Close
رستوران

روستای عیش آباد

Eyshabad Village

Eyshabad Village (1).jpg
Eyshabad Village (2).jpg
Eyshabad Village (3).jpg
eyshabad2.jpeg
eyshabad1.jpeg
eyshabad3.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • گزارش

  از شهر مرند که بطرف دامنه های کوه میشو به فاصله حدود ۲۰ کیلومتر ، حرکت کنید به روستای گردشگری و زیبای عیش آباد میرسید. این روستا در دامنه کوه زیبای میشو واقع شده و آب و هوای خوب و باغات فراوان گردو و زردآلو دارد.وجود رودخانه بزرگ و پرآب در بهار که از ارتفاعات کوه میشو سرچشمه گرفته و از کنار روستا عبور میکند، جلوه زیبای دیگری به این روستا بخشیده است.خود روستای عیش آباد دارای ۴۰۰ نفر جمعیت با ۱۰۰ خانوار بوده و در ارتفاع ۱۶۵۰ متری از سطح دریا قراردارد.مردم روستا بسیار صمیمی و مهربان هستند.کوه میشو، باغات فراوان گردو و زردآلو در انتهای روستا و وجود آبشار در یک ساعتی بخش فوقانی روستا، طبیعت زیبا، آب و هوای خنک و تمیز، باعث شده تا این روستا همه ساله، بخصوص در فصل تابستان و بالاخص در روزهای تعطیل، شاهد حضور خیل گردشگران از اقصی نقاط کشور باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  عیش آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  امسال برای بار دوم به این روستا رفتیم، به امید رسیدن به آبشار معروف این روستا. در ورودی روستا مبلغ چهار هزار تومان از هر ماشین دریافت شد. اگر دیرتر از ساعت ۱۰ صبح در روزهای تعطیل به روستا برسید، برای پیدا کردن جای پارک دچار مشکل خواهید شد. برای اتراق می‌توان از چندین آلاچیق موجود و باغات کنار رودخانه استفاده کرد. با توجه به بارش‌های اخیر رودخانه پرآب و چشمه‌های متعددی وجود دارد. برای رسیدن به آبشار از دو مسیر رودخانه و کوهستانی باید حرکت کرد. مسیر رودخانه به علت پرآبی امسال در قسمت‌هایی باید تا زانو وارد آب شد. مسیر کوهستانی هم در انتهای مسیر به راه پاکوب باریک که مشرف به دره‌ای عمیق است، با توجه به سستی خاک ادامه مسیر سخت می‌شود. امسال هم از میانه راه برگشتیم و از طبیعت روستای عیش آباد لذت برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  عیش آباد!
  توصیه شده توسط کاربر

  در ۱۹ کیلومتری شهرستان مرند و در دامنه کوه میشو، روستای عیش آباد قرار دارد. این روستا بیشتر به نام آبشاری که دارد شناخته می‌شود. مسیر تا خود روستا جاده‌ای آسفالته است. بهترین زمان سفر به این روستا اردیبهشت است که رودخانه‌ای که از دل کوه به روستا می‌رسد پرآب است. در انتهای روستا و دامنه کوه فضای مناسب برای پارک خودرو وجود دارد هرچند در روزهای گرم تابستان که همه از گرمای شهر به خنکای دامنه میشو پناه می‌آورند باید صبح زود به اینجا برسید تا محل مناسبی پیدا کنید. اما ادامه مسیر به سمت آبشار بسیار زیباست. برای رسیدن به آبشار باید حدود دو ساعت پیاده‌روی کرد. ما سه خانواده بودیم که بچه‌هایمان تقریبا هم سن هستند و بعد حدود یک ساعت پیاده روی و دشوار شدن مسیر تا آبشار ادامه مسیر ندادیم. بخشی از مسیر جنگلی است و در بهار بسیار زیباست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: