Close

آبشار شیر آباد

Shir Abad Waterfall
4.8
(از 5 نقد و بررسی)

درباره آبشار شیر آباد

نوع جاذبه
آبشار
موقعیت
گرگان
پیشنهاد کاربران
%100 از 5 رای
رتبه در گرگان
2 از 58 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف آبشار شیر آباد

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
حامد جواهری
نوشته شده در 19 مرداد 1399
report-icon گزارش

با سلام سفری کوتاه در سایه کرونا (با رعایت همه موارد بهداشتی) داشتم به ارتفاعات جنگل های روستای شیر آباد . طبیعت زیبا و خاص این منطقه و آبشار های پلکانی آن و مهمتر از همه وجود غاری زیبا و منحصر به فرد آن هر طبیعت دوستی را به اینجا می کشاند و راضی بر میگرداند. موقعیت دقیق منطقه بدین صورت است که از گرگان به سمت مشهد بعد از حدود 55 کیلومتر طی طریق به شهر کوچکی به نام خان ببین خواهید رسید. از این شهر به سمت روستایی به نام شیرآباد در راه فرعی ادامه مسیر می دهید از این روستا نیز بعد از حدود 10 دقیقه وارد جنگل می شوید . از محل پارک خودرو تا اولین آبشار حدود بیست دقیقه پیاده روی دارد که مسیری کاملا مشخص و هموار مناسب هر سنی دارد. بعد این آبشار به بعد مسیر بسیار سخت و دشوار می باشد به صورتی که حتما باید کفش مناسب کوه پیمایی و طناب به همراه داشته باشید و به هنگام بارندگی نیز بسیار لغزنده و خطرناک می شود.
در کل 7 آبشار بلند و تقریبا همین مقدار آبشار کوتاه سه چهار متری دارد تا به سرمنشا رود رسید . بعد از آبشار دوم نیز غار شیر آباد و یا به گفته بومی های منطقه غار دیو سپید
می باشد که دارای دهانه ای به ارتفاع 15 متر در 9 متر عرض هست . طول آن نیز 235 متر است. رودخانه ای نیز در آن روان است . ویژگی مهم این غار زیست نوعی سمندر کمیاب است که فقط در اینجا دیده شده از نمونه های نادر و کمیاب سمندر در کل دنیا است.
از دیگر حیوانات این غار که من دیدم تعداد بسیار خفاش و خرچنگ و نوعی عنکبوت بزرگ بود
در کل تجربه بسیار هیجان انگیزی برای من بود. و مطمئن هستم برای شما نیز تجربه جدیدی خواهد بود.

بیشتر
امتیاز کل
5
هادی انصاری
نوشته شده در 12 دی 1398
report-icon گزارش

آبشارهای شیر آباد در بین اهالی استان گلستان و طبیعت گردان کشور ، کاملا شناخته شده و معروف هستند .
مجموعه ای از هفت یا بیشتر آبشار که در حین صعود ازاین ارتفاعات جنگلی ، یکی یکی به آنها می رسی . آبشارهایی با ارتفاع چند متر تا 25 یا سی متر .
به یک غار زیبا هم با دهانه رفیع نیز در میانه مسیر می رسی که آب از زیر آن جریان دارد . غاری با نام پر ابهت " دیو سپید ".
برای رسیدن به آبشارهای شیر آباد باید مسیر گرگان به آزاد شهر را پی بگیری و قبل از آنکه به آزاد شهر برسی به مسیر شهرک خان ببین در سمت راست جاده بپیجی . بعد از گذشتن از خان ببین به روستای شیر آباد می رسی که باید از آن هم عبور کنی تا دو کیلومتربالاتر خودرو را پارک کنی و پیاده راهی جنگل و ارتفاع شوی که تو را به آبشارهای شیر آباد و حوضچه های زیبای پایین آبشارها می رساند .
این یک مسیر مسیر جنگلی کوهستانی است و برای عبور باید از کوره راه های ارتفاعات کنار آبشارها حرکت کنی . بنابراین احتیاط زیادی می طلبد بویژه اگر بر اثر بارندگی ، این مسیرهای کوره راهی و پرتگاهی لیز و لغزنده هم شده باشند .
اولین ابشار و حوضچه زیباترین آن هم هست . آب از ارتفاع حدود 25 متری داخل یک حوضچه وسیع و زیبا می ریزد که می گویند عمق آن به 80 متر می رسد . جمعیت گردشگران پیرامون این حوضچه زیاد است و در فصل گرما آب تنی و پرش و شیرجه از ارتفاعات محاور هم مرسوم و تماشایی است .
بجز این آبشار مرتفع ، آخرین آبشار در مسیر را هم می گویند که ارتفاعی حدود سی متری دارد همراه با حوضچه هاییی زیبا در پایین آن . البته ما که فرصت و یا شاید انگیزه برای دیدار آبشارها تا آخرین آبشار نداشتیم و جایی در میانه مسیر و بعد از دیدار از غار پرابهت و شگفت دیو سپید ، دوستان به علت فرصت محدود و صعب العبور شدن مسیر تشخیص به برگشت دادند . اگر خودم تنها بودم تا انتها رفته بودم . هر چه بیشتر در این محیط وهم آلود جنگلی بمانی زیبایی آن را در کنار مخاطراتش بیشتر حس خواهی کرد .
غار دیو سپید با یک دهانه بسیار بزرگ و رفیع تو را به خود می خواند . آب از کف این غار جاری است و بعد از خارج شدن از غار به زیبایی از دیواره های خزه گرفته به پایین و به رودخانه کف دره می ریزد .
طول غاربیش از دویست متر است . البته ما مقداری داخل رفتیم و برگشتیم . برای طی بقیه مسیر روشنایی کافی می خواهید ولی مسیر ساده ای است و احتیاج به تجهیزات خاصی ندارد .
بهترین فصل سفر به آبشارهای شیرآباد از فروردین ماه هر سال تا اواسط خرداد است. در تابستان به علت گرما و شرجی بودن منطقه ممکن است اذیت شوید و زمستان هم که فصل سردی است و مسیرها هم لغزنده است .

بیشتر
امتیاز کل
5
مریم رجایی
نوشته شده در 9 آبان 1398
report-icon گزارش

ابشار شیراباد در نزدیکی شهرستان علی اباد کتول قرار داره. مسیر رسیدن به ابشار اول مسیر جنگلی زیبا و خنکی هست و با مقداری پیاده روی به ابشار خواهید رسید. ابشار زیبایی و عظمت خاصی داره و در حوضچه مجاور ان امکان شنا کردن نیز هست. همچنین برخی افراد نترس از بالای ابشار به داخل حوضچه شیرجه میزدند که قطعا هیجان انگیز خواهد بود. در سفر به این استان زیبا حتما از این ابشار و همچنین ابشار کبودوال دیدن کنید.
در ابتدای مسیر جنگلی پارکینگ و تعدادی غرفه فروش محصولات محلی قرار داره. مسیر رسیدن تا پارکینگ نیز اسفالت بوده و دسترسی اسان و خوبی دارد.

بیشتر
امتیاز کل
4
هاله محمدزاده
نوشته شده در 20 شهریور 1398
report-icon گزارش

آبشار شیر آباد در استان گلستان در شهر علی آباد کتول واقع شده که شما برای رسیدن به این آبشار باید از شهر علی آباد به سمت روستای شیرآباد حرکت کنید . این آبشار در بین جنگلهای زیبایی قرار گرفته که به طور کلی شامل هفت آبشار می باشد به لحاظ دسترسی آبشار اول بسیار آسان است اما به دلیل خاکی بودن مسیر بهتر است بسیار مراقب بود . اگر از آبشار اول به سمت بالا حرکت کنید می توانید به آبشار دوم شیر آباد هم برسید که بسیار زیبا بوده و اگر از بالا به آن نگاه کنید حوضچه پایین آبشار بسیار شبیه به نقشه ایران می باشد . مسیر دسترسی به آبشار دوم کمی سخت بوده و بهتر است حتما با کفش مناسب و با دقت مسیر را بپیمایید . اما قطعا رسیدن به آبشار برای شما لذت بخش خواهد بود . به دلیل سخت شدن مسیر و نبود پاکوب خیلی مناسب دیدن آبشارهای بعدی به مراتب دشوارتر خواهد بود .

بیشتر
امتیاز کل
5
محمود رضایی
نوشته شده در 2 دی 1397
report-icon گزارش

سلام .ابشار شیر آباد در نزدیکی خان ببین و روستای شیر آباده و برای رسیدن به اون یه پیاده روی لذت بخش توو جنگل رو هم خواهید داشت.عمق حوضچه اب زیاده و بعضی افراد از بالای ابشار به داخل حوضچه میپرن.یه فیلم هم از پرش از بالای ابشار هم فرستادم که ایشالا منتشر میشه و میبینید

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت