا دریاچه نمای زیبایی از دشت‌های اطراف و کوه سبلان دیده می‌شود. در طول مسیر توقف و دیدن زیبایی های منطقه توصیه می‌شود. سکوت مسیر و تجربه آن واقعا لذت بخش است.
  گفته می‌شود دریاچه نئور جز دریاچه‌های آب شیرین طبقه بندی می‌شود. در کنار این دریاچه ماهیگیری هم انجام می‌شد. به نظر می‌رسد اواخر فصل بهار زمان بهتری برای بازدید از این جاذبه طبیعی باشد. از این دریاچه گروه‌های طبیعت گردی راهی بازدید از ییلاق سوباتان می‌شوند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: