Close
رستوران

بازار مسگرها (کرمان)

Mesgarha Bazaar

Mesgarha Bazaar (1).jpg
Mesgarha Bazaar (2).jpg
Mesgarha Bazaar (3).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مراکز خرید

نقد و بررسی بازار مسگرها (کرمان)


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  بازار مسگرها(کرمان)
  توصیه شده توسط کاربر

  در نزدیکی موزه ی سکه بخشی از بازار قرار داشت که بارها و بارها بخاطر خرید به این قسمت بازار رفتیم و البته اجناس هندی و پاکستانی هم کم نبودن در این بین.ظروف مسی که برخی کسبه در حریم رفت و امد چکش میزدند و فالگیر هایی که با ی گوله نخ دنبالتونن و میگن طالعتو ببینم و حسابی افراد ساده رو گول میزدن.ظروف ملیله کاری هم در این بازار کم نبود و قیمتش نسبت به اصفهان بسیار مناسبتر بود و خرید انرژی بخشی رو نیتونید از این بخش از بازار داشته باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  بازار مسگرها
  توصیه شده توسط کاربر

  قسمتی از مجموعه گنجعلی خان که مربوط به صنایع دستی از جنس مس است.از دیگ های بزرگی که شبیه دیگ‌های جهیزیه مادربزرگم بود تا ظروف کوچکتر و تزیینی که معمولا دارای کنده کاری و سیاه قلم هستند و البته که زیور آلات.
  در باب اثرات و خواص مس هم زیاد گفته اند، و آن را فلز شفابخش نامیده اند از اینکه استفاده از زیور آلات مسی در دردهای مفصلی اثر دارد.یا اینکه برای افزایش انرژی کوثر است،یا خاصیت آنتی باکتریایی و چه و چه و چه که در عکس آخر معلوم است.
  با این همه خاصیت و رنگ و لعاب که البته ما هم کلی مسی جات خریدیم و جیبهایمان را خالی کردم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Amin
  نقدها:
  گزارش
  بازار مسگرهای کرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار مسگرهای کرمان در قسمتی از بازار کرمان قراردارد که در آن ظروف و تابلوهای مسی زیبایی طراحی و ساخته میشود و قدمت آن بسیار زیاد میباشد و به ششصد سال پیش برميگردد.به این بازار، بازار گنجعلی خان نیز گفته میشود.و ظروف مسی آن به اکثر نقاط ایران و حتی خارج صادر میشود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: