Close
رستوران

مسجد توانکو میزان زین العابدین

Masjid Tuanku Mizan Zainal Abidin

Masjid Tuanku Mizan Zainal Abidin (1).jpg
Masjid Tuanku Mizan Zainal Abidin (2).jpg
Masjid Tuanku Mizan Zainal Abidin (3).jpg
Masjid Tuanku Mizan Zainal Abidin (4).jpg
Masjid Tuanku Mizan Zainal Abidin (5).jpg
Masjid Tuanku Mizan Zainal Abidin (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مسجد توانکو میزان زین العابدین به نام مسجد آهن نیز شناخته می شود. این مسجد در حقیقت دومین مسجد بزرگ پوتراجایا پس از مسجد پوترا به شمار می آید. ساخت و ساز مسجد از ماه آپریل سال 2004 آغاز شده و در نهایت در آگوست سال 2009 به پایان رسیده است. این مسجد در منطقه 3 پوتراجایا و در مقابل پالاس اف جاستیک (Palace of Justice) قرار دارد.

نوع جاذبه:
 • مسجد

نقد و بررسی مسجد توانکو میزان زین العابدین


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نقره فام
  توصیه شده توسط کاربر

  کوالالامپور پر از مساجد و معابد زیبا است که هر یک جاذبه ای خاص برای گردشگران می باشد اما در این بین یکی از زیباترین این مسجدها، مسجد نقره فامِ زین العابدین است.
  این مسجد طراحی خاصی دارد و با معماری منحصر به فرد خود که ترکیبی از معماری مدرن و سنتی شرق آسیا محسوب می شود به گونه ای ساخته شده است که گوئی بر سطح آب شناور است. ساخت این مسجد پنج سال زمان برده که توسط "توانكو ميزان زين العابدين" پادشاه مالزی ساخته شده.
  دور تا دور صحن اصلی کاملا باز و بصورت برکه ی آب طراحی شده که حالت در جزیره بودن را تداعی میکند و هوای مطبوع به داخل مسجد هدایت می شود.
  دیدن این مسجد بسیار حال خوبی به گردشگران می دهد مخصوصا به ما مسلمانان و برای همین بازدید ازش توصیه ی فراوان می شود !

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد بدون گلدسته پوتراجایا
  توصیه شده توسط کاربر

  بدون شک مسجد پوترا یکی از زیباترین مساجد شهر پوتراجایا می باشد اما رتبه اول پر طرفدار ترین جاذبه این شهر از دید وبسایت معتبر تریپ ادوایزر به مسجد توانکو میزان زین العابدین (مسجد بسی) که به مسجد آهنین هم شهرت پیدا کرده تعلق داره. این مسجد بدون گلدسته از نظر وسعت بعد از مسجد پوترا قرار میگیرد و در ساختش بیشتر از آهن استفاده شده. پیشنهاد میکنم در بازدید از این شهر زیبا این مسجد رو هم در لیست بازدید خودتون قرار بدید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: